Kategoriler
Genel Konular

Kısaca Piclect!

tumblr_m7886iT0Rz1qan19ko2_500

Piclect’ten Seçtiğim 4 Resimle Başlarken Yazıma Makaleci’de Yazı Yazma Özlemide Aklımdan Geçiyor.Baya Uzun Zaman Oldu Yazmayalı.

tumblr_m7886iT0Rz1qan19ko1_500Tumblr Tarzı Bir Site Olan Piclect’i Gerçekten Çok Beğendim.Ayrıca 4’te Resim Ekledim.Eklediğim Resimlerin Gölgesinde Size Küçük Bir Araştırma Yazısı İstedim.Kısa Bir Duraklama Yaptığım Piclect’in Beğenip Beğenmedim Yönleri.

İlk Önce Beğenmediğim Bir Bölümünü Söyliyeyim Mesela Kendine Ait Bir Bölüm Yok Tam Olarak.Şöyleki Kendi Duvarının Tasarımını Pek Yapamıyorsun.Sadece Paylaştığın Resimlerle Anlatabiliyorsun Derdini.

Inspiring Damn Paintings - By Moony Khoa Le

Sitede Resim ve Videoların tumblr_m78c9gm8Ai1qan19ko1_500Görüntülenmesi Gerçekten Güzel.Ondan Sonra Chrome’ye Eklediğim Butonla Resim Paylaşmakta Güzel.Fikride İyi Düşünülmüş.

Bu Yazıyı Kısa Tuttuyorum Çünkü Daha İyi Araştırıp Gelicem…

Piclect Adresim:http://piclect.com/user/memin77

Teşekkürler Selçuk Kılıç Gerçekten İyi Bir Çalışma Olmuş.

Kategoriler
Aklımdan geçenler Öylesin Esti Şuan Düşündüklerim

Değişik Bir Beyin Kumarı…

Nefes Almalı…

Görebilmeli…

Duyabilmeli…

Tadabilmeli…

Yürüyebilmeli…

Tabiki Bunlar Sadece Bunlar Değil  İnsanda Olması Gereken Özellikler…

Sağduyulu Olmalı; Duyduklarını, İşittiklerini, Gördüklerini Tartmalı…

Bilinçli Olmalı; Aldığı Nefesi Bile Bilmeli Neden Aldığı Gerektiğini…

Beyin Yormalı; Neden Gördüğünü, Nasıl İşittiğini, Düşünmeli…

Düşünmeli; Aslında İnsanın Temeli Düşünmedir…İnsan Herşeyi Düşünerek Yapar. Düşünmek İnsana Verilen Bir Cevherdir.Bazıları İşler, Bazıları İşleyemez.Cevher’i İyi Kullanmakta İnsan Yapmaz Sizi.Cevheri Yeri ve Zamanında Kullanmaktır Önemli Olan.

Aslında Bu Cevherdende Anlıyacağımız Gibi Verilen Vücut Sizi İnsan Yapmaz.Verilen Vücut Sizi İnsan Türüne Sokar. Ama İnsan Olmak Sizin Elinizdedir.Allah’ın Verdiği Vücut Cevherini kullanmaktadır Asıl Sır.

Beyin’i Kullanmak, Bakmak Değil Görmektir..Beyini Kullanmayan Kişi Bakar.. Beyin Cevherini İşleyen İnsansa Görür.Budur Asıl Fark.

Beyin’i Kullanmak, Olayları Dinlerken Anlamak Değil Yaşamaktır.

Aslında Beyini İşleyebilsek Daha Neler Yaparız Neler..Birçok Bilim Adamıda Buna İnanır..İnsanların Tüm Beynini Kullanmadığını Bir Bölümünü Kullandığını Yazar.Bunun Yanlış Olduğunu Kimse Söylemez.Çünkü Tersi İddaa Edilemez.Aslında Beyininde Bir Sınırlaması Yoktur.Beyin Uzayın Taa Kendisidir.Siz Onu Ne Kadar Geliştirirseniz Oda O kadar Büyür.Bunun Sınırını Bulacak Kadar da Genişlememiştir Zaten Beynimiz.

Beynimiz Sınırsızdır Tamam da Bunu Kısıtlayan Birşeyler mi Vardır acaba? Mesela Beynimizi Çok Kullansak Vücudumuz Bunu Kaldıramazmı ? Yada Vücudumuz Sınırsız Olsaydıda Beynimiz Sınırlı Olsaydı.Beynimiz Engellermiydi Vücudumuzu?

Sorular mı İnsanı İnsan Yapar? Düşünceler mi Soruları Soru Yapar? Nedir Bu İkilemin Cevabı? Yoksa Sorular mı Düşünceleri Ortaya Atan? Neydir Deneyi Yaptıran Düşüncemi Sorumu ?

