Kategoriler
Doğa ve Yaşam Eğitim - öğretim Genel Konular Günlük hayat Kişisel makaleler Sevgi ve Ask Dünyası Toplumsal Konular

Bir Çocukluk Resmi

“eski püskü çocukluk resmimi taşıyorum cüzdanımda halen. Ceplerimde o köyümün papatya kokularıyla dolaşıyorum, bir de o masum kelebekler konuyor-en yaralı yerlerime. İşte öyle, cüzdanımda eski bir resim, çocukluğumu hatırlıyorum…”

Bir daha hiç yaşayamayacağım yerleri özlüyorum şimdilerde. Masa örtüsü diye kullandığımız çimenlerde, az karınca doyurmadık. Hafta sonları mantar toplamaya giderken, ayağımızdaki lastik pabuçlarımızla nasılda çamurla arkadaş olurduk. Kirlenmekten değil, kirlenememekten korkardık! Hayatı yaşardık, olabildiğince…

Her gün yeni bir çocukluk hatıramı öldürüyorum avuçlarımda. Küçükken oynadığım kamyonumun tekerinde sakladığım o sevgi yok artık. Biliyorum, gün geçtikçe daha da özleyeceğim o günleri… Ve içimde bir sızı hep hatırlatacak çocukluğumu. Her baharda elimde bilyeler, okul bahçesine küçük kuyular açacağım ve ben bunu her baharda özellikle yapacağım.

Bir Çocukluk Resmi
Bir Çocukluk Resmi

Kategoriler
Php ve mysql

Upload edilen resmi Veritabanına kaydettirmek

code1. Adım : Sunucuya dosya göndermek
Sunucuya dosya gönderebilmek için gerekli input tipi file dır. yani,

<input type=”file” name=”dosya”>

yazdığımız anda, bize göz at penceresi sunacaktır. Ancak dosyanın sunucuya ulaşabilmesi için, form tagına – enctype=”multipart/form-data” – eklenmelidir. yani örnek bir form oluşturacak olursak;

<form name=”yuklemeformu” method=”post”  action=”yukleme.php” enctype=”multipart/form-data”>
<input type=”file” name=”dosya”>
<br>
<input type=”submit” name=”Gönder”>
</form>

işte sadece html kullanarak yaptığımız form ve doğru bir action adresi, sunucuya dosya yollamamız için yeterlidir. artık formu dolurduğunuzda, istediğiniz dosya, ekstra bir işleme gerek kalmadan sunucunuzn geçici klasörüne atılacaktır.