Yaz aylarında sıcaktan dolayı genelde pek fazla aktivite yapmayız. Yaz aylarında sıcak havaya inat günü daha güzel geçirebileceğiniz aktiviteleri derledik. 

Yaz ayları denilince akla genellikle deniz, kum, güneş gibi tatil terimleri gelir. Tatile gidemeyenler için yaz aylarında aktivite bulmak bazen zorlaşabilir. Kış aylarından sonra sıcağı doyasıya içinize çekebileceğiniz yaz aylarında eğlenceli ve güzel zaman geçirebileceğiniz aktiviteler yapabilirsiniz. Yaz aylarında dışarısı çok sıcak evde oturayım düşüncesini bu aktiviteler sayesinde bir kenara bırakacaksınız.

Yaz Aylarında Yapılabilecek Aktiviteler

Açık Hava Konserleri

Yaz aylarında sıkça açık hava konserleri yapılır. Dünyaca ünlü ve yerli starlar konserler düzenler. Bu konserlere mutlaka gitmenizi öneririz. Açık havada konser dinlemenin keyfi bir başkadır. Hatta konser alanına önceki gün gidip çadırlarınızı kurup kamp yapabilirsiniz. Konser ve kamp için kafa dengi bir iki arkadaş da buldunuz mu eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Açık hava konserlerini kaçırmamanız için önceden etkinlik listelerine bakıp biletlerinizi erkenden almayı tavsiye ederiz. Açık hava konserlerinin biletleri çok hızlı tükendiği için elinizi çabuk tutmakta fayda var.

Açık Hava Konserleri

Açık Hava Sinemaları

Mazide yolculuk yapmak isteyenler için oldukça keyifli bir etkinlik olan açık hava sinemaları yaz aylarının vazgeçilmez etkinlikleri arasında yer alıyor. Ülkemizde açık hava sinemaları maalesef sınırlı sayıda ve yerde. Bu yüzden isterseniz sevdikleriniz ile kendi açık hava sinemanızı yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan güzel bir alan ve sinema filmini yansıtacağınız perde.

Açık Hava Sinemaları

Piknik Yapmak

Hafta sonu evde oturmak yerine yeşillikler üzerine oturup piknik yapın. Kalabalık aile ve arkadaş grupları ile pikniğin tadını çıkarabilirsiniz. Kalabalıktan çok fazla hoşlanmıyorsanız sevdiğinizi alıp hem romantik hem de samimi bir piknik yapabilirsiniz. Özellikle İstanbul’da olanlar için keyifli piknik yapabilecek birden fazla alan bulunuyor.

Piknik Yapmak

Lunaparka Gitmek

Yediden yetmişe herkesin gittiğinde eğlendiği bir alan olan lunapark yaz aylarında yapılabilecek en eğlenceli aktivitedir. Heyecan, çocukluk, mutluluk tüm güzel duyguları bir arada yaşayabileceğiniz lunaparklara mutlaka yanınızda sevdiğiniz birileri ile gidin. Çocuğunuz var ise ailenizle, sevgilinizle veye kalabalık arkadaş grupları ile lunaparka gidip tüm gün hiç sıkılmadan eğlenebilirsiniz.

Lunaparka Gitmek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.