Kategoriler
Günlük hayat insan vücudu Kadın ve Sağlık

3 Adımda Mayo ve Bikini Alım Rehberi

3 Adımda Mayo ve Bikini Alım Rehberi

Yaz ayları yaklaştı ve sahiller yavaş yavaş dolmaya başladı. Özellikle zamanında diyete başlayanlar ve fazlalıklarından kurtulanlar fırsatı değerlendirip, zaman kaybetmeden plajlara koşmaya başladı. Ancak henüz yaz alışverişini yapmamış olan bayanlara mayo ve bikini seçiminde nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında kısa kısa bilgiler vermeyi uygun gördük. İsterseniz hemen başlayalım..

1.   Adım – Yaz Aylarına Hazırlık Yapın…

Öncelikli olarak geçtiğimiz yılların deneyimini göz önüne alarak size hangi modellerin yakıştığını gözden geçirebilirsiniz. Alt kısımda vücudunuza uygun bikini ve mayo modellerin sıralayacağız ancak kişilerin kendi denemeleri de büyük önem arz etmektedir. Bunun yanında çevrenizde bulunan arkadaşlarınızın da görüşlerimi alabilirsiniz. Zevkine güvendiğiniz arkadaşlarınız ile alışverişe çıkın ve beğendiğiniz her modeli denemekten çekinmeyin. Bir miktar fazla kilonuz olsa dahi denemekten çekinmeyin, aynaya bakmaktan korkmayın.

Bu arada eğer spor ve diyete devam ediyorsanız ürün alırken fazla model almayın. Çünkü ileride vereceğiniz 1-2 kilo size daha farklı modellerin yakışmasına neden olabilir. O nedenle çok sayıda ürünü tek seferde almak yerine dönemlere yayarak az sayıda ürün alın. Bu sayede hem vücudunuza uygun ürünlere sahip olursunuz hem de anlık masrafları geniş döneme yayarsınız.

2.   Vücudunuza Uygun Mayo ve Bikini Seçmek…

Gelelim en önemli ve en çok sorulan soruya. Nasıl vücut tiplerinin hangi mayo veya bikini modellerini seçmeleri daha doğru olacaktır. Bu noktada sizlere madde madde bilgi vermeye çalışacağım. İnşallah yararlı olacaktır.

