Evdeki Elektronik Eşyalar Nasıl Temizlenmeli? 12

Evlerimizin vazgeçilmezleri olan elektronik eşyalar zamanla düzenli temizlenmediğinde eskir ve yerine yenisinin gelmesi gerekir. Fakat düzenli olarak doğru bir şekilde temizlenip bakımları yapıldığında uzunca yıllar kullanılabilirler.

Elektronik ve teknolojik aletler günümüzde ne pahalı ev eşyaları arasında yer almaktadır. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırınlı ocak, televizyonlar, bilgisayarlar vb. bir sürü elektrikli alet evlerin deyim yerinde ise demirbaşları olarak kabul edilir. Elektronik eşyalar gün içerisinde sıkça kullanıldığı için çabuk kirlenir ve eskimeye başlar. Düzenli bakım ve temizlikleri yapılmadığı takdirde çabucak eskirler. Elektrikli eşyalarımızı her kullanımdan sonra veya belirli periyotlar ile temizlediğimizde ömürleri oldukça uzayacaktır. Evdeki elektronik eşyalar nasıl temizlenmeli;

Bilgisayar, Bilgisayar Aksesuarları ve Televizyon Temizliği

Televizyon ve bilgisayar evde sürekli vakit geçirenlerin sıkça kullandığı elektronik aletlerdir. Bilgisayar ve televizyonun özellikle ekranını temizlerken dikkatli olmak gerekir. Ekran temizliği yaparken gözlük camı ile temizlik yapabilirsiniz. Gözlük camı ekrandaki tüm tozu ve kiri alacaktır. Kesinlikle bilgisayar ve televizyon ekranını püskürtme yöntemi ile temizlik ürünleri sıkmayınız. Led ekranlarda görüntü kalitesinin bozulmasına neden olabilir. bu yüzden eğer varsa ekran için özel temizleyici kullanınız yok ise önce kuru bir bezle tozunu alıp daha sonra gözlük camı ile siliniz. Bilgisayara aksesuarlarını (klavye, fare, kulaklık, mikrofon) temizlerken tozun içeri doğru kaçmasını engellemek için eski bir diş fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Bilgisayar, Bilgisayar Aksesuarları ve Televizyon Temizliği-1
Bilgisayar, Bilgisayar Aksesuarları ve Televizyon Temizliği-2
Bilgisayar, Bilgisayar Aksesuarları ve Televizyon Temizliği-3
Bilgisayar, Bilgisayar Aksesuarları ve Televizyon Temizliği-4
Bilgisayar, Bilgisayar Aksesuarları ve Televizyon Temizliği-5

Buzdolabı, Çamaşır- Bulaşık Makinesi, Ocak ve Diğer Mutfak Aletlerinin Temizlenmesi

Ev içerisinde en fazla kullanılan alan mutfaktır. 3 öğün yemek pişmesi ve sürekli kullanılması mutfaktaki elektronik eşyaların da çabucak kirlenmesine neden olur. Buzdolabı temizliği yaparken kesinlikle çok fazla temizlik ürünü kullanmayınız. Buzdolabına sinen kokular yiyeceklerinizi de zarar verecektir. Buzdolabı içerisini beyaz sirke ile temizleyip hijyen elde edebilirsiniz ayrıca ürünün yapısının da zarar görmemesini sağlarsınız. Çamaşır ve bulaşık makinelerinin giderlerinin belirli periyotlar ile temizlenmesi gerekir. Aksi halde kir ve artık maddeler giderlerinde toplanır. Buda tıkanmalara meydan açıp ürünün ömrünü kısaltır. Marketlerde çamaşır ve bulaşık makineleri için satılan temizleme ürünlerini satın alıp kullanabilirsiniz. Fırınlı ocağın üst kısmını temizlerken çizilme, boyanın kalkması gibi durumların önüne geçebilmenin tek yolu çok fazla sert temizlik yapmamaktan geçer. Elektrikli eşyalarınızın dış cephesinin ilk günkü gibi temiz kalmasını istiyorsanız yumuşak bir şekilde çizici olmayan temizlik ürünleri kullanmalısınız.

Bulaşık makinesi temizleme
Buzdolabı temizleme-1
Buzdolabı temizleme-2
Çamaşır makinesi temizleme-1
Fırınlı ocak temizleme-1
Fırınlı ocak temizleme-2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.