İyi Bir Bahar Temizliği İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar 3

Bahar ayları geldi, havalar ısındı derken kadınları tatlı bir temizlik telaşı sardı. Bahar temizliği yapmaya başlayanların iyi bir temizlik için dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. 

Bahar temizliği evlerdeki kışın kasvetli havasından kurtulmak, kış aylarında yapılamayan dip bucak temizliğin yapılması için kaçırılmaz bir fırsattır. Temizlik seven kadınlar için bu tür dönem temizliklerini yapmak bazen stres atıcı olabilmektedir. İyi bir bahar temizliği demek evi bahar hazırlamak, evde halıdan perdeye kadar cıvıl cıvıl temiz bir havanın hakim olması demektir. Kış aylarında kullanılan kalın giysiler, montlar, örtüler, kış perdeleri ve halılarını kaldırıp bahara uygun olarak evi yeniden ayarlamak gerekir. İyi bir bahar temizliği için dikkat edilmesi gereken noktalar;

Banyo ve Tuvaletleri Temizledikten Sonra İlaçlayın

Banyo ve tuvaletler böceklerin en fazla sevdiği yerlerdir. Bahar aylarını gelmesi ile birlikte nemi seven böcek türleri bulduğu ilk delikten evimize girip banyo ve tuvaletlere yerleşecektir. Bu durumun önüne geçmek için tuvalet ve banyo temizliğinin ardından bu alanları ilaçlayın. İlaçlama işleme farklı şekillerde yapabilirsiniz.İsterseniz hap şeklinde olan ilaçları sürekli banyo ve tuvaletlerde bulundurabilirsiniz. Ya da su ile karışım yapılan sıvı ilaçları kullanıp tüm alanı ilaçladıktan sonra tekrar dezenfekte edebilirsiniz.

Banyo ve Tuvaletleri Temizledikten Sonra İlaçlayın

Evdeki Eşyalara Zarar Vermeden Temizleyin

Temizlik yaparken her alana ve eşyaya ayrı temizlik ürünü kullanıp yapın. Özellikle elektrikli eşyalarda çizme, zarar verme, boyasını kaldırma gibi sorunları yaşamamak için ürünlere uygun bir şekilde yumuşak hareketler ile temizleyin. Sert, çizici ürünler ile elektrikli eşyaları temizlemek onlara kalıcı zararlar verebilir.

Evdeki Eşyalara Zarar Vermeden Temizleyin

Mutfak Karıncalarına Karşı Önlem Alın

Karıncaların en fazla evde özellikle de mutfakta dolaştığı mevsim olan bahar aylarında bu sorunu yaşamamak için bahar temizliği yaparken önlem alın. Tüm mutfağı ve dolapları köşe bucak temizleyin. Herhangi bir köşede kalmış yemek kırıntısı karıncalar için cezbedici olacaktır. Sirke, sabunlu ve tuzlu su karışımı, bulaşık deterjanı, sirke ve nane yağını karışımı, limonlu su kullanıp temizlik yaparak karıncaların mutfağınıza girmesini engelleyebilirsiniz.

Mutfak Karıncalarına Karşı Önlem Alın

Son olarak baharın pozitif enerjisini evinize geçirmek için tüm perdeleri çekip camlarınızı açın ve güneşin evinize girmesine izin verin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.