Yoksa Herşeyin Cevabı olduğu Bir Oda Var Mı Beyinde?Peki Varsa Anahtarı Nerde? Bende mi?, Sorularda mı? Düşüncelerimde mi? Yoksa Gözümün Önündede Ben mi Görmüyorum Acaba?

Yor Beynini Yormadan Kullanamassın Beynini…

Yazıya Başladığımda Ne Düşünerek Başlamıştım.Şimdi Karşıma Ne Çıktı.Seçtiğim Kelimeler mi Beni Buraya Getirdi?Yoksa Ben mi Beni Buraya Getirecek Kelimeleri Seçtim?

Muhammed Emin Aykaç

Kategoriler
Aklımdan geçenler Güncel Haberler Kişisel makaleler Türkiye üzerine

Çılgın Proje Akdenize.

Önce Ahmedinejad Erdoğanı Aradı. Sonra Proje Başladı.Önce Türkiye İsraile Rest Çekti.Sonra İran PKK için Operasyona Başladı.Hemde Bildiğimiz Bir Operasyon Değil Bitirme Operasyonu.Artık Müslümanlar Bıraktıkları Gücü Tekrar Ellerine Alacak ve Dünya Fethine Kaldıkları Yerden Devam Edecekler Bence.Buna Türkiyede Hazır İranda.Araplarda Bu İki Devlet Savaşırken Bence Uyumaz. Petrol vb. Desteği Her Türlü Verebilir.

Türkiye Akdenize Niye Gemi Yolladı.Düşünün Akdenizde Kimin Savaş Gemileri Var?

Önemlileri Sayalım.

1)İsrail

2)Kıbrıs Rum Kesimi

3)İran

Bu İki Ülke ve Arkasındaki Devletleri Tek Başına Yenmek İstememesinden Dolayı İran Erdoğandan Bunun Karşılığında Terörü Bitiririz Dedi.

Ve Operasyon Başladı.Yoksa neden Erdoğan Arabayı Yana Çekip Konuşsunki…

Tabiki Çılgın Proje İnş. Başarılı Olur. Biz İsraile Ders Veririz. İranda Pkkyı Bitirir.

Kılıçdaroğlunun Korkması Kötü. Biz Türküz ve Bizim İnsanlarımızı Öldüren Her Devlete Karşı 1 Ölür 1000 Doğarız. Bizi Hitler Bile Anlamış.Kılıçdaroğlunun Anlamaması Kötü.

 

Muhammed Emin Aykac.

Haber Sitelerinde Yazarlık ve Haber Editörlüğü Yapmak İstiyor.

Kategoriler
Günlük hayat Spor

Milli Takım 2012 Aday Kadrosu

Türkiye 2012 A Milli Takımı
Türkiye 2012 A Milli Takımı

A Milli Takım’ın Kazakistan ve Avusturya maçlarının aday kadrosu açıklandı. A Milli Takımımızın 2012 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Kazakistan ve Avusturya ile oynayacağı maçların aday kadrosu ile programı açıklandı.

Aday kadroya şu oyuncular davet edildi:

1-VOLKAN DEMİREL FENERBAHÇE

2- SİNAN BOLAT STANDARD LIEGE

3-TOLGA ZENGİN TRABZONSPOR A.Ş.

4- GÖKHAN GÖNÜL FENERBAHÇE

5-SABRİ SARIOĞLU GALATASARAY A.Ş.

6- SERDAR KESİMAL FENERBAHÇE

7- GÖKHAN ZAN GALATASARAY A.Ş.

8- SERVET ÇETİN GALATASARAY A.Ş.

9- EGEMEN KORKMAZ BEŞİKTAŞ A.Ş.

10- HAKAN KADİR BALTA GALATASARAY A.Ş.

11- İSMAİL KÖYBAŞI BEŞİKTAŞ A.Ş.

12- ÇAĞLAR BİRİNCİ GALATASARAY A.Ş.

13- MEHMET EKİCİ WERDER BREMEN

14- TUNAY TORUN HERTHA BSC

15- SELÇUK İNAN GALATASARAY A.Ş.

16- SELÇUK ŞAHİN FENERBAHÇE

17- EMRE BELÖZOĞLU FENERBAHÇE

18- MEHMET TOPAL VALENCIA C.F.

19- ARDA TURAN CLUB ATLETICO DE MADRID

20- GÖKHAN TÖRE HAMBURGER SV

21- BURAK YILMAZ TRABZONSPOR A.Ş.

22- CENK TOSUN GAZİANTEPSPOR

23- KAZIM KAZIM GALATASARAY A.Ş.