 • Büyük Göğüslü Bayanların Mayo Bikini Seçimleri
 1.   Göğsünüzü saracak, kapalı modelleri tercih edin. Üst kısımdan göğüslerinizin taşması pek güzel bir görüntü vermemektedir.
 2.   Aşırı büyük dekolteler yerine göğüslerinizi güzel gösteren küçük dekolteleri kullanın. Aşırı bir göğüs dekoltesi pek hoş bir görüntü vermeyecektir.
 3.   Üst kısmı taşlı ve renkli olan modeller tüm dikkatleri göğüslerinize çekecektir. Bu nedenle üst kısımlarda daha sade modelleri tercih edin.
 4.   Boyundan bağlanan modeller büyük göğüslerin daha küçük görülmesine yardımcı olur. Tavsiyemiz bu tarz ürünleri kullanmanıza yöneliktir.
 5.   Klasik mayolar daha spor bir görünüm sağlamaktadır. Bu sayede görsel bütünlüğü tüm vücuda yayar. Bu modelleri de kullanabilirsiniz.
 6.   İnce askılı modeller yerine daha kalın askıları olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede dikkatler daha az göğüslerde toplanacaktır.
 7.   Göğüs boyunuz aşırı büyükse size tavsiyemiz straplez modelini unutmanız. Göğüsleriniz yan kısımlardan taşabilir buda çok kötü bir görüntü verebilir.
 8.   Bikininizin veya mayonuzun göğüs kısmının balenli veya astarlı olması iyi olacaktır. Bu sayede görüntü daha güzel olacaktır.
 9.   Mayo veya bikini alırken üst ve alt kısımları ayrı ayrı alabileceğiniz mağazaları tercih etmeniz sizin açınızdan uygun olacaktır.
 •  Küçük Göğüslere Sahip Bayanlar İçin Mayo ve Bikini Tercihleriniz…
 1.   Küçük göğüslü bayanların mayo ve bikini seçerken dikkat etmesi gereken konu göğüsleri kaldıran ve daha toplu gösteren modelleri tercih etmeleridir.
 2.   Straplez yada tek omuzlu modeller aslında tam olarak göğüsleri küçük bayanlar için üretilmişlerdir.
 3.   Küçük göğüslü bayanların vücutları derin dekolteleri çok daha kolay kaldırır ve görsellik olarak daha mükemmel sonuçlar verebilir. Geometrik kesimler veya mayokiniler alternatif sahil kıyafetleriniz arasındaki yerlerini alabilir.
 4.   Göğüs kısmı için seçeceğiniz üstte kullanılan ekstra fırfırlar, taşlı ve renkli desenler göğüslerinize dikkat çekilmesini sağlayacağından daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır.
 •   İnce Belli Güzellere Sunulacak Mayo ve Bikini Seçenekleri…
 1.   İnce belli bayanların ilk tercihleri kıvrımlarınızı ortaya çıkaracak modeller olmalıdır. Üst ve alt kısmın tamamen bağımsız olduğu modeller size en uygun modellerdir. Mayolardan bu nedenle uzak durmanız daha uygun olacaktır.
 2.   Geometrik kesimlere sahip mayokiniler size yakışacak ürünlerin başında geliyor.
 3.   Kemerler, bel hizanızda bulunan drapeler, büzgüler ve fırfırlar belinize daha fazla hacim kazandıracaktır ve ideal bir görüntü sağlayacaktır.
 •  Kalın Belli Bayanların Mayo ve Bikini Tercihleri…
 1.   Klasik olarak nitelendirilen mayolar ve boyundan bağlamalı bikiniler tam size göre.
 2.   Göz alıcı ve dikkat çekici renklerden uzak durunuz. Bu tarz seçimlerde vücut ön plana çıkacaktır. Bu nedenle daha ten rengi ürünlerin seçilmesi dikkatin bel çevrenizde değil de tüm vücudunuza dağılmasına neden olacaktır.
 3.   Göğüsleriniz veya bacaklarınıza güveniyorsanız dikkatlerin bu bölümlere çekilmesine olanak sağlayan tercihlere yönelerek kalın bel bölgesini dikkatlerden kaçırabilirsiniz.
 •  Geniş Omuzlu Bayanların Mayo ve Bikini Tercihleri…
 1.   Geniş omuzlu bayanların dengeli bir görüntü ortaya koyması gerekmektedir. Aksi takdirse erkeksi bir görünüme sahip olabilir, çekiciliğinizi kaybedebilirsiniz. Bikinilerde üst kısımlarda tercih edilebilecek detaylar, renkler ve desenler omuzlara vurgu yaparken, alt kısımlarda seçilecek sade çizgiler ise vücuttaki dengeyi sağlayacaktır.
 2.   Sezonun en çok tercih edilen ürünleri olan geometrik ve tek omuzlu modelleri tercih etmeniz sizin açınızdan idealdir. Bu modeller geniş omuzlu bayanlarda görselliği arttırmaktadır.
 3.   Boyundan bağlanan modeller tabi ki geniş omuzlu bayanlar içinde ideal ürünler arasında sayılabilir. Ancak şu bir gerçek ki göğüs dekolte kısmı V şeklinde olan modeller geniş omuzlu bayanlarda pek güzel durmuyor.
 •  Geniş Kalçaya Sahip Bayanlara Mayo ve Bikini Seçenekleri..
 1.   Geldik ülkemizdeki en büyük kitleye. Eğer sizde geniş kalçalara sahipseniz seçim yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmakta. Öncelikle seçeceğiniz bikini altlarında bel kısmının yüksek olmasına ve kalçanızı tam olarak sarmasına dikkat edin. Bu şekilde bacaklarınız olduğundan daha uzun gözükür ve kalçanız daha ince gözükür
 2.   Kalçalarınız eğer üst bölgelerden genişse bikininizin altını koyu renk ve bikini üstünü açık renk olarak seçebilirsiniz. Bu şekilde dikkatli gözler göğüslerinize odaklanacağı için kalçalarınız daha az dikkat çekecektir.
 3.   Diğer bir alternatif olarak sunabileceğimiz nokta ise şort etekli modeller olacaktır. Hem sevimli bir görünüme sahip olabilirsiniz bu modellerle hem de kalçalarınızda bulunan kusurları ve fazlalıkları gizleme olanağınız olacaktır.
 4.  Kısa Bacaklı ve Kısa Gövdeli Bayanların Mayo ve Bikini Tercihleri…
 5.   Bacak boyunuz kısa ise bikininizi seçerken yüksek belli olmasına özen gösterin. Bu sayede bacaklarınız olduğundan daha uzun bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca yüksek belli modeller vücut kıvrımlarınızı daha belirgin hale getirecektir ve beliniz ilgi odağı haline gelecektir.
 6.   Dikey çizgili modeller, koyu renkli bikini altları ve baskılı ürünler bacaklarınızı olduğundan uzun gösterecektir. Bununla beraber yatay çizgili modellerden özelikle sakınmanız gerekmektedir.
 •  Kalın ve Yağlı Karın Bölgeleri Bulunan Bayanların Mayo ve Bikini Tercihleri…
 1.   Tankini adı verilen modellerin tercih edilmesi bu tarz bayanlar için iyi olacaktır. Tankini adı verilen modeller mayo ve bikini karışımı olan bir üründür. Bikini gibi iki parçadan oluşmasına rağmen mayo tarzından karın bölgelerini kapatabilmektedir. Bu nedenle de karın bölgesinin gizlenmesi durumunda rahatça kullanılabilmektedirler.
 2.   Tankini modelleri alırken bir noktaya dikkat etmelisiniz. Aldığınız ürünler çok dar olmamalı. Çünkü bu modellerde üst kısım uzundur ve karın bölgesini üst kısım kapatmaktadır.  Çok dar bir modelin seçilmesi dikkatlerin karın bölgenize toplanmasına neden olacaktır.
 3.   Büzgülü, pilili ve drapeli modelleri de tercih edebilirsiniz. Bu modellerde karın bölgelerinizi kapatabilmektedir.
 •  Uzun Boylu Bayanların Mayo ve Bikini Seçimleri Nasıl Olmalı…
 1.   Geometrik ve iddialı kesimler, büyük desenli ürünler, çok fazla dikkat çeken renkler, mayokiniler ve diğer modeller… Aslında bu sezon sizin sezonunuz. Bu sezon vitrinlerde olan ürünlerin tamamı uzun boylu bayanların tercih edebileceği ve korkmadan giyebileceği ürünlerle dolu.
 2.   Çizgili ürün alırken daha çok yatay çizgili ürünlere rağbet göstermelisiniz. Dikey çizgiler sizi daha da uzun gösterecektir.
 3.   Koyu ve soluk renkli mayo ve bikinilerden uzak durum. Açık renkli ve canlı mayolar ve bikinileri tercih edin. Parlak renklerde mayokiniler tercih nedeniniz olabilir.
 4.   Erkek şortları dahi üzerinizde güzel duracaktır. Uzun tunikleri de deneyebilirsiniz. Mini etek gibi duracak size seksi bir görünüm sunacaktır.
 •  Kilolu ve Kalın Vücutlu Bayanların Mayo ve Bikini Tercihleri…
 1.   Kıştan sonra kilo vermeyen veya veremeyen bayanların imdadına klasik modeller yetişiyor bu senede. Fakat küçük dekoltelerden de kaçınmayın. Güvendiğiniz bir nokta varsa orayı sergileyin. Misal göğüslerinize güveniyorsanız kalın askılı ve derin V dekolteli ürünleri tercih edebilir, dikkatleri o kısımda yoğunlaştırabilirsiniz.
 2.   Bir başka alternatif olarak size modern tankinileri sunabiliriz. Bu modeller mayolara ve bikinilere oranla daha toparlayıcı olabilmektedirler.
 3.   Beyaz tonlu ve açık renkli modellerden, büyük desenlere sahip ve neon renkli modellerden uzak durmanız gerekecek bu yaz.
 4.   Uzun şortlar ve bol tunikler kurtarıcı olacaktır.

