Kategoriler
Yeni yazarlarımız

Yeni yazarimiza merhaba diyelim: Sevda

Uzun zamandir bizlerle, uzun zamandir yaziyor ama bu aralar biraz boslamisti bizi. Yine bize kendini hatirlatan o guzel yazisi ile aramiza dondu tekrar. Zaten yazar olacak arkadaslar listemizdeydi, tereddutsuz direk yazarlarimiz arasina kattim kendini :) Bir ara boyle bir yazi ile bize seslenmisti: . Sevda arkadasimizin profiline buradan (sevda) bakabilirsiniz, takip etmek isteyen yada arkadas listesine dahil etmek isteyenler olabilir.

Kendisine aramiza hosgeldin diyorum tekrar, bize bu onuru bahsettigi icinde tesekkur ediyorum.

Kategoriler
Deneme Yazıları Kadın konuları Öylesin Esti Sevgi ve Ask Dünyası

AYVA ÇEKİRDEKLERİ…

Hayır git, git ve dönme; dedim.Kapıyı en çirkin görüntüsüyle kapattım.Çıkmıştı gitmişti hayatımdan,bu kaçıncı gidişti arsızca dönüşlerle son bulan.Anlıyorum seni; diyordu. Her dönüşte, anlıyor sanıyordum; bende oysa  beş duyu organı kadar anlıyordu beni.BEŞ DUYUNUN ÖTESİ İSE OLAĞAN ÜSTÜ BİŞEY OLURDU LAKİN, BEN OLAĞAN ÜSTÜ DEĞİLDİM Kİ!!! Sıradandım, sıradanlığımın sıradan olarak algısıydı beni belki bunca yoran.Sevgi bence yerinde saymamalıydı.Hep genişletilmeliydi alan ölçüleri büyüyüp , bir panayır gibi renklenmeliydi.Her gün kılıf, her gün boyut değiştirmeliydi ki ; Fırından yeni çıkmış simit  hazzı wersin.HAZ… HAZ DUYMAK…..ne güzel bir beşeriyet….Evet ben biçare sukunetle yolunu mu gözlemeliyim?Tekerrür etsin diye her vuku koşmalımıyım; eski zaman tekrarlarına ….

Şimdi, satmaya bakacağız…Karşılıklı birikmiş öfke nöbetlerini, beklentilerimizİ, hayallerimizi ,insan yarası yarasına denk geleni seviyor.Denk olma hali yok bizde hiç olmadı tutmadı işte .Göle maya  çaldık hep hani yaa tutarsa!…Sana ben milyonlarca kalem yazdıysam, bir kelimenin kavramını bile lakırtısız anlamadıysan suçlu ben deilim.Astorolijiye karşı hep bir alerjim vardı bilirsin.Keşke olmasaydıda senle gezegen yıldız ölçümleri yaparak baştan mühürleseydim olayı bırak  lanetlesin beni gökyüzü umrumdamı benim.Başlamadan biterdi öksüz sesiz çığlıklarım.Her fırsatta karanlığımızı saklamaya niyetliyim güneş yok işte…..Zihnimde ölçü tutmayan depremler   var sana karşı kızmak yada öfke nöbetlerim bile olmuyorsun artık.

Oysa ne kolaydı.Hayaller de  zulamda sakladığım düşlerimde, yaşamak ve yaşatmak mutlu olmak bir lutuf gibi…Yumuşacık bir yastık bir yorgan olmak birbirinin üstüne serilen ebedi…Göğsüm de yerin az kımıldadımı doktorlara koşmalıydım .Akıl sağlığım gidiyor diye.Öle ulvi olmalıydı.Her zerresine birbirimizi enjekte etmeliydik bu savsak dünyanın.Kapalı gözlerin açılsada bir görsen.Doğa bile öğle narin öğle inceki Yaradanın hesabı tastamam.Melodik bir iniş var seyri alem düşen şu kar tanelerinde hiç biri diğerini geçme,  çıktığı sahnede ayrı poz verme telaşında deil .Adım adım doğan evre evre batan güneş.Çiçeklerin her gün  apayrı değişen kıvrımları..Şu bedenimizin her yaşta ayrı ayrı varolan nadide çizgileri…Bir detay, bir incelik. hiç köşesiz…Sertlik yok, pat diye olan bir oluşum yok,meftuniyetle  oluşan bir bütün.Doğanın yaratılış dili böle hassasken ve Yaradan bir deil iki gözle bunu bize sunmuşken.Nasıl oluyorda bizler bu kadar dik,  keskin, köşeli,  hıçın olabiliyoruz?Fındık kabuğunu geçtim beee…AYVA ÇEKİRDEĞİ kadar, halis sızma sevgi olsa yüreklerimizde.Şöle dökülse katmanlarımız.Birilerinin repliğiyle yön verdiğimimiz hayatlar gömülsede toprağa üzerine AYVA ÇEKİRDEKLERİ eksek filizlenip kocaman bol çiçekli bir ağaç olsa yeni AYVA ÇEKİRDEKLERİYLE dolsa dalları…