24- UMUT BULUT TOULOUSE FC

 

Arkadaşlar Kadroyu Beğendim Zaten Olması Gereken Kadroda Fakat Birkaç Şey Dikkatimi Çekti.

1.si Necip Hani Şu Fifa Sıralamasında Geleceğin En İyi 7. Oyuncusu Olan Necip Neden Bir Türlü Milli Takımı Alınmıyor veya Isındırılmıyor.Ayrıca Tuncayında Bence Milli Takıma Alınması Lazım.Şuan Başarısız Olsa Bile Tuncay Milli Takıma Bir Tuhaf Oynuyor.Ayrıca Sakatlığı Geçen Nuri ve Hamit Neden Kadroda Yok.Hazır Değil Derselerde Milli Takımın Kapisitesi 2 Futbolcuyu 6-7 Günde Yıldız Bir Futbolcuyu Hazır Etmeye Yetmezmi?

2.si Hiddink Geldiğinden Beri Ne Değişti?

Hiddink Geldiğinden Beri Birşeyleri Değiştir.Birincisi F.Terim Döneminde Herkeze Karşı Tek Kale Oynayan Milli Takım Şimdi En fazla 20 Pas Yapabiliyor(Bunuda 3. Sınıf Bir Takım Karşısında son Hazırlık Maçında).

Euro 2008 Çok Geç Değil Çok Harika Futbol Oynamıyorduk Belki Ama En Azından İyi takım Olduğumuz Belliydi.Son Dakikalarda Bile Topu Yerden Oynuyorduk.Sakindik güvenimiz Tamdı.Ve Şimdide O Kadroya Yakın Bir Kadrodayız.Fakat Nedense Aynı Oyun Yok.

Evet Teknik Direktör Değişti.Ama Hiddink Diye Bir Adam Getirildi. Severimde.Fakat Hiddink Pas sistemimi Oluşturdu.Hava Toplarımızımı Geliştirdi.Neyi Geliştirdi Bence Hiçbirşeyi. Takım Zaten Çıkar Bu Grubtan Deyip İşi Futbolculara Yıkıyor. F.Terimin Sistemini Devam da Etiremiyor. Bu Kadar Başarılı (Pahalı) Bir T.Adamın Hatta Milli Takım T.Dnün Birşeyleri En azından Doğru Yapması Gerekmektedir.

 

İnş. bu 2 Maçta Eski Milli Takımımızı Görebiliriz.

İnş. Hiddink bu Sefer Oyunumuza Birşeyler Katar.

Bence Necip Dışında Kadroda İyi.

Bence Euro 2008 Den Sonraki En İyi Kadro.

Ve.. İnş. Bu İki Maçta İki Takımıda Yenerek Almanya Maçına Yaklaşırkende Bu Kadro Birbirine Yaşıkır İyi Bir Futbol Oynar.Eğer Her Futbolcumuz Kapisitesini Gösterirse Almanyanın Karizmasını Çizer Kendimizi Avrupaya Postalarız.

 

Muhammed Emin Aykaç

Şimdiden Bayramınızı Kutlarım.

Kategoriler
Günlük hayat Spor

Turlama Grublada Gel Kartalım!

Turlama Grublada Gel Kartalım.

Sezonu, Avrupa Ligi’ndeki 3-0’lık Alania galibiyetiyle açan Beşiktaş, bugün Rusya’da rövanş karşılaşmasına çıkıyor. Tur yolunda çok önemli bir avantajı elinde bulunduran Kara Kartallar, bugünkü karşılaşmaya hazırlık maçı gözüyle bakıyor. Her fırsatta öğrencilerine rehavete girmemeleri konusunda uyarılarda bulunan teknik direktör Carlos Carvalhal’ın da yeni transferlerin ağırlıkta olduğu bir kadroyu sahaya sürmesi bekleniyor. Kendisini göstermek isteyen Veli Kavlak, Tanju Kayhan gibi oyunculara forma vermeyi planlayan Carvalhal’ın, tıpkı ilk maçta olduğu gibi kontrollü bir oyun istediği belirtildi.

Holosko ilk 11’de…

Beşiktaş’ta hafif sakatlıkları bulunan Necip Uysal ile Simao Sabrosa’nın da kadroya alınmaması dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca Ricardo Quaresma da cezası nedeniyle İstanbul’da bırakıldı. Rusya Republic Stadı’nda oynanacak ve TSİ 20.00’de başlayacak olan karşılaşma, Show TV’den naklen ekranlara gelecek.

Üst Kısım Fanatikten Alıntıdır.

