Ana Sayfa Faydalı Bilgiler Hangi Ülke Kaç Saat Oruç Tutuyor?

Hangi Ülke Kaç Saat Oruç Tutuyor?

0
Hangi Ülke Kaç Saat Oruç Tutuyor?

Dünyanın dört bir yanında yaşayan Müslümanlar Ramazan ayını tüm maneviyatı ile yaşamaya çalışıyor. Her ülkenin oruç tutma süreleri ise değişiyor. 

Ramazan ayının ilk gününü geride bıraktık. Tam bir ay sürecek olan bu önemli ayda oruç tutup, ibadet ederek onbir ayın sultanı Ramazanı geçireceğiz. Ramazan ayında her ülke farklı sürelerde oruç tutuyor. Ülkeden ülkeye oruç tutma süreleri değişiyor. Güneşin doğuşuna ve batış zamanına göre ayarlanan oruç tutma süreleri bazı ülkelerde orucu daha kolay geçirirken bazı ülkeler de fazla süreden dolayı zorlaştırıyor. Ülkelere göre oruç tutma süreleri;

Grönland, Nuuk – 20 saat

En uzun orucun tutulduğu yerlerden biri olan Grönland, Nuuk bölgesinde tam 20 saat oruç tutuluyor. Saat 02:53’te imsak, akşam 22:41’de ise iftar saati yapılmaktadır.

Grönland, Nuuk

Finlandiya, Helsinki – 19 saat

Bir kültür ve başkent olan Helsinki şehrinde 19 saat oruç tutulmaktadır. Helsinki GMT+3  zaman diliminde yer almakta ve Türkiye ile arasında saat farkı yoktur. Helsinki imsak vakti saat 03:13, iftar ise akşam 22:00 saatinde yapılmaktadır.

Finlandiya, Helsinki

Norveç, Oslo – 19 saat

Dünya’nın sayılı güzel şehirlerinden biri olan Oslo’da oruç tutma süresi fazla olan şehirler arasında yer alıyor. Mutlaka görülmesi gereken ülke ve şehirlerden biri olan Norveç, Oslo’da 19 saat oruç tutulmaktadır. Oslo imsak saati 03:05, iftar saati ise 21:54 saatinde yapılmaktadır.

Norveç, Oslo

Danimarka, Kopenhag – 18 saat

Müzeleri ile ünlü olan Kopenhag doğası, kültürü, tarihi yapıları ile dünyada mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Kopenhag Orta Avrupa saat dilimi olan CET kullanmaktadır. Kopenhag imsak vakti 03:21, iftar ise 21:21 saatindedir. Kopenhag oruç süresi 18 saattir.

Danimarka, Kopenhag

ABD, Washington – 16 saat

Amerika ile Türkiye arasındaki saat farkı oldukça fazladır. ABD Washington şehrinde yaşayan ve oruç tutan kişiler 16 saat boyunca oruç tutmaktadır. Washington imsak saati 04:04, iftar saati ise 20:20 saatinde yapılmaktadır.

ABD, Washington

Almanya, Berlin – 17.5 saat

Türklerin dünyada yaşadığı en fazla yerlerin başında gelen Almanya’nın Berlin şehrinde Müslüman sayısı fazla olduğu için oruç tutan sayısı da fazladır. Berlin’de yaşayan ve oruç tutanlar 17.5 saat boyunca oruç tutmaktadır. Berlin imsak vakti 03:33, iftar vakti ise 21:02 saatinde yapılmaktadır. Almanya ve Türkiye arasındaki saat farkı ise bir saattir.

Almanya, Berlin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.