Şimdi senin adressizliğine, acil yetişen fazla mesai yapan, tüm fikri zulumlerimle,küçük sözlerimle, AYVA KOKULU düşlerimle, kapının ardında kalan kimsesizliğimle, saat -dakika- zaman gibi kawramları yitirmeye başlamışken, seni ve senle ilgili herşeyi kahverengi görmeye alışmışken,içimide, burkarken sensizlik; sen gel, gel, gelde sakın dönme.Dönme adressizliğine dönme sensiz daha  iyi oksijen alan  tütün kokulu bu kadına beni bırak AYVA ÇEKİRDEKLERİMLE….

Kategoriler
Şiirler

Eyy sevgili!..

Sonu olan hiç birşeyi istemiyorum.

Ne seni ne beni nede bu yamalı beraberliği

Parmaklarımı kesmek istiyorum

Bir daha, bir daha seni yazmasınlar diye

Rüyada görmek istemiyorum

Kahretsin orda bile sen varsın

Islık çalarak yürümek istiyorum.

Kaldırımlardan, sensiz tökezlemeden çıkmak

Bastıra, bastıra yarama bir çay içmek istiyorum

Sensiz sevgili sensiz, nefes almak istiyorum.

Hile yapmak istiyorum zamana,

Tanımıyorum onu bir yanlışlık var

Demek, dediğime inanmak istiyorum.

Verdiğim emekler falan yok gözümde

Sitemde etmiyorum herkez gibi,

Ey sevgili… hançeri alıp çıkartıcam seni

Şu çırpınan kalbimden de,

Ölmekten değil,sensiz gömülmekten korkuyorum.

Kategoriler
Doğa ve Yaşam Genel Konular Günlük hayat iletişim Sevgi ve Ask Dünyası Toplumsal Konular

Hoş-geldin Sevgilim (güzel tabiatına)

“nihayet geldin! Kavuşmak, hiç bu kadar yaslanmamıştı bedenime. Teninin sıcaklığını hissetmek, bunca yıl aldığım nefese eş değer de. Sen geldin ya, ardından mutlulukta, sevinçte, cennette koşarak gelir… Hoş geldin sevgilim!”

Yokluğunda hava güzelse, gölü seyretmeye giderdim. Kıyıya vuran dalgaların sesine aldanıp, hayallerle oynardım. Ara sıra cebimden çıkardığım resmine bakıp-konuşurdum. Sen duymazdın beni, belki kulakların çınlamıştır. Öyle anlatılacak mutlu bir yaşam hikâyem yok, eskisi kadar yalan da söylemiyorum. Geçici zevklerle de öldürmüyorum zamanımı… Sana benzesin diye bu yüzüm, her gece resmine bakıpta yattığımı, bil istiyorum!

Kalabalık bir kentte yaşamıyorum. İnsanlarla görüşmekte artık çok sıktı beni. Farklı yüzlerde aynı anlamları görmek inan hiç hoş değil. Aslına bakarsan kaçtım her şeyden, herkesten, kendimden… Bazen saçma bir düşünce içinde, “insanlar benim yüzümü tanımamış olsalardı, huyumu bilmeselerdi ne iyi olurdu” demek geçse de, zaman öyle çabuk çıkmadı acılarımdan. Yokluğunda bestelediğim şarkıları hangi bülbüle dinlettiysem, bir daha uğramadılar pencereme. Seni sevmek, bütün dünyaya düşman etti! Aldırmadım…

Neden anlatıyorsun tüm bunları dediğini biliyorum. Gözlerin her zaman seni ele verirdi zaten. Şu an karşımda oturmuş sarı saçlarınla güneş gibi içime işlediğini de söyleyeceğim. Ama sensizken, başka bedenlerin namahremine uğramadığımı anla istiyorum. Yokluğunda, kaçtıysam bu dünyadan, bu seni benden almasın diyedir. Başka kollarda, yalancı sevda sözlerini söylemeyen bir bedenle, seni beklediğimi ve neden böylesine sevildiğini umarım daha iyi anlamışsındır! Yoksa kahrolurum…

Hoş-geldin Sevgilim (güzel tabiatına)
Hoş-geldin Sevgilim (güzel tabiatına)