Kategoriler
Genel Konular

PKK VE ATEŞKES

Hepimizin de bildiği gibi son günlerde ülkede yaşanan  terör olayları hız kesmeden onlarca ailenin ocağına ateş düşürmüştür. Bu gün ise PKK terör örgütünün daha önceki yıllarda bilindik kaçma veya köşeye sıkışmış tabirleri olan ateşkes çağrısı dır. Sözde ateşkes çağrısı yaparak savaşçı ve anlaşma yanlısı olmayan bir Hükümet algısı yaparak kamoyunu yeni bir siyasi oyunun içine sürüklemektir. Şanlı ordumuz Türk Silahlı Kuvvetleri PKK terör örgütüne yönelik başarılı operasyonlarında terör örgütü ağır darbeler alarak büyük kayıplar verdiği buradan anlaşılmaktadır. Kendilerini bir kurum olarak görüp birde utanmadan ateşkes ilan etmeyi ve bunu da karşı taraftan onay bekletmeyi bir resmi görev olarak gören PKK terör örgütü için artık bardak taşmış ve ne pahasına olursa olsun bu uğurda canları hiçe sayarak vatanımızı savunan kıymetli askerlerimize, polisimize tam destek veriyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz ayrıca bizim şehitlere olan haklarımızın değilde şehitlerimizin bize olan haklarını helal etmeleri için PKK terör örgütünün ateşkes çağrısına aldanmayıp bu uğurda taviz verilmeyeceği bilinmeli.

Kategoriler
Hayat üzerine

Eglenceli Para Kazanmanin Yollari (Yazimizin Devami Gelecek…)

1)MAKALE: Bazi siteler araciligiyla makale satabilir, satin alabilir, siparislere teklif verebilirsiniz. Sattiginiz makalelerin degeri yuklu olmasada bazi sitelerde 100-150 kelime araligi gibi sinirlamalar var. Bu nedenle kafanizi cok yormaniza gerek yok.

NOT: Onune gelen makaleleri satin alan tipler var. Firsatlari degerlendirin.

2) Size eglenceli gelmeyebilir ama bence cok eglenceli bir is: TİCARET

Mesela bir torba kiraz alip onu 2 katina satabilirsiniz. Bu isten cok yaptiktan sonra daha buyuk malzemelerle devam edin. Orn. Karpuz. Ama boyle seylerden fazla alacaginiz icin kamyonet lazim. İste bunun icin sermayenizi arttirmalisiniz. Daha sonra ise artik bir yerden malzeme almaniza gerek yok. Cunku o kadar paraniz var ki, kendi urununuzu uretip satabiliyorsunuz.

 

Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Makale Yazıları - Yarışma Mutluluk anlarımız

Makale yarışması için geri sayım başladı! – [2013]

Merhaba kullanıcılarımız ve yazar arkadaşlar. Çok uzun bir süre önce makale yarışması düzenledikten sonra bunun 2. si için en uygun zamanı bekliyordum. İlk yarışmadan birçok tecrübe edindiğimide eklemek istiyorum. Son yarışmamız ilkinden çok farklı olacak ve sadece makale türüne değil, teknik, bilimsel, deneme, kişisel, yardım, haber v.s gibi birden fazla alt kategori içinde yazı gönderilebilecek. Böylece tek tür makale yarışması yerine çoklu makale yarışması tertipleyeceğiz.

İlkinde olduğu gibi bu yarışmamızda da dereceye girenler için ödüller vermeyi düşünüyorum. Bunun için henüz bir çalışma başlatmadık ancak sponsor arayışımız devam edecek. Tabi yarışmanın amacı ödüller değil, kaliteli içeriklerin ve yazarların farkedilmesi, dereceye giremeyen yazarlarımızında jürinin eleştirilerine göre kendilerini geliştirmesi, zaten iyi olan kalemlerini dahada güçlendirmesi olacaktır.

Bu duyuru ile yarışma için ön hazırlığın başladığını, görev almak isteyen yazarlarımızında bu süreçde bize katılabileceğini haber vermek istiyorum.

