Kategoriler
Facebook haberleri

Facebook ‘u sayfa adıyla kullanma özelliği

Bu Özelliği ben google + da görmüştüm ilk. İlk defa az önce facebook dada görüyorum. Belki daha önceden vardı, görmedim, yada daha yeni aktif edilen bir özellik. Güzelde olmadı değil yani en azından bir sayfanız ile kullanmaya başladığınızda daha fazla kullanım kolaylığı sunuyor size. Özellikle sayfa isminiz ile yorum yapabiliyorsunuz gönderilere. Yorumlarada ayrıca cevap verme özelliği bulunuyor, güzel ve işlevsellik kazandığı ortada. Bu konuda facebook google + dan esinlendi diyebilirim, tabi net bişey değil daha öncedenf arketmemiş olabilirim.

Bu özelliği kullanmak çok basit resimde de göreceğiniz bölüme giderek istediğiniz sayfalar arasında geçiş yapabiliyorsunuz, ayrıca profilinize geri dönmek istersenizde kullanabilirsiniz:

Facebook sayfa adiyla kullanma

Bu özellik ile gelen bir değişik şeyde sayfa adıyla kullanırken facebook’u başka sayfaları beğenebiliyorsunuz ve diğer hesaplarınızda bu yer almıyor. Yani bir nevi sayfa adıyla kullanırken kişisel profili oluyor ve yaptığınız hareketler o hesap ile ilişkili kalıyor, farklı bir hesap kullanırken söz konusu işlemleriniz ile ilgili bildirim almıyorsunuz. (Ana profildeyken hariç sanırım).

Örnek vermek gerekirse, ana profilinizdeyken sohbet ederseniz, facebook’u sayfa adıyla kullan kısmından farklı bir sayfaya geçiş yaptığınızda sohbet beklemeye alınıyor ve görünmüyor. siz tekrar önceki sayfa ile kullanmaya geçtiğinizde sohbete kaldığınız yerden devam ediyorsunuz.

Twitter profiliniz varsa sayfalarınız ile ilişkilendirebiliyorsunuz, böylece Sayfanız ile ilgili gönderiler, durum güncellemeleri, bağlantılar Twitter hesabınızada otomatik olarak yayınlanıyor. güzel bir özellik, tek tek uğraşmaktan kurtuluyorsunuz.

Sayfa isminiz ile başka sayfaları beğenebiliyor, takip edebiliyorsunuz. Böylece beğendiğiniz diğer sayfalar ile ilgili bildirimleride bildirim çubuğunda görmeye başlıyorsunuz, ayrıca ana sayfanızda da akışa ekleniyor.

Şimdilik anladığım ve bildiklerim bu kadar, facebook güzel bir adım attı, bizede kullanmak düşer :)

Yazıyı yazdıktan sonra biraz bakımdım daha önceden varmış bu özellik ama şuanda yeni özellikler eklenmiş, yukardada okuduğunuz gibi..