yeşil ekran stüdyo

Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda araştırmam için fazlasıyla talep mesajı aldığım ücretsiz video düzenleme programları ile ilgili sayfa hazırlamanın vakti geldiğini düşünüyorum. Hemen hemen tüm video düzenleme programlarını araştırdım, sizler için ücretsiz en iyi 3 video düzenleme programı buldum.

Peki neden 3 ? Dediğinizi duyar gibiyim, arkadaşlar yaptığım araştırmalar, dene-yanıl yöntemi ile kullanımı kolay, zorunlu lisans ücreti olmayan, içerik zenginliği ile pro sürümü aratmayan, video işleme kalitesi yüksek ve en önemlisi ücretsiz demolarda olduğu gibi video içerisine reklam yerleştirmeyen video düzenleme programları maalesef 3’ü geçmiyor. Ücretsiz en iyi 3 video düzenleme programı sırasıyla şu şekilde ;

1-VSDC Ücretsiz Video Editör

Ücretsiz bir doğrusal olmayan video düzenleme programı arıyorsanız, VSDC elinizdeki en iyi seçenek. Eleştirilebilecek tek yanı, alışması biraz zaman alan kullanıcı arayüzü. Geliştiriciler programın tasarımından çok işlevselliğine önem veriyorlar ama sunulan ücretsiz özelliklerin sayısı dikkate alınınca, arayüzü eleştirmek doğru gelmiyor.

Bu program katmanlarla çalışmanıza, tek bir kareye birkaç nesne yerleştirmenize, bir nesneyi bir diğerinin üzerine koymanıza, saydamlık ayarlarını kullanarak renkleri ve parçaları karıştırmanıza imkan tanıyor. Ayrıca Gelişmiş renk düzeltme, Renk anahtarı (chroma key) ve  “Maskeleme” aracı özellikleri de bulunuyor.

VSDC Video Editör İNDİR !

2- BLENDER

Birçok pahalı program ile aynı 3D ve video düzenleme işlevlerini sunan BLENDER, pek çok profesyonel tarafından ciddi projelerde kullanılıyor. 3D uygulamalar geliştirmekten tutun sıvı ve katı malzemelerle kumaşların davranışlarını taklit etmesine kadar birçok olanak tanıyor.

Programda kusur bulmak imkansız lakin kullanıcı arayüzü diğer programlara göre fazlasıyla zor. Alışmak ve öğrenmek için biraz zamana ihtiyacınız olabilir.

BLENDER İNDİR !

3- HitFilm Express

Yeni başlayanlar için en iyi video düzenleme programı HitFilm Express. Kırpma, video birleştirme, müzik ekleme, geçiş ve jenerik ekleme, maskeleme, dönüştürme ve efektler (kendi efektlerinizi oluşturabilirsiniz), sınırsız sayıda parça üzerinde renk düzeltme, chroma key gibi tüm işlemler ücretsiz sürümde gerçekleştirilebilir.

Tek noksan tarafı programın lisanssız halini kullanabilmeniz için web sitesinden e-mail yoluyla kayıt yaptırmanız gerekmekte. Bununla ilgili açıklayıcı ve öğretici videoları youtube’da bulabilirsiniz.

HitFilm Express İNDİR !

Size bu konuda yardımcı olabildiysek ne mutlu bize..

Sağlıcakla Kalın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.