Geri sayım başlarken değişebileceğini unutmamanızı istiyorum bir kaç kuralımız olacak:

  • Sitemizdeki her üye ve yazar, editör bu yarışmaya katılabilecekler.
  • Juri ekibi, sitemizle okuyucu konumu haricinde, işi olmayan kişilerden oluşacak.
  • Belirli kategoriler hazırlanıp, gelen yazıları kategorize ederek değerlendirmeye alacağız.
  • Her kategori için derecelendirme sırası olacak.
  • Jüri oylaması için ilk yarışmadaki gibi bir algoritma kullanılacak ( yada benzeri olabilir)

Şuanda ön hazırlık dönemindeyiz, kesin olarak başlama tarihi konusunda net bir bilgi yok. Ancak yazarlarımız yada gelecek öneri ve yorumlara göre bu sürece daha aktif ve canlı olabilir.

Hediyeler konusunda ise tereddütlerim mevcut, birden fazla kategori ve herkategori için derecelendirme söz konusu olacağı için kategorilere özel sponsorların olması gerekecek. Sadece tek birinci olmayacak her kategoriden olacak. Bununda anlamı eğer hediye verilmesi düşünülür, işleme konulursa dereceye giren herkesin ödül alacaktır.

Bizler sponsorluk konusunda seçeceğimiz firmalara gerekli başvuruları yapacağız. Geri dönüşler olumlu olursa ödül konusunuda yarışmaya dahil edeceğiz.

****

Ek olarak: Makaleci.com da yazarların herzaman önplanda olması için tasarımda yenilikler yaptık. Bu konuda daha iyi bir tasarım çalışması gündemimde. Yarışmadan önce bu tasarıma kavuşursak yeni arayüzümüz ile yepyeni bir dönemde girmiş olacağız.

Bunun yanında sitemizde çok fazla kategori mevcut, bunlar gelen yazılar doğrultusunda oluşturuldu. Yakın zamanda kategorilerinde iyi şekilde optimize edilmesi yapılacak. Bir yazı yazarken kategori çok önemli olabiliyor. Bunun için yazar arkadaşların zorlanmamasını sağlamayı hedefliyoruz.

Konuya yazarlarımızın, misafirlerimizin ve üyelerimizin katılmasını rica ediyorum. Ekip olarak çalışıp bu yarışmayı en iyi şekilde sorunsuz bitirelim.. Herkes öneri ve görüşlerini bize bildirebilirler. Bunu yorum yolu ile yada aşağıdaki iletişim yolları ile sağlayabilirler:

Mail göndermek: [email protected]

Msn canlı görüşme: [email protected]

 

Kategoriler
İnternet Dünyası Kuaza Network Hizmetleri Web Site Tanıtımları

Bilgili Mekânlar: Makaleci.Com

İnternet; hepimizin eli, kolu, gözü, kulağı gibi oldu değil mi? İnternet olmadan adım atamaz duruma geldik. Başlı başına bir evren oluşuverdi yanımızda ve her an, bu evrenin giderek genişlemesine, gelişmesine tanıklık ediyoruz. Gerçek evrende göremediğimiz pek çok şey, sanal dediğimiz bu evrende çıkıyor karşımıza. Tatma ve koklama duyularımız dışında, günlük yaşantımızda yapabildiğimiz her eylemi, internette yapabiliyoruz.

İnternetin, sınırsız alanda çok ciddi hizmetler verdiği kaçınılmaz bir gerçek. Olumsuz yönlerinin de hayli fazla olduğu internet, her şeye rağmen insanoğlunun en büyük buluşlarından biridir. Ben de bu hafta sizlere, bu buluşun hayatımıza kattığı sayısız güzelliklerden birini anlatmak ve bir siteye dikkatinizi çekmek istiyorum.

İnternette edebiyat, bir dönem oldukça hararetli ve derin tartışmalara neden olmuş, çok sayıda dergi ve gazete konuyu ele alan dosyalar hazırlayarak okura sunmuştu. Tartışmalar ve hatta kavgalar, internette yayınlanan yazınsal ürünlerin, edebiyat açısından bir tehdit mi, yoksa imkân mı olduğu noktasında alevleniyordu. Kontrol ve denetim altında tutulduğu ve doğru şekilde işlendiği sürece, internetin edebiyata ciddi katkılar sunacağını her zaman savunmuşumdur.

