Biz yaşadıkça çamaşır temizleme sorunu da sürekli olacak. Çamaşır sorununu pratik ve etkili yöntemler ile çözmenize yardımcı olacak yöntemleri sizler için derledik.

Özellikle ev kadınları çamaşır yıkamak, kurutma, katlamak, ütülemek, üzerindeki zorlu lekeleri çıkarmak gibi sorunlar ile hemen hemen her gün uğraşır. Bu uğraş gerektiren sürekli sorunu çözmek için pratik bilgilerden yardım alabilirsiniz. Temizlik sorununa ev kadınları genellikle alternatif yöntemler üretir. Bu alternatif ve etkili yöntemler sayesinde kolayca kıyafetlerinizi temizleyebilirsiniz.

Çamaşır Temizliğini Kolaylaştıracak Etkili Pratik Öneriler

Giysi Beyazlatma

Beyaz kıyafetlerin daha beyaz olması, perde ve tüllerin ilk günkü gibi bembeyaz olması için yıkama yaparken çamaşır makinesinin içerisine aspirin hapı atın. Aspirin kıyafetlerdir bulunan ter lekelerini, zorlu lekeleri kolayca çıkaracak ve beyazlarınız ilk günkü gibi tertemiz olacak.

Çamaşır Beyazlatma

Çeken Kıyafetleri Uzatmak

Bazen kıyafetlerimizi doğru derecede yıkamadığımız için küçülme yani çekme sorunu yaşamaktayız. Çeken kıyafetleri eski haline getirmek için bebek şampuanı kullanabilirsiniz.Ilık su içerisine bebek şampuanı ekleyin ve daha sonra çeken kıyafeti bu suda en az 15 dakika bekletin. Beklettikten sonra üzerindeki fazla suyu bir havlu yardımı ile alıp kurumaya bırakın. Kıyafetleriniz ilk boyutuna geri dönecektir. Bu yöntem ile çeken kıyafetlerinizi yeniden kullanabilir çöpe atmak zorunda kalmazsınız.

Çeken Kıyafetleri Uzatmak

Makyaj Lekelerini Çıkartmak

Çoğu kadın kıyafetlerini giyip çıkarırken makyaj lekesi bulaştırır. Makyaj lekesi inatçı lekeler arasında yer almaktadır. Kıyafetlere bulaşmış inatçı makyaj lekelerini çıkarmak için önce leke üzerine tıraş kremi yada köpüğü sürün. Daha sonra ise makineye atıp yıkayın. Bu şekilde makyaj lekelerinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Makyaj Lekelerini Çıkartmak

Ütü Sorunu

Her kıyafetinizi ütülemek zorunda kalmamak için yıkadıktan sonra kıyafetlerinizi asarken dikkat edin. Gömleklerinizi iyice çırptıktan sonra bir askıya asıp kurutmaya bırakın. Bu şekilde gömlekleri ütülerken daha kolay ve pratik ütülersiniz. Diğer kıyafetlerinizi kurutmak için asarken iyice çırpıp öyle asın. Direk çamaşır makinesinden çıkarıp asmak daha kırışık olmasına neden olacaktır. Ayrıca kıyafetlerinizi asarken doğru asın. Pantolonu balak kısmından, tişörtleri alt kısmından asmanız gerekir. Son olarak kıyafetlerinizi çok fazla kurutmayın. Askıda 3 gün boyunca kalan kıyafet daha sert olacaktır.

Ütü Sorunu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.