Eve Sinek ve Böcek Girmesini Engellemenin Yolları 1

Sıcak havaların gelmesi ile birlikte haşerelerde ortaya çıkmaya başladı. Özellikle sinek, hamam böceği ve küçük böcekler evimizin içine kolayca girebilmekte. Eve haşere girmesini basit ve etkili yöntemler ile engelleyebilirsiniz.

Evin içerisine giren sinek ve böcekler çoğu zaman rahatsız bir durum yaratır. Özellikle gece uyumaya izin vermeyen sinekler tam bir uyku kaçırıcıdır. Hamam böcekleri ise evde dolandığında tiksinti yaratmaktadır. Genellikle hamam böcekleri nemli alanları sever. Banyo ve tuvaletlerde bolca ortaya çıkabilir. Bahçe katı ve zemin katında oturanlar için böcekler yaz aylarında can sıkıcı olmaktadır. Kolay ve basit yöntemlerle uğraşmadan eve haşere girmesini engelleyebilirsiniz. Eve Sinek ve Böcek Girmesini Engellemenin Yolları;

Keskin Kokulu Bitkiler

Fesleğen, nane, limon çiçeği gibi kokusu keskin olan bitkiler eve sineklerin girmesini engellemektedir. Pencere kenarlarına, balkon kapısının kenarlarına bu bitkileri saksı ile birlikte koyup rahat uyku çekebilirsiniz. Yada bu bitkilerden oluşan bir sprey karışımı yapıp gün içerisinde ara ara tüm eve sıkarak sinekleri evden yollayabilirsiniz. Hamam böcekleri için ise defne yaprağı işinizi görecektir. Defne yaprağını iyice parçalara ayırıp ufaklaştırın. Daha sonra evde hamam böceği girebilecek yada girmiş yerlere bu yaprakları serpiştirin. Defne yaprağının kokusu nedeniyle hamam böcekleri evden uzak duracaktır. Unutmayın keskin kokulu bitkiler hayvanları o bölgeden uzaklaştırmaktadır.

Keskin Kokulu Bitkiler

Soğan ve Sarımsak Mucizesi

Soğan ve sarımsak kokusundan biz ne kadar rahatsızlık duyuyorsak haşereler de o kadar rahatsızlık duyar. Soğan ve sarımsak kokusu etkili bir yöntemdir. Eğer rahatsız olmayacaksanız pencere, kapı ve balkon kenarlarına soğan yada sarımsağı bölüp indirin. Soğan ve sarımsağın keskin kokusu evi böceklerden, sineklerden koruyacaktır.

Soğan ve Sarımsak Mucizesi

İlaçlama

Bu yöntemlerden hiçbiri işe yaramadıysa son çare olarak evinizi ilaçlamanız gerekir. Evde olmadığınız bir gün tüm evi ilaçlayın. İlaç sineklere, böceklere, farelere çare olacaktır. Özellikle lavabo giderlerini, havalandırmaları ilaçlayın. Çünkü en fazla haşere gelen bölgeler buralardır. İsterseniz eczanelerden ilaç alıp kendiniz yapabilirsiniz. İsterseniz profesyonel bir ilaçlama ekibi çağırıp tüm evinizi koruma altına alabilirsiniz. Ama küçük çocuğunuz var ise mutlaka ilaçlama yapılırken evde bulundurmayın ve bir gün boyunca o eve girmeyin. Çünkü ağır kimyasal kokusu ona da etki edebilir.

İlaçlama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.