Bu savunmamı destekleyen birçok site var sanal âlemde. Bunlardan birisi de, amatör yazarların da çalışmalarını paylaşabildikleri Makaleci.Com.

Makaleci.com; amatör ve deneyimli yazarların, ağırlıklı olarak düşünce yazıları olmak üzere edebi çalışmalarını sergileyebildikleri, aynı zamanda eğitsel birçok konuyu ele alarak düzeyli tartışma ortamı oluşturabildikleri, faydalı bir mekân yaratmasını başarmış. Bu yönüyle site, internette yararlanılması gereken siteler arasında ilk sırada yer almayı fazlasıyla hak ediyor.

Site, yazarlığa ve edebiyata ilgi duyan gençler için kaçırılmayacak bir fırsat değerinde. Her gün çok sayıda yazının eklendiği sitede, birçok konuda düşün ve bilgi yığını oluşmuş bile. İçeriği amatörce veya profesyonelce olsun, toplumun ve bireyin hizmetine sunduğu bilgi paylaşımı ve yarattığı samimi ortam nedeniyle, bu tür siteler her zaman desteklenmeli ve ön plana çıkarılmalıdır. İnsanların, internette ne kadar kolay ve özgürce iletişim kurduklarını göz önüne aldığımızda konunun kavranması daha da önem arz edebilir.

Bilirsiniz, okul hayatında birçok insan çekingen davranır veya yeterince kendisini okulun atmosferine kaptıramaz. Yanlış söylemekten, çözmekten korkar. Alay edilme korkusuyla derslere katılmaz. Azar işitebileceği endişesiyle yeterince ilgi göstermez. Belki de birçoğumuz böyle benzer duyguları yaşadık öğrencilik yıllarımızda. Fakat internette durum daha farklı, daha serbesttir. Dolayısıyla Makaleci.Com gibi sitelerin yarattıkları ortamlar oldukça önemlidir. Gerekli kontrol ve denetimler sağlandığında, bu sitelerin başlı başına bir okula dönüşebilmesi hayâl olmasa gerek.

İnternetin kendisini bir üniversite, makaleci.com gibi siteleri de bu üniversitenin birer fakültesi saymak gibi bir benzetme de yapabiliriz diye düşünüyorum.

Makaleci.com’da edebiyattan teknolojiye, bilimden spora, kültürden sanata, coğrafyadan tarihe kadar sayısız konuda makâle okumak ve yayınlamak mümkün. Kısacası site, internette zaman harcayan insanların her gün ziyaret edebilecekleri güzel mekânlardan birisi. Tavsiye eder, esenlikler dilerim.

Selçuk ERAT
18.08.2009, İstanbul

Kategoriler
İnternet Dünyası Makaleci.com Hakkinda

Yeni makaleci.com cok yakinda geliyor (Neler olacak)

Merhaba makaleci sakinleri. Uzun zamandir yeni alt yapi icin script kodluyordum. Sonuca cok az kaldi diyebilirim. Alt yapi kodlamasi bitti, tasarim ve bir kac ince ayar kaldi. Sonrasinda da icerigin aktarilmasi olacak. Merak edenleriniz olacaktir, neler olacakki sistemde diye. Oncelikle WordPress alt yapisindan kurtulacagiz. Iyi bir sistem ancak cok agir kalmasi sebebiyle bazi durumlarda ve gelistirmek icin yapacaklarimiz sistemi dahada agirlastiracagindan yeni sisteme gecmek mantikli olacaktir. Ozellikle hiz konusunda yeni sistemde umdugunuzu bulacaksiniz :) Buna ek olarak tam bir yazar sistemi olarak gelistiriyoruz. Yazar arkadaslarimizin kontrolu elinde bulundurmasini ve kendilerini daha iyi farkettirmeleri icin bir cok ozelligimiz olacak. Bunlarin en basinda Yazara ait ozel bir profil sayfasi ve burada yazilari, yorumlari, yazilarina yapilan yorumlar, begendigi yazilar, begenilen yazilari, bu yazari takip eden yazarlar, takip ettigi yazarlar v.s gibi bir cok konuda etkilesimli olacaksiniz.

