Kategoriler
Kiralik sunucu firmalari (dedicaded)

Sektörün lider firması SuperServers ‘a teşekkürler!

Superservers hazirladigimiz bazi makalelerde test yapmakta kullanmamiz icin VPS saglamistir, bunun haricinde baska bir is ortakligimiz olmamistir. Kendilerine yardimlarindan oturu tesekkur ederiz.

Yakin zamanda bir kac test makalesi icin vps destegi aldigim SuperServers hakkinda bir kac sey yazmak istiyordum. Malum yogun bir is temposu ve mevcut yapilanma ve buyume esnasindaki sorunlarla bogusurken arada kaynadi gitti. Bugune kismet, bos bir zamanim vardi bunu bana destek olan kisilere ayirmak istedim. Kendileri cok yardimsever ki bunu abartmiyorum, cana yakin ve yardimci insanlar. Makaleci.com uzerinde yayinladigim test makalelerindeki emeklerinden oturu kendilerine cok tesekkur ediyorum ve biliyorumki bu destekleri herzaman devam edecek.

Bugun SuperServers ile ilgili bir yaziya denk geldim, okurken firmanin Turkiyedeki sektore yon veren hatda lider firmalar arasinda oldugunu farkettim. Bu firmayla calismak benim icin buyuk bir zevk ve onur oldu diyebilirim. Simdi size eksiltmeden SuperServers’i daha iyi anlayabilmeniz icin bu makaleyi asagiya ekliyorum:

SuperPanel’in Altyapısını kuran Caner GÜRÇAY şöyle diyor;

Aslında ben çok şaşırıyorum nasıl oluyorda bu kadar hararetli rekabetin olduğu Türkiye piyasasında rekabet sadece fiyat kırmaktan ibaret yapılıyor diye.
Global piyasada gerçek rekabet müşteri odaklı hizmet anlayışı sunarak fiyat avantajını ele geçirmeye çalışmaktan ibaret aslında.

İnternet sektöründe bence en büyük sorun gerçek dünyadakinden farklı değil. Gerçek dünyamızda gelişimi yavaşlatan en büyük sorun sanayilerin ve üniversitenin aynı dili konuşamaması ve arada birinin onları tercüme etmeye ihtiyaç duymasıdır.

Sanayici abimiz, kardeşim şunu şuraya koycan, ordan vericen ateşi ısıtcan diye anlatırken, üniversite 180 derecede tepkimeye girip moleküllerin ayrışması diye bahseder. Aslında ikiside aynı şeyden bahseder ama anlatma şekli farklıdır. O yüzden birbirlerini anlamazlar ve arada bir tercümana ihtiyaç duyarlar.

Sempton kelimesini daha önce hiç duydunuz mu ? Sempton doktorların sıkça kullandığı bi’ terimdir; halk dilinde karşılığı “belirti”dir. İlk duyduğunuzda nasıl tepki verdiğinizi hatırlayın,
Doktor şu şu şu semptonları gördünüz mü ? diye size sorduğunda belki de nerde görmem gerekiyordu ? diye cevap bile vermiş olabilirsiniz.
Bu şahane örnek ile üniversite-sanayi iş birliğinin ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptıktan sonra ülkemizde bu konuda bir çok üniversite-sanayi iş birliği merkezi kurulmakta olduğunu da belirtmek isterim.

Bir işi en iyi şekilde yapmak istiyorsanız kendinizin yapması gerekiyor. Hiç bir tasarımcı yada programcı sizin kafanızdaki gibi güzel yapamaz.(buradaki tasarımcı örneği yukarida bahsettiğim tercümandır)

Ben küçük ufacık yaşlarımdan bu güne kadar hosting ile yanıp tutuştuğum için akranım olan bilişim mühendislerinin 25bin ile 30 bin arasında ki aylık kazançlarına çok uzak kalıyorum. Bu durumumun şöyle bir avantajı var; yukarıda ki örnekte ki tercüman ben oluyorum. Sanayide universitede benim, son kullanıcıların istediğini çok iyi bildiğim gibi ona uygun çözümleride üretebiliyorum.

SuperPanel’in örnekleri avrupada çok var hatta avrupa maceram sırasında bir çok SME* ‘ye benzerlerini kurmaları konusunda çokca yardımcı oldum. Netdirekt belki bu tarz bir sistemi 10 yıldır kullanıyor. Ülkemizde bu tarz bir sistemin olmamasını büyük bir eksiklik olarak görüyordum ve gereken altyapı Türkiye’de hazırladım. Bu sistemde kullandığımız bütün donanımlar %100 kendi sermayemize aittir.

SuperPanel ile tek tıklama ile istediğiniz işletim sistemi sunucunuza dakikalar içinde kurabilir, sunucunuzu açar,kapatır,resetliyebilir, yada trafik grafiklerinize bakabilirsiniz. Ayrıca aylık kotanızı aştığınız taktirde ek ücret faturanıza otomatik yansıtılır.

Sektörün gelişimi için sektör arkadaşlarıma bu tarz sistemlerin nasıl kurabilecekleri konusunda bilgi verebilirim. (Kaan Bey ‘e PM atmanız yeterli olucaktır.)

SuperPanel ile Türkiye piyasamızdaki en büyük iki soruna çözüm getirdiğimizi düşünüyorum;
1)Sunucusu kitlenen müşterinin saatlerce sunucu kiraladığı firma yetkilisini beklemesine son veriyoruz.(one-man-company oluşumları)
2)Bayi kimsenin birden fazla sunucuyu yönetirken yaşadığı sorunların;
baştan kurulumlar için datacenterda ki yoğunluğa göre artan kurulum süresi; ve dolayısı ile müşteriye geç teslimat etmesinin önüne geçiyoruz.

Artık 10 dakika içinde sunucunuzu formatlıyıp müşterinize teslim edebilirsiniz.

ÖDEME SİSTEMİ
SuperServers ‘ı diğer firmalardan ayıran bir diğer farkı ise ödeme sistemi. SuperServers avrupai hizmet anlayışı ile ödeme günlerinizi ayın 1ine sabitliyor.

Bu sistem nasıl işliyor ?
Kasım ayının 10. gününde satın almak istediğiniz serverın aylık 30TL(günlük 1TL) olduğunu düşünelim. Bir sonraki ödeme döngüsü olan 1 Aralık için 20 günümüz var. SuperServers muhasebe sistemi sizden bu server için sadece 20TL talep eder.

Size faydaları nelerdir?
1)Sipariş ettiğiniz tarihe göre sunucuyu daha ucuza alabilirsiniz.
2)Yeni projelerinizde ilk ay ucuz server alıp ikinci ay taşımak zorunda kalmassınız. Devamlı kullanıcağınız serverı ilk ödeme döngünüzde ucuza alırsınız.
Bayilik başvurusu öncesi sorularınız için:

Bayilik başvurularınız ve özel bayi fiyatlarımız için lütfen bu formu doldurun. 

SME* : small and medium-sized enterprises. (KOBİ)