Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat İnternet Dünyası internet hizmetleri

Maqas Projesinde geri sayim basladi!

Merhaba arkadaslar uzun bir sure once burada soylesi yaptigimiz maqas.net ekibinin bugun siteyi yakinda test asamisana alacaklarini ogrendim. Bu beni cok mutlu etti, cunku yakindan takip ettigim bir projenin hayata gecmesini bekliyordum. Fazla degil bu makalenin yayinlasindan 35 gun sonra maqas projesi hayata gozlerini aciyor. O gun hepinizi bekliyoruz. Asagida ekip yetkililerinden Mustak beyin haber yazisini ekliyorum. Takipte kalin :)

****

Haftalardır bir maqas.net’tir gidiyor. Sonunda  kodlaması bitti ve 24/09/2010 tarihinde açılmak üzere test laboratuarımıza aldık. Bildiğiniz gibi blog, içerik, forum, proje yönetimi ve içerik yönetim gibi bütün bileşenleri; hiçbir hazır uygulama kullanmayarak, Maqas Software Developer Team (MSDT) tarafından kodlandı. Sıradışı bir aksaklık yaşamazsak, bu testler ve final değişiklikleri sonrasında Beta sürümünü devreye alacağız.

Açılışa nekadar kaldığını maqas.net üzerinden görebilirsiniz.

Desteklerinizi bekliyoruz…

Maqas.Net Ekibi

Kategoriler
Güncel Haberler İnternet Dünyası Webmaster yardım

Maqas.net Kişisel kamuoyu açıklaması!

Son zamanlarda bir Maqas.Net’tir gidiyor malum. Yazılımın belkemiğiyle, altyapısıyla uğraşırken “sonunda yayınlanabilir hale geldi” diyorduk ki test sürecini gerçekten çok küçümsemişiz onu farkkettik. Şu sıralar test sürecinde birçok detayla boğuşmaya ısrarla devam ediyoruz ki, üyelerimize hakettikleri hizmeti verebilelim. Bu sebeple gelen ısrarlı birkaç maile cevaben bu açıklama yapma gereğini duyuyorum;

Amaç ne olursa olsun biran önce yayınlamak ve ağzından başka biryeri çalışmayan (sözümona) birkaç kişiye malzeme üretmek değil, ihtiyaç duyduğumuz proje ve uygulama platformunu kurup, gönlümüz rahat hepbirlikte çalışabilmektir. Daha önce hem kişisel sitemde, hem birkaç farklı sitede sorulduğunda “10 Nisan 2010 da Alfa hedefliyoruz FAKAT amacımız yeni sezona sorunsuz ve tam kapasiteyle girebilmektir” demiştim. Burada 10 Nisanda yayına başlanacak sonucu çıkartılmamalı, bu tarihte test yayınına başlayacağız sonucu çıkartılmalıdır. SVN ve Local makinalarımızda sıkı testlerle bu çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Hatta bu testler sırasında kullandığımız frameworkünde yapısal bir açığını/eksikliğini bulup üreticileri ile iletişime geçtik. Nezaman public yaparız? Sezona başlamadan önce public yapacağız.

Şahsi olarak bundan sonra sitemde teknik makalelere minimum yer verecek ve bunları tamamen Maqas.Net altında yayınlayacağım. Kişisel sitemi daha şahsi konularla dolduracak, işlerimden çok uğraş ve hobilerimi paylaşacağım.

Eleştri ve önerilerinizi bekliyoruz,

Saygılarımla
Hakan Müştak / Kaynak