Sistem alt yapisinin gelistirimlesi tam olarak bitmedi ancak eklenecekler arasinda sosyal platformardaki profil bilgilerininde profil kismindan gosterilmesi konusu var. Boylece yazar arkadaslar, tek bir profil ile diger sosyal sitelerlede etkilesimini artirmis olup, ziyaret eden, uye yada ziyaretciye kendisi hakkinda daha fazla bilgi verecektir.

Bu sistemle beraber yazarlarin ekledikleri ozgun yazilardan maddi kazanc elde etmeleride saglanacaktir. Bunun alt yapisi henuz hazir degil ancak sisteme entegre edilip kontrol panellerinden kolayca yonetilebilecek bir hizmet olacak. Ekledikleri yazi, yorum, yada yapilan yorumlar, begenilme v.s gibi konularda ekxtra puan kazanan kisiler bunu paraya yada diger extra odullu kapmanyalardan yararlanmak icin donusturebilicekler.

Sistemde kazanc sistemi olarak kullanilacak reklam servisinden elde edilen maddi kazancin %70’lik kismi yazara odenecek olup, puanlarina yansitilacaktir. Boylece yazar arkadaslarin sistemle etkilesimini ve emeklerinin karsiligini almasini saglayacagiz.

Sistemi tamamen ajax ile hazirliyorum. yazilari duzenleme yada silme gibi islemler kolaylikla aninda yapilabilecek. Suanki sistemdeki gibi bir paneliniz olacak ancak bu kadar gelismis olmayacak. Bunun yerine daha basit ve anlasilabilir bir paneliniz olacak. Gereksiz ozellikler olmayacak. Sizi ugrastirmayacak.

Ne zaman biter de geceriz sorusuna gelirsek arkadaslar bunun icin net bir zaman veremeyecegim. Ancak 1-2 ay icerisinde sisteme gecebilecegimiz dusuncesini sizlerle paylasmak istiyorum. Beta asamasina gecip denemeler bittikten sonra sisteme gecis yapilacaktir.

Bizimle bu yolda ilerleledigiziniz icin tesekkurler.

Kategoriler
Genel Konular Makale Yazıları - Yarışma Seminerler

Milli Duygulardan Yoksunluk

Milliyetçiliği herkes kendi bakış açısına, görüşüne ve düşüncelerine göre farklı şekillerde yorumluyor. Ancak herkesin hemfikir olduğu tanım; “Milliyetçilik, bir kişinin, kendi kaderini samimi bir şekilde, içinde bulunduğu milletin kaderine emanet etmesidir” tanımıdır. Bu nedenle, milliyetçi bir kişi, kendi milletinin çıkarlarını, diğer milletlerin çıkarlarından önde tutar. Aynı şekilde kendi milletinden olan bir kişiye, diğer milletlerden olan kişilere göre ayrıcalıklı davranabilir.

Örneğin; Bir geminiz var, denizde yolculuk ediyorsunuz. Denizde boğulmak üzere olan iki kişi var. Birisi sizin milletinizin bir ferdi, diğeri ise başka bir milletten. Böyle bir durumda, kurtarma önceliğini kendi milliyetdaşınıza veriyorsanız, siz bir milliyetçisiniz. Kendi milliyetdaşınızı kurtardıktan sonra, diğer kişinin milliyetini sevmediğinizden dolayı, ölüme terkediyorsanız siz bir ırkçısınız, faşistsiniz. Burada, milliyetçilik ve ırkçılık kavramlarını birbirinden ayırmamız gerekiyor. Milliyetçilik, kendi milletini üstün görmek değildir, kendi milletine ayrıcalık göstermektir. Irkçılık ise kendi milletini üstün görmek ve diğer milletleri küçümsemektir.