Muhammed Emin Aykaç Yorumu:

Arkadaşlar Beşiktaş Olağan Üstü Bişey Olmadıktan sonra Avrupada. Bence Beşiktaş Kupadada Yaşadığı Gibi İlk Dakikalarda Biraz Sıkıntı Yaşar Fakat İlk Golden Sonra Rakipte Çözülür Yıldızlarda Konuşmaya Başlar.Bol Gollü Bir Maç Olur. Tahminim 4-5 Gol Olucak. Ve Sonuçta Beşiktaş Kazanıcak…

Birşey Eklemek İstiyorum.Beşiktaş Bir Takımla Maç Yaparken Güçsüz Filan Duyoruz Fakat Beşiktaşın Elini Kolunu Sallayarak Geçen Sene Elemelerde Yendiği Takım Veya Bazılarının Kolay Dediği Takımlar Zor Takım Olduklarını  Göstererek Son Torbadan 3 Eleme Geçerek Şampiyonlar Ligine Gitti. Hiçbir Rakip Güçsüz Değildir. D.Kievi Geçeriz Havasından Beşiktaş Ders Aldı. Artık Her Maça Önem Veriyor…

Muhammed Emin Aykaç

insallah devamı gelecektir. makaleci.coma özel yazılara devam.

Kategoriler
Spor

Kupada Maçta Barçanın!!

Dün Sabah Skor Tahminim Yayınlanmıştı.2-2 Demiştim.Fakat Messiyi Kaale Almadığımı Anladım.Barça Harika Oynadı.Real Şansa 2 Gol Bularak Hep Umut Yeniledi.Fakat Dünyanın En İyi birleşmiş Futbolcuları Umutlarını Süpürdü.Real Saldırdı Barça Dalga Geçti.Normalde Parayı Veren Düdüğü Çalar Ama Realde Bu Olmuyor.Altyapısına para veren düdüğü çalıyor.Artık Neye Para Verdiğin Önemli Real Madrid Sirk Takımı Olurken Barca Realle Maç Yaparken Dalga Geçiyor. Camp Nou Yu Sirk Gibi Kullanıyor Barca Realle Dalga Geçiyor Eğleniyor…

Real bunu anlayınca ne yapıyor Gelene Geçene Vuruyor Futbolcuları Son Dakikalarda Anladı Real Bugün Ve Gördüler Kırmızıyı Oturdular Geri..

Artık Barcayı Kimse Yenemez Çünkü Kupada Maçta Barçanın

Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Spor

Bu Akşamki Barca-Real Maçı

Arkadaşlar Maç Bu Akşam Başlıktaki Gibi İlk Maç Skoru Bilen Bir Adam Olarak İkinci Maçta Tahmin Ettiğim Skoruda Yazayım Dedim. İlk Maçın Aksine Barcelona Defans Yapan Bir Takım Ve İlk Maçın Aksine Daha Çok Çalışarak Gelerek İyi Pas Yapan Bir Takım Ortaya Çıkacak…

İlk Maçı Bence Barca Kazandı..İlk Maçta Barcelonanın 3 Eksiği alanlarının En İyileriydi. Ve Barca Bu Yoklukta 2-2 Gibi Rakip Evde Kazanıldığı Zaman Sizi Kazanmış Gösteren Bir Skorla Eve Döndü.

Evde Neler Mi Olacak Tek Bişey Garanti Olacak.O da Bu Akşam Kupayı Bir Takımın Kaldıracağı Eninde Sonunda Sabaha Kadar Devam Etsede Maç Kupayı Kazanan Takım Belli Olacak.Belki Barca Belki Real.

Hani Reklam Vardıya Mesutlu , Nurili, Ronaldolu Real , Xavili, İniestalı, Messili Barcaya Karşı Denen İşte Öle Olacak Real Barcaya Karşı Olacak Fakat Barca Kime Karşı Oynayacak Bu Maçın Sonucunu Real Belirleyecek Barca İyide Kötüde Oynasa Yani Realin Atabileceği Golü Düşündünmü Barcanın Sayısını Koyabilirsin.. Ben Düşündüm Realin Atabileceği Gol Sayısını Bence Real 1 veya 2 Gol Atacak Barca İse 2-0 Maça Önde Başlayacak Bence En Az 2 Gol Atıcak Barca

Ya Maç 2-2 Biter Yada 2-1 İlk Maçtada Bunu Demiştim. Ama Eğer İlk Maçta Reali Uyutmak Adına Kötü Oynadıysa Skor 4,5-0 Olabilir…

Ayrıca Messi 2 Gol Atarsa Camp Noudaki 100. Golüne , Ronaldo Gol Atarsa Realdeki 100. Golüne Ulaşacak.Böyle Bir Maç Olacak İşte Merak Mı Ettiniz Maçı

Açın O Zaman Kanal D Kanalını…

İzleyelim Görücez..

Muhammed Emin Aykaç