Kategoriler
Dünya ülkeleri Eğitim - öğretim Geçmiş Tarih Günlük hayat Günün Tarihi iletişim Toplumsal Konular

Sosyal sorumluluk projeleri

Sosyal sorumluluk projeleri günümüz şeklinde eskiye oranlarla kıyaslarsak daha gelişmiş olup daha çok değer verilen daha çok saygınlık gören bir kurum haline gelmiştir.Bu kurumlara hayırsever insanlar tarafından yapılan bağışlar kurumları ayakta tutmuş ve devletin de desteği günümüzdeki şekline ulaşmıştır.Bu kurumların amacı kendilerine özgü alanlarda işlerini en iyi şekilde yaparak insanların ve doğadaki canlıların sorunlarına çözüm bulabilmektir.

Bu amaçla çalışan sosyal sorumluluk kurumları günümüzdeki önemini gittikçe yükseltmiştir ve dünya çapında ilgi gören kurumlar haline gelmişlerdir. Bu kurumların ayakta kalmasındaki en büyük pay halka aittir halkın yardımları ve desteği bu kurumları ayakta tutmaktadır. Bunlara bir örnek vermek gerekirse Sabancı Vakfı, Türkiye’de toplumsal gelişmeye katkıda bulunanların öykülerini ve çalışmalarını gündeme getirerek, onları teşvik etmek ve topluma ilham vermek amacıyla “Fark Yaratanlar” adıyla yeni bir toplumsal duyarlılık projesini hayata geçiriyor.

Bir diğer proje de geleceğimiz erimesin projesidir. Küresel Isınma ve İklim Değişikliğine Karşı, ilk kez iki sivil toplum kuruluşu el ele vererek yurt çapında eğitimler vermek üzere bir kampanya başlattı. Çevre konusunda önemli bir adım olarak Tema ve Turmepa tarafından başlatılan “Geleceğimiz Erimesin” kampanyasında; kamuoyunun bilinçlendirilmesi için karadan ve denizden mobil eğitim etkinlikleri düzenlenecek. Kampanya için geçtiğimiz sene toplanan bağışlarla ilk eğitim araçları hazırlandı. Güneş panelleri ve rüzgar türbinleri ile desteklenen araçlar eğitimlere başladı.

Bizde bu projelere destek verelim ve yardımlarımızı esirgemeyelim.

İyi günler…