Peki kendi milletine ayrıcalıklı davranmak ne kadar etiktir? Milli duyguları olmayan bazı kesimlerin görüşlerine göre, kendi milletine ayrıcalıklı davranmak anlamsızdır. Onlara göre, bir tesadüf eseri Türk olarak doğduk, başka bir ırktan dünyaya gelseydik, Türk Milletinin geleceği bizi ilgilendirmiyor olacaktı. Onlara göre, şuanki bir Türk Milliyetçisi, Slovak Milletine mensup olarak dünyaya gelseydi, Slovak Milliyetçisi olacak, Slovak Milletine ayrıcalık gösterecek, Türk Milleti onun için hiçbir şey ifade etmeyecekti. Bu nedenle, onlara ‘Milliyetçilik Duygusu’ saçma geliyor. Onlara saçma gelen bu gerçeğin, saçma olduğunu kanıtlamaya çalışmak için de işte bu Slovak-Türk örneğini kullanıyorlar.

Ancak bu düşünce tamamen yanlıştır! Bu düşüncenin yanlış olduğunu, ‘aile’ benzetmesiyle kanıtlayabiliriz!

Örneğin; Bir geminiz var, denizde yolculuk ediyorsunuz. Denizde boğulmak üzere olan iki kişi var. Birisi sizin ailenizin bir ferdi, örneğin anneniz. Diğer kişi ise tanımadığınız birisi. Böyle bir durumda ne yaparsınız? Ailenizden olan kişiye öncelik ve ayrıcalık tanımaz mısınız? Diğer kişiyi kurtarmak için, ailenizden olan kişiyi kurtardıktan sonra, çabalamaz mısınız? Bunun neresi saçmadır? Böyle bir durumda; ‘Ben tesadüf eseri bu anneden dünyaya gelmişim, eğer farklı bir anneden dünyaya gelmiş olsaydım, şuan bu kadının ölmek üzere olması benim için hiçbir şey ifade etmeyecekti, bu nedenle, bu kadını diğer insanlardan ayrı bir yerde tutamam, öncelik ve ayrıcalık tanıyamam’ diyebilir misiniz? Diyemezsiniz! Ancak, sadece uzayda yer kaplayan bir cisimden ibaretseniz, duygularınız ve vicdanınız yoksa, bu şekilde düşünebilirsiniz, o zaman size söyleyecek sözümüz yok. Ancak, duyguları ve vicdanı olan bir insansanız, ailenizi, diğer insanlardan üstün saymasanız bile, onlara ayrıcalıklı davranmanız normaldir. Bu ne kadar saçma ise, kendi milletinizi, diğer milletlerden ayrıcalıklı saymak da o kadar saçmadır.

Aynı şekilde, ‘Türk Milleti, fakirleşsin, cahilleşsin, esir olsun, teslim olsun, bana ne? Ben bu dünyaya -insan- olarak geldim, başka bir milletten dünyaya gelseydim, umrumda olacak mıydı? Hayır. Bu nedenle şimdi de umrumda olmamalı’ diyebilen insanlara soruyorum; ‘Benim ailem, fakirleşsin, hayatı dert ve cefa içinde yaşasın, bana ne? Ben bu dünyaya -insan- olarak geldim, başka bir anne-babadan dünyaya gelseydim, umrumda olacak mıydı? Hayır. Bu nedenle şimdi de umrumda olmamalı’ diyebilir misiniz?

Aile-millet benzetmesini beğenmeyenler, bu benzetmeye de hemen bir antitez oluşturuyor. “Annemiz bizi dokuz ay karnında taşımış, babamız bizim için gecesini gündüzüne katmış. Onlara bir vefa borcumuz var. Bu yüzden ailemizi, diğer insanlardan ayrıcaklı görmemiz normaldir, millet kavramı için aynı şeyi söylemek mümkün değildir” diyen kişiler hiç mi tarih okumuyor? Atalarımız Çanakkale’de bizim için savaşmadı mı? Asırlar boyunca, milyonlarca kahraman bizim için canını feda etmedi mi? Onlara karşı bir vefa borcumuz yok mu peki? Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm hayatını bizim bağımsız yaşayabilmemiz için feda etmedi mi? Atatürk’e de hiç vefa borcumuz yok mu? Yakın tarihimize bakacak olursak; Biz evlerimizde, yataklarımızda huzurlu uyuyalım diye, otuz bin milliyetdaşımız canını vermedi mi? Onlara hiç mi vefa borcumuz yok?

