Kategoriler
İnternet Dünyası internet hizmetleri Resimli anlatım Web Site Tanıtımları

Paypal Mass Payment – Yüksek işlem ücretlerinden ve dolandırıcılardan kurtulun !!

Paypal kullananlar mutlaka yüksek işlem ücretlerinden ve dolandırıcılardan yakınıyordur. Şimdi ben size resimlerle görsel destek sağlayarak paypal mass pay yöntemi ile para göndermeyi anlatacağım. Böylece para gönderimlerinde hem daha az işlem ücreti ödemiş olacaksınız hem de size para gönderenlerin bu yöntemi kullanmalarını sağlayarak olası dolandırıcılık durumlarına önceden önleminizi almış olacaksınız. Bu yazımı okuyabilecek kadar internet bilgisi olan birisinin kolaylıkla yapabileceği bir yöntemden bahsediyorum.

Öncelikle bilgisayarımızda text dosyası yani not defteri açıyoruz. Yeni açacağımız bu not defterine vereceğimiz isim önemli değil,her hangi bir şey olabilir.Ben bu dosyanın adını kendi bilgisayarımda mass olarak kayıt ettim. Daha sonra bu dosyada  adım adım aşağıdaki resimde anlattığım gibi işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Yukarıdaki resimde ödeme yapacağımız para birimini dolar olarak belirlemiştim. Paypal bize bu konuda da bir avantaj sağlıyor. Dolar olarak ödeme yapmamız gerekiyor fakat hesabımızda o miktarda dolar yok ama yeteri kadar euro var.Biz  hesabımızda olan para birimini değilde karşı tarafa geçmesini istediğimiz para birimini yazarsak hesabımızda dönüşüm için yeteri kadar para olduktan sonra paypal bizim için gerekli dönüşümü yapıp, paranın karşı tarafa istenilen türde geçmesini sağlıyor.Buradaki tek önemli nokta hesabımızda yeteri kadar para olması.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra paypal hesabımıza giriş yapmak için aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Hesabımıza giriş yaptıktan sonra Mass Pay işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmemiz gerekiyor.

 

Daha Sonra;

Bu sayfadan sonra karşımıza aşağıdaki sayfa çıkacak. Burada daha önceden hazırlamış olduğumuz Not Defterini kullanacağız.Önce o Not Defterini nasıl dosyaya ekleyeceğimizi göstereyim.

Yukarıdaki resimde de gösterdiğim gibi sayfadaki gözat butonuna tıklayarak bilgisayarımızda not defterini kaydettiğimiz yerden mass.txt  dosyasını alıyorz ve aşağıdaki resimlerde yer alan şekilde işlemimize devam ediyoruz.

 

Email Subject ve Note bölümüne "advertisement fee" olarak not füştük. Bunun sebebi dolandırıclık vs. gibi olumsuz durumlarda paypal tarafından sorun çıkarılmasını önlemek içindir.

 

Yukarıdaki resimde Send Money butonuna tıkladığımızda işlemi gerçekleştirmiş oluyoruz. Daha güvenli be az kesintiyle gönderim yapmak için bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ediyorum.