Doğal Yöntemler İle Diş ve Diş Eti Bakımı Nasıl Yapılır ? 3
Doğal Yöntemler İle Diş ve Diş Eti Bakımı Nasıl Yapılır ?

Diş ve diş eti problemlerinden evde yapacağınız doğal yöntemler ile kurtulabilirsiniz. Günlük rutin doğal bakım yöntemleri ile dişlerinizi saklamadan gülebilirsiniz.

Diş ve diş eti bakımı günlük olarak yapılması gereken bakımlar arasında yer alıyor. Sadece diş fırçalamak bazen temizlik için yeterli olmuyor. Çünkü diş eti ya da dil temizliği için de bakım yapmak gerekiyor. Eğer kimyasal ürünleri kullanmak istemiyorsanız evinizde bulunan doğal besinlerden yardım alabilirsiniz. Sağlıklı ve kokmayan bir ağız için tüm bu doğal bakımların yanında tabi ki dişleri düzenli olarak fırçalamak gerekiyor. Doğal yöntemler ile diş ve diş eti bakımı nasıl yapılır;

Karbonat İle Dişinizi Fırçalayın

Karbonat içeriği sayesinde dişlerin daha temiz ve beyaz bir görünüm almasını sağlamaktadır. Bu yüzde 3-4 günde bir diş fırçanızı karbonata batırıp dişlerinizi fırçalamanızda fayda vardır.

Karbonat İle Dişinizi Fırçalayın

Doğal Diş Macunu Kullanın

Çok basit olarak evde kendi diş macununuzu yapabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler aloavera, gliserin, kabartma tozu ve sevdiğiniz bir sebzenin esansı (Çiçek esansları da olabilir). Tüm malzemeyi bir kap içerisinde suda ekleyerek karıştırın. Aloveara ve gliserin sayesinde macunumsu bir karışım oluşacaktır. Böylece kendi diş macununuzu istediğiniz kokuda yapmış olacaksınız. Daha az para ve daha sağlıklı olan bu macunu günde iki kere kullanmanız gerekmektedir.

Doğal Diş Macunu Kullanın

Meyve Kabuklarıyla Dişinizi Temizleyin

Meyvelerin kabuklarını atmak yerine dişinize sürerek diş temizliği yapabilirsiniz. Portakal, limon ya da elma kabuğu bu temizleme işlemi için oldukça uygun meyve kabukları olacaktır. Her meyve yedikten sonra kabuklarını bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Meyve Kabuklarıyla Dişinizi Temizleyin

Çilek İle Dişinizi Fırçalayın

Çilek içerisinde bulunan vitaminler dişinizin komple temizlenmesine yardımcı olur. Çileği iyice ezdikten sonra fırçanızın üzerine koyup dişinizi güzelce fırçalayın. Çilek sayesinde hem dişiniz temizlenecek hem de ağız kokusu ortadan kalkacaktır.

Çilek İle Dişinizi Fırçalayın

Sirke ve Tuz Bakımı

Sirke doğal bir temizleyici olarak bilinmektedir. Sirke ve tuzu karıştırıp tüm ağız bakımını yapabilirsiniz. Sirke ve tuz karşımı doğal gargara olarak bilinir. Her dişinizi fırçaladıktan sonra sirke tuz gargarasını yapabilirsiniz. Ayrıca sirke ve tuz karışımı ağız içerisinde oluşan yaralarında temizlenmesine katkıda bulunacaktır.

Sirke ve Tuz Bakımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.