Velhasıl, ‘Milliyetçilik Duygusu, saçma bir olgudur’ diyen insanlar, kötü niyetli insanlar değillerdir, ancak yanlış düşünmektedirler ya da yanlış düşündürülmektedirler ve vakit kaybetmeden bilinçlendirilmelidirler.

Kategoriler
İnternet Dünyası Makale Yazıları - Yarışma Teknoloji

YouTube’u Sansürleyen Zihniyet

YouTube Sansürü LogosuGüneydoğuya okul yaparız, öğretmen göndeririz; Hastane yaparız, doktor göndeririz. Irkçı-ayrılıkçı terör örgütü PKK ise, öğretmenleri öldürür okulu yıkar, doktorları öldürür hastaneyi yıkar, işçiyi öldürür fabrikayı yıkar. O zaman ne yapalım? Tekrar okul yapıp, tekrar öğretmen göndermeyelim de, çocuklar cehalet içinde yaşayıp, bölücülere militan mı olsun? Tekrar hastane yapıp, doktor göndermeyelim de, terör örgütü istediğini mi elde etmiş olsun? Tekrar fabrika yapmayalım da, oradaki halk işsiz kalıp terör örgütünün kucağına mı düşsün? Pes mi edelim? Tabii ki hayır! Bölücü terör örgütü PKK’nın istediği de zaten bu! Bu oyuna gelmemeliyiz!

Artık teknoloji gelişti, teknolojiyle birlikte internet de değişti, gelişti. YouTube adıyla bir video paylaşım sitesi ortaya çıktı, dünya çapında popüler oldu. Bölücü terör örgütü, güneydoğuda izlediği politikanın aynısını sanal dünyada da uyguluyor; YouTube’a, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç oluşturacak videolar yüklüyor. Bu videoları yüklemekteki amaçları, propaganda yapmak değil, mâlum sitenin kapatılmasına sebeb olmaktır! Güneydoğuda, bir daha öğretmen gelmesin diye öğretmenleri öldürmeleri ile, YouTube kapatılsın diye, YouTube’a yasadışı video yüklemeleri arasında pek bir fark yoktur! YouTube’u sansürleme zihniyetiyle, “Öğretmen göndermeyelim, teröristler öldürüyor” şeklinde düşünme zihniyeti arasında hiçbir fark yoktur! YouTube’u kapatmak, terör örgütüne istediğini vermektir!

Bu soruna başka bir formül bulunmalıdır. Eğer başka bir formül bulunamıyorsa, sansürleme hiç uygulanmamalıdır. O videoların yayında olmasındansa, YouTube’un sansürlenmesi halkımıza ve dolaylı olarak da devletimize daha fazla zarar vermektedir.

Bir YouTube yöneticisi, Türkiye Cumhuriyeti Devletinden, kendilerine bu konuda herhangi bir rica ya da istek gelmediğini söylüyor! Buradan da sansürcülerin, ne kadar basit bir şekilde, hiç sorunu çözmek için uğraşmadan, direk sansürleme yoluna giderek, milyonlarca kişinin hakkını çiğnediklerini, halkı hiç düşünmediklerini anlıyoruz. En azından YouTube yöneticileriyle konuşarak, bu sorunun çözümünde onlarla iş birliği yapmaları gerekirdi! Eğer onlar sıcak bakmazlarsa, YouTube’un yayın yaptığı, videoların barındığı ülke ile devlet düzeyinde iletişim kurmak, yasadışı videoların bildirilmesiyle derhâl silinmesini sağlamak en mantıklı çözüm olsa gerek. Yine çözüm bulunamazsa, sadece yasadışı videoların bulunduğu sayfaların engellenebileceği, sitenin diğer sayfalarının ulaşılabilir olabileceği bir mekanizma kurulsun hiç olmazsa! Komple sansür, en son çare olarak bile kullanılmamalıdır!

