Kategoriler
Android ve haberler

Google I/O Etkinliği ile öne çıkanlar! [Google I/O 2014 – Keynote]

Android Wear

android wear 2
Yakın zamanda haberini yaptığım Android Wear, giyilebilir teknolojiyi bir üst kademeye çıkaracak olan yeni android sürümü olarak hayatımıza girmeye başlıyor. Bu android sürümünü kullanan telefonlarda bugün on sipariş alınmak üzere google storede yerini alacak. Samsung Gear Live, LG Android Wear onsiparişe çıkacak ilk ürünlerden olacak.

Android Wear ile ilgili daha fazla ve detaylı bilgiye Türkçe olarak buradan ulaşabilirsiniz.


Android TV

Android TV
Uzun zaman önce android’in televizyonlarda da kullanılması gerektiğini hatda bir kaç büyük türk firmasına twit ile iğnelediğim olay bu etkinlikte on plana çıktı ve bir çok teknoloji firması ürettikleri televizyonlarda Android TV kullanacaklarını belirttiler. Android tv ayrıca Google play deki uygulama ve içeriklere direk olarak erişime sahip olacak. Buda TV nizi geliştirebileceğiniz anlamına geliyor :)


Androit Auto

Screen-Shot-2014-06-25-at-20.19.28-700x346
Android in yolcu ve şoförler için geliştirilen versiyonu diyebiliriz. Yol boyunca bir çok konuda kişiselleştirilebilir ve şoförlerin işini kolaylaştıran bir çok özellikle önplana çıkıyor. Navigasyon, iletişim, müzik ve daha bir çok şey. Android Auto SDK yakın zamanda geliştiricilere sunulacak.


Android’in yeni sürümü L de görücüye çıktı [Android L]

Android L
Bir çok alanda kullanıcının işini kolaylaştıran ve arayüzünde iyileştirmeler ile gelen Android L sürümüde görücüye çıkan uygulamalardan. Bu sürüm ile gelen arayüze ise “Material” ismi verilmiş.

Android geliştiricileri için farklı ekran boyutlarındaki zorluklar ve problemler bu sürümde (L) giderilmiş görünüyor. Chrome ile material arayüzü birleştirilerek akıllı ara tasarım olan “Material Design” de duyuruldu.


Google I/O 2014 – Keynote – Etkinliğin tamamını izlemek isteyenler aşağıdaki videoyu takip edebilirler


Yararlanabileceğiniz kaynaklar