Kategoriler
internet hizmetleri Web Site Tanıtımları

Paypal Premier Hesap Tipini Personal Hesap Tipine Düşürmek

Paypalı bir çoğumuz biliyor fakat ben yinede paypalı internet üzerinden ödeme yapıp alabilmemizi sağlayan bir sistem olarak tanımlayayım.

Paypalda 3 tip hesap tipi vardır.Bunlar ; personal, premier ve business hesap türleridir.Paypalı kişisel işleri için kullanan bir kullanıcının açacağı ilk hesap personal hesaptır.Bu hesap türünde yapılacak işlemlerden herhangi bir ücret kesintisi olmaz fakat bu hesaptan aylık belirli bir miktarda ödeme alıp ödeme yapabiliriz.Ayrıca personal hesap türünde; karşı taraf bize ödeme yaparken kredi kartıyla ödeme yapıyorsa 5 işlem yapma hakkımız vardır.Yani kısacası bu 5 kredi kartı ödemesini kabul ettiğimizde 6. işlemde hesabı bir üst seviyeye taşımamız gerekmektedir.Bunun yanında aylık para alım ve gönderim limitini aştığımızda yine bir üst seviyeye taşımamız gerekmektedir. Bu üst seviye premier hesap türüdür.Fakat bu hesap türündede gelen her paradan kesinti olacağı için pek hoş bir durum değildir.

Şimdi size resimlerle paypal premier hesabı personal yapmayı anlatacağım.

Unutulmaması gereken önemli nokta bu işlemin yalnızca 1 defa gerçekleşeceğidir.Yani iki defa bu işlemi yapmak olumlu sonuç vermez.

 Paypal hesabınıza girin.

1-

 

2-

 

3-

4-

5-

6- İşlemleri bitirdik,1-2 gün içinde mailimize hesabımızın personal tipe çevrildiğine dair maille bilgilendirme yapılacaktır.