Kategoriler
Günlük hayat Yarışmalar

Makale Yarışması – ödül 250 tl ve daha fazlası

Oduller:

1. olacak makale sahibine 150 tl odul
 
2. olacak makale sahibine 100 tl odul
 
3. olacak makale sahibine 1000 adet kartvizit
 
4. olacak makale sahibine yakinda aciklanacak
 
5. Ucretsiz Host
 
6. Ucretsiz Host
 
 CEVIZ.NET sitesinin Ceviz.net CEO & Coordinator’u Hakan MÜŞTAK Hocam, yarismada 1. olacak makaleyi ceviz.net sitesinin ana sayfasinda yayinlayacaklarini acikladilar.. ayrica degerli juri ekibimize de katilmistir…
 
dereceye giren 1 kisiye hem domain hemde host ayrica host sahibi site kurma konusunda yardim edeceginide aciklamistir..

Sponsor Hosting Özellikleri
[+] 500 Mb Alan
[+] 7 Gb Aylık Trafik
[+] Sınırsız Alt Özellikler
[+] Hollanda Lokasyon, Linux Sunucu, Direct Admin Panel

Haweta.Com | SSDizayn.NET | TayyarBilgisayar.Com | WebHosting – Reseller – VPS – Sunucu – Server – Domain – Webhosting – Webdizayn – Webdesign – E-Ticaret – Emlak Sistemleri – Bilgisayar Satış, Bakım, Onarım – Online Parça & Tüm Kontör Satışı – Paket 4

1 Adet Domain (com, net, org)

 
Merhaba Arkadaslar!
Uzun zaman once haberini yaptigim makale yarismasi nihayet haziran 30 tarihinde baslayacaktir. Uzun suren calismalarimiz ve arastirmalarimiz sonucunda guzel bir yarisma gececegini umarak yaziya basliyorum..

Oncelikle makale yazilari, serbest calismalar da olabilir. yazilar makaleci.com sitesine girilerek gonderilecektir. ilgili takildiginiz sorulari lutfen sistemdeki iletisim sayfasini yada bu konu altinda sorarak ogrenin..

Daha once actigim konuyu, bir kac siteyede eklemistim ve cok guzel yorumlar aldim, buna binayen katiliminda cok olacagini dusunerek bir cok buyuk firma ile gorusmelerde bulundum. Sponsorluk tekliflerimizi bazilari geri cevirdi bazilari ise 2010 yili icin soz verdi..
suanda Sponsorluk teklifimizin incelendigi buyuk sirketler:

  • Turkcell

  • Vodafone

Zaten kendilerine ilettigimiz gibi, bu makale yarismasi makaleci.com sitesine ozgu kurallarla bir gelenek olarak her sene yapilacaktir. Baslangic asamasindaki bu yilin makale yarismasi fazla bir odul veremeyecektir ancak bir cok kisinin kendini gosterebilecegi ve olcebilecegi bir yarisma olacaktir.
Nedenmi :
Bir cok buyuk site sahibi ve yazar arkadaslar bu yarisma icin juride yer almayi kabul etmistir. bu buyuk kisiliklerin inceleyecegi ve nasihat da bulunacagi makale yazilari, ve yazarlar kendilerini eminim daha cok gelistirecek seyler ogreneceklerdir..

Once yarisma hakkinda bilgi verecegim daha sonra ise oduller ve sponsor olan kisiler hakkinda bilgiler verecegim..

Yarisma hakkinda:

1 – Gonderilecek yazilar turkce ve imla kurallarina uygun olmali (juri ekibi degerlendirme yaparken bunuda on planda tutacaktir)
2 makale kategorileri: Gunluk hayat, Teknoloji, internet(seo,amo,tasarim,web), tarih makale, dunya ulkeleri, Kişisel makaleler( serbest calismalar), Doğa ve Yaşam, Saglik, Digeleri
Not: kategorilerde sinirlama yapmayacaktim ancakcok fazla teklif geldi
bu yonden, bende bu sekilde sinirladim, onceki kategorilere girmeyen
yazilar digerleri kategorisinde listelenecektir..
 
