Kategoriler
Günlük hayat iletişim İnternet Dünyası internet hizmetleri Kişisel makaleler Teknoloji

Turkcell’den İnternette Büyük Atak

Gsm operatörlerinin tarışmasız lideri Turkcell cep telefonundan internete bağlanan kullanıcılar için %73 e varan indirim yaparak bu alanda da birinciliği kolay kolay kaptırmayacağını göstermiş oldu.

%73 indirim Turkcell faturalı hat kullanan kullanıcılar için geçerli.Ön ödemeki hat kullanıcıları ise daha önce ödedikleri kontör kadar ücret ödedikleri halde % 17 daha uzun süre internet keyfini çıkaracaklar.Bu fiyatlara göre Turkcell’in faturalı hat kullanımını arttırmayı amaçladığını söyleyebiliriz.

Şirketin pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Sara bu konuda yaptığı açıklamada yapılan bu indirim için,devletin yaptığı mobil İnternetten alınan özel iletişim vergisinin % 25 oranından % 5 oranına indirilmesinin büyük etken olduğunu bildirdi.Ayrıca Lale Saral, son yıllarda mobil internet kullanıcılarındaki büyük artışın kendilerinin yaptığı kampanyaların büyük etkisinin olduğunu ek olarak belirtti.

Turkcell’in mobil internet konusunda yaptığı bu ataktan sonra diğer gsm operatörlerinin sessiz kalacağını düşünmüyorum..