Kategoriler
Günlük hayat Milli Görüş Toplumsal Konular Türkiye üzerine

“Türkiye’ye tuzak kuruluyor”

Bazilari cikip siyasi bir yazi demesin, sonuna kadar bu adamin dediklerine katiliyorum. ben makaleci.com sitesinin yetkilisi SELCUK KILIC. Bir sehit annesinin de soyledigi gibi

Kurt açilimi yoktur, PKK açilimi vardir..

Bu konuda sevgili turk vatandaslarimi uyarmak istiyorum. kurt acilimi diye bir seyin olmasi turkiyede ayrimcilik anlamina gelecektir. PKK’yi etkisiz hale getirmek icin bu tarz cocuk oyunlarina kesinlikle gerek yoktur. Helede bir cocuk katilinden bu fikrin cikmasi ve meclis uyelerinin bununla ilgilenmesi beni ve yakin cevremi derinden etkilemistir..

Turkiye uzerinde hic bir halka yada millete zlum edilmemistir, 30 yildan fazladir, belli olmayan bir dava yuzunden kardeslerimizi ve arkadaslarimizi olduren bir grup var. ulkemiz insani elbet bu gercegi gorecek ve hatasindan donecektir dusuncesindeyim..

OLEN HIC BIR ASKERIMIN, KARDESIMIN KANI YERDE KALMASIN. KALACAKSA KURTULUS SAVASINDA VE ULKEYI KORMADA DOKTUGUMUZ O KANLAR HEPIMIZE HARAM OLSUN.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin Kürt açılımı adı altında yaptığı girişimlerin Türkiye’yi bir etnik ayrışmayla birlikte çatışmaya sürükleceğini iddia etti.

Partisinin Kocaeli İl Kongeri’ne katılan Devlet Bahçeli, buradaki konuşmasının büyük bülümünü İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından açıklanan ‘Kürt sorununa çözüm süreci’ne ayırdı. MHP olarak bu girişimlere destek vermeyeceklerini kaydeden Bahçeli, hükümeti de Türkiye’nin bölenmesine zemin hazırlayacağını savunduğu böylesi girişimlerden kaçınmasını istedi.

Kürtçe konuşan bölge halkı ile PKK ve İmralı canisinin bir tutulamayacağını anlatan Bahçeli, "Kürtçe konuşan bin yıllık kardeşliğimiz olan bölge insanlarının sanki kuruluşu PKK örgütü ve onun tek sahibi ve lideri İmrali canisi olarak takdim edebilecek bir açılıma çanak tutacak zemin hazırlıyor. Bölücü terör örgütünün belini kırıp kökünü kazıyacağınız yerde, PKK’yı yerle bir ettiğinizde devletin yanında olacak, kardeşliği devam ettirecek insanları nasıl olur da PKK’nın yandaşı ve eğemenliği altına sokabilirsiniz." dedi.

MHP’nin Türkiye’nin birliğini savunarak ülkenin teminatı olduğunu savunan Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın 2005 yılındaki Diyarbakır ziyaretinde bölücü terör olayını Kürt sorununa dönüştümekle suçladı. Bahçeli, şunları söyledi:

"Başbakan 2005 yılınd Diyarbakır ziyaretinde yıllarca var olan bölücü terör olayını Kürt sorununa dönüştürerek, bölücü terörürü bu ülkede yaşayan toplumun insanları arasında bir etnik çatışmaya temel olabilecek tarihi bir hatayı işliyor. Ve o günden bugüne kadar da Kürt surunu üzerinden sözde açılım yaparak dağdaki teröristi siyasallaştırmak, meşrulaştırmak ve onların taleplerini karşılayarak Türkiyeyi bir ayrışmaya, ayrışmayla beraber bir çatışmaya çatışmanın sonucu olarak bir bölünmeye götürücek gafletin içine düştüğü görülüyor." dedi.

KÜRTLERİN TEK SAHİBİ PKK OLARAK GÖSTERİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’nin başlattığı Kürt açılımını eleştirerek, "Terör örgütünün muhatap alınması, bin yıldan beri beraber yaşadığımız Kürtlerin tek sahibinin ve tek kurtuluşunun terör örgütü olarak gösterilmesi vahim hatadır." dedi.

İzmit Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda sıcak bir havada gerçekleştirilen MHP Kocaeli Kongresine katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmasının büyük çoğunluğunu, son günlerde kamuoyunda sıkça konuşulan Kürt açılımı oluşturdu.

