Etkisi Herkes Tarafından Bilinen Doğal İlaçlar 4

Modern tıp sayesinde günümüzde herhangi bir hastalık için yüzlerce ilaç bulunurken eski yıllarda şifacılar doğal ilaçlardan yararlanırdı. Günümüze kadar gelen ve halen kullanılan bazı doğal ilaçlar ise etkisini herkes tarafından kabul ettirdi. 

Teknoloji ve bilim geliştikçe hastalıkların tedavisi de arttı. Yeni yöntemler, etkileyici ilaçlar artık kanseri bile iyileştirebiliyor. Ama eski yıllarda ateşli bir hastalığa yakalanıp ölen kişi sayısı da bir o kadar fazlaydı. Doğal yöntemler gücünü genellikle şifalı bitkilerden almaktaydı. Eskilerde şifacı olarak bilinen kişiler en etkili otları, meyveleri ,sebzeleri bulup faydalı olduğu hastalıkta uygulamaktaydı. Geçmişten günümüze gelen ve halen kullandığımız bazı doğal şifalı yöntemler çoğu zaman modern tıpa gerek kalmadan hastalıklarımızın iyileşmesini sağlamaktadır. Bu yöntemlerin kıymeti bilinmeli ve korunmalıdır. Etkisi herkes tarafından bilinen doğal ilaçlar;

Grip, Nezle, Soğuk Algınlığı İçin Doğal İlaçlar

Kış aylarında çoğu kişinin soğuk havalar nedeniyle sıkça maruz kaldığı grip, nezle ve soğuk algınlığı hastalıklarına bilinen etkili doğal ilaçlar vardır. Uzmanlar bu tür hastalıklarda her zaman vücudun C vitamini ihtiyacı olduğunu ve sıkça su tüketmek gerektiğini vurgulamaktadır. Hastalandığınızda ilk olarak boğazınız ağrıyor ise ballı süt içmek boğazınızı yumuşatacak ve daha iyi hissettirecektir. Vücuttaki zararlı mikropları dışarı atmak için terlemeniz gerekir. Bu yüzden nane-limon, zencefil çayı, ıhlamur çayı içerek terlemeyi arttırabilirsiniz.

Grip, Nezle, Soğuk Algınlığı İçin Doğal İlaçlar

Bağırsak Sorunları İçin Doğal İlaçlar

Düzensiz ve dengesiz beslenme sıkça bağırsak sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Bağırsak sorunlarında eğer kabızlık yaşıyorsanız her gün 2-3 adet kuru kayısı tüketerek dolaşımı hızlandırabilirsiniz. Tam aksi yani ishal sorunu çekiyorsanız da muz yiyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca doğal bitki çayları da düzgün çalışan bir bağırsak için oldukça önemlidir. Sıkça bitki çayları tüketmek sizi daha rahat hissettirecektir.

Bağırsak Sorunları İçin Doğal İlaçlar

Diş ve Diş Eti Hastalıkları İçin Doğal Yöntemler

Hayatımızın hemen hemen her evresinde sorun çıkarabilen dişler her gün bakım istemektedir. Diş ve diş eti hastalıkları çeşitli sorunlar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Diş çürüğü, diş eti hassasiyeti, diş sızlaması, ağız ve diş kokusu gibi sorunlarda doğal yöntemler ile çözüm bulabilirsiniz. Sirke ve tuzlu su karışımı diş ve diş eti ağrılarına iyi gelmektedir. Maydanoz yemek diş ve ağız kokusunu önlemektedir. Ağrıyan dişe sarımsağı ezip basmak ağrıyı almaktadır.

Diş ve Diş Eti Hastalıkları İçin Doğal Yöntemler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.