Kategoriler
Film Görüşleri Günlük hayat

Neşeli hayat filmini izlemeniz gerek

Daha önce izlemediğim, izlemeyide düşünmediğim bir filmdi ama bugün televizyonda izlediğimde gerçekten hayran kaldığımı ve gerçekten herkesin izlemesi gerek diye düşündüğüm bir film olduğunu gördüm. Konusu olsun, gerçekten oyunculukları olsun beni çok etkiledi. Baştan sonra hayranlıkla izlediğim bir filmdi. Konusu gerçek hayatdan alınmış ve 10 numara işlenerek filme çevrilmiş bir film. biraz ordan biraz burdan tamamen türk halkının genel yaşadığı sorunlara değinmiş.

Zamanında neden izlemediğimi hatırlamıyorum ama cidden pişmanım. Film için oyuncularına ve yönetmeni mustafa Erdoğan’a ciddi anlamda tebrik gönderiyorum. Konuyu o kadar iyi işlemiş ve oyunculuklarını o kadar iyi yerine getirmişlerki kendimi çoğu zaman filmde buldum, filmin akışına kaptırdım ve asla ama asla sıkılmadım.

izlemeyen varsa filmi mutlaka izlemeli ve izleyenlerinde yapacağı gibi durumunuza şükretmelisiniz. Şükredilecek bir durum yok aslında filmde ama bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Gerçekten ne olursa olsun mutlu olmak ve neşeli kalmayı başarmamız gerek, bunu yapabildiğinizde hayat şartları ne olursa olsun sizi yıldıramaz ve gülmek için bir sebebiniz olur. Bulunduğu durumun değerinin farkında olmayanlar için üzülüyorum. Para pul hiç birşeyin çözüm olmadığı bazı anlarda insanlar çareyi kaçmakta buluyor ama ne olursa olsun kaçmak çözüm olmuyor.

Burdan ismi lazım değil birisinede bir kaç şey söylemek istiyorum. İnsanları kaybetmek kolay, kazanmak zordur, kaybedilen yada kırılan bir şeyin tekrar düzeltilmesi çok zordur. Küçük sebeplerle mutsuz olmak, mutlu olmamak için sebep aramak hiç bir zaman sizi mutlu etmez, bu dünyada tek başınıza kalabilirsiniz, tek yaşayabilir, tek başınıza ölebilisiniz ama asla değişmeyen birşey varsa oda ailenin sıcaklığı, ailenin varlığı ve insana verdiği güven duygusudur.

Aile…