Türkiye’de yıllardan beri devam eden terör örgütü sorununun, 2005 yılından beri bir Kürt sorunu ismiyle lanse edilmeye çalışıldığını belirten Bahçeli, "O günden bu yana sözde açılımlar yaparak, dağdaki teröriste siyasi açılımlar yaparak siyasallaştırmaya, bu şekilde onları meşrulaştırmaya ve onların taleplerini karşılayamaya çalışanlar var. Bunlar Türkiye’yi bir ayrıştırmaya, ayrışmayla beraber bir çatışmaya, çatışmanın sonunda ise bir bölünmeye götürmektedir" dedi.

Bu şekilde AK Parti’nin gafletin içine düştüğünün görüldüğünü savunan Bahçeli, "Şimdi bakıyorsunuz yürekler acısı bir manzara var, Ermeni meselesinde aynı 12’li Kıbrıs meselesinde aynı 12’li var. 25 yıldan bu yana Kandil’de, Suriye’de PKK kamplarını ziyaret edip orada görüşenler ve PKK’ya yandaşlık yapanlar, hiçbir zaman Türkiye’de milli ve manevi değerlere sahip çıkmayacaktır." diye konuştu.

Bu tür açılımların Türkiye’de bölünme yanlılarına cesaret verdiğini belirten Bahçeli, "Eğitimi olmayan İmralı canisinin muhtelif dönemlerde Türkiye’yi bölerek, bağımsız bir Kürdistan kurmak için Markist Leninist zemininde oluşturmuş olduğu terör örgütünün taleplerini demokratikleşme süreci adı altında sahiplenerek, bu necip milletin bin yıllık kardeşliği köreltmeye çalışılıyor" şeklinde konuştu.
Bahçeli, bölücü terör örgütünün etnik kökende faaliyet gösteren bir terör örgütü olduğunu ifade ederek, terör örgütünin hiç bir zaman bir ülkenin muhatabı olamayacağını kaydetti. Önce terörün kökünün kazınacağını, daha sonra bu sorunun halledileceğini belirten Bahçeli, şöyle devam etti: "Benim bin yıllık kardeşim olarak bölge insanları anadili Kürtçe diye sanki tek kurtuluşlu PKK sanki tek sahibi PKK elebaşını Öcalan gibi gösterilmeye çalışılıyor. Her zaman devletin yanında yer alan Kürt vatandaşları bu açılımlarla beraber sanki PKK’nın safında olarak gösteriliyor. MHP olarak bu ülkede de beraber yaşadığımız, kız alıp kız verdiğimiz ailelerin gittikçe yaygınlaşmış bu ülkede Türkçe konuşan ile Kürtçe konuşanın inanç birliği, bu ülke toprağında yaşama azmi ve sosyal kaynaşmayla bin yıllık beraberliği olmuştur. Şimdi bölücü terör örgütünün belini kırıp kökünü kazıyacağınız yerde bugün devlet gerçek otoritesini koyup terör örgütünü yerle bir ettiğinde, yanında olacak kardeşlerini nasıl olur da PKK’nın yandaşının egemenliği altına sokabilirsiniz."

Bu bakımdan bu açılımlara MHP’nin katılamayacağını söyleyen Bahçeli, "Onun içindir ki bugün ortaya atılmış olan önce Kürt açılımı sonrasında ise demokratikleşme ile Türkiye’ye büyük tuzak kuranlara MHP’den başka bir ses çıkaran yoktur. Ve bu konuda MHP ikna edilemez. Siz kimsiniz ki Başbakanınızla, içine düştüğünüz ihanet kuyusuna MHP’yi de çekeceksiniz MHP olarak her vatandaşımız bizim için ayrı bir değerdir. Anayasada belirtilen eşitlik ilkesi binlerce yıldır Türk devlet geleneği ile güvence altına alınmıştır. Şimdi kalkıp terör örgütüyle mücadelen vazgeçerek olayı genişletip sosyal dokuyu parçalayarak büyük Kürdistan’ın ilk ayağının Türkiye’den başlatılmasına çalışılıyor. Sayın AK Parti, ülkeyi bölünmeye sürüklemeyin, ülkeyi karanlığa sürüklemeyin" dedi.
Bu konuda herkesin çok dikkatli olması gerektiğini belirten Bahçeli, "Türkiye’de bu tuzaklar iyi anlaşılmalı, yıkım projelerini iyi görmeliyiz. İnsan hakları, demokrasi kavramaları ile ülkenin bölünmesinin nasıl yapılmak istendiğini iyi anlamalıyız, buna karşı çok uyanık olmalıyız. Bu millet çatışma istemiyor, cepheleşme istemiyor, bu millet kamplaşma istemiyor. Bu millet istikrar istiyor, bu millet huzur istiyor." şeklinde konuştu.

Buradan alintidir