3.    Adım – Bu Senenin Bikini ve Mayo Modelleri…

 1.   2009 yılı yaz aylarının trend ürünü tek omuz mayo ve bikiniler.
 2.   Mayokiniler geçen yaz olduğu gibi bu sene yazında oldukça revaçtalar. Ama model tercihlerinde bu sezon asimetrik şekiller, retro kesimler ve canlı renkler moda.
 3.   Tek omuzlu mayokiniler bu sezon oldukça popüler olacak gibi. İki taraftan trendleri yakalıyor. Önünde hiçbir model duramaz gibi.
 4.   Plajlarda egzotik modeller, retro grafikler ve geometrik kesimler kullanılmakta. Bu kesimler bu sene plaj modasını oluşturacak gibi.
 5.   Sofistike tek parçalı modeller ve çiçeklerle bezeli ürünler oldukça iddialı ürünler arasında göze çarpıyor.
 6.   Sezonun renklerine gelecek olursak yeşil, sarı, mavi, fuşya, eflatun, pembe, mor, kiremit rengi, fosfor, altın, gümüş ve karamel tonları çok tutulan renkler. Bununla beraber beyaz tonları ve canlı renklerde bu sezon oldukça beğeni toplayacak sanırım.

Bayanlar için bu sene plajlarda ve havuzlarda güneş bu şekilde doğacak. Güzel görünmek için ilk aşamada bize kulak verin. Ardından kendi zevkinize güvenin. Unutmayın kendinize güzel görünüyorsanız çevrenize de güzel görünüyorsunuz demektir….

Bol güneşli, güzel günler dileklerimizle…