3 – Yazilar, daha once baska bir yerde yayinlanmamis olacak
 
4 – Alinti yapma sarti (kucuk ornekler gostermek icin) sadece 2-3 cumle ile sinirli olacak
 
5 – Yazilarda cok gerekli olmadigi surece 2 linkten fazlasi kullanilmayacaktir
 
6 – Yazilar makaleci.com sitesine gonderilecektir
 
7 – Yazilariniz sizin adiniza omur boyu sitede yayinlanacagi icin butun haklarini siteye devretmis sayilacaksiniz ( ancak tabiki eklediginiz yazilarin kontrolu sizde olacaktir)
 
8 – Aklima baska bisey gelmiyor yarisma baslangicina kadar ekleme yapma hakkini kendime sakliyorum
 
Arkadaslar yarisma 30 haziran gunu baslayacaktir. bu gune kadar ben odulu ve ikramiyeleri artirmak icin cesitli kurumlara ve firmalara basvuracagim zaten odul listesini buyutmek icin elimden geleni yapiyorum.
 
arkadaslar ayrica sponsor olarak yarismada dereceye girecek olan makale sahiplerine odul vererek onlari onurlandirmayi dusunen kisiler lutfen benimle iletisime gecsin, bu sekilde ki konularda ve sitelerde sponsor olarak isimlerini gececegim, boylece onlar icinde yarismaya katilacak arkadaslar icinde cok yararli oalcagi inancindayim..
sponsor olmak isteyenler : [email protected]
mail adresimize geri donus yapabilirler yada

msn den ulasabilirler:
[email protected]

Juri Ekibimizi bu sayfadan gorebilirsiniz: Makale Yarismasi Juri Ekibimiz | Makale yazıları

Yarisma baslangicina kadar 15 gun var sanirim bu sure icerisinde juri ye katilmak icin basvuru yapabilirsiniz. bunun icin asagidaki bilgielri kullanabilirsiniz.
Mail: [email protected]
msn: [email protected]

Sponsorlarimiz

2. olacak makale sahibine 1000 adet ucretsiz kartvizit hazirlayacak olan:
Göksallar Bilgisayar ve REklam TEl: 0 224 757 3310
 
2-3 firmadan daha teklif bekliyoruz, bu sekilde sponsor ve odul listemizi genisletmek istiyoruz, olursa ne ala olmazsa olanla idare edelim lutfen

Yarismaya katilacak olan makale puanlama sistemi bu sekilde olacaktir..

yazilar juri tarafindan okunur ve 0-100 arasi puan ile derecelendirilir. bir cok alanda inceleme olacaktir.
ornegin: imla kontrolu, vurgu, anlatim
Puanlamaya gore belirlenen kategorilerdeki 1.ler belli olduktan sonra, bu 1.ler arasinda da bir degerlendirme yapilarak, gercek birinciler ortaya cikacaktir.
 
2. bir kontrolden sonra yarismanin 1.leri ve diger dereceye girenleri en iyiden biraz iyiye dogru listeleyecegiz..

Not:

Arkadaslar yukarida listeledigim hersey gelen: talep, fikir, sponsor, juri etkenlerine gore degistirilebilir, yada ekleme yapilabilir. Bu konuda genel bir dusunceniz varsa paylasabilirsiniz..

Yarisma baslangic tarihi:

30 haziran 2009
Bitis Tarihi
juri deki arkadaslara baglidir, inceleme bittikten ve sonuclar belli olduktan sonra duyuru yapilarak aciklama yapilacaktir..
 
Arkadaslar yarisma baslangic tarihinden once gonderilen yazilar yarisma icin gecerli sayilmayacaktir, ancak sabirsiz olanlar gonderebilirler. bunun icin yazinizin en altina yarisma icin gonderildi bilgisini dusmeniz yeterlidir..
Kategoriler
Hosting Konuları internet hizmetleri Webmaster yardım

Yeni Baslayanlar icin Host Klavuzu ve Host firmalarinin CPU limitleri

Yeni olan arkadaslar icin mutlaka bilinmesi ve okunmasi gereken bir makale, sonradan uzulup kafanizi taslara vurmayin..

Yeni baslayanlar cogu zaman ucretsiz host ararlar yada bilmeden acemice gordukleri ucuz hostlari alirlar. Bu arkadaslar icin hata yapma ihtimali cok fazladir, ancak hata yaparak daha cok sey ogrenecekler. Yalniz bu isin icinde olan ve orta duzey bir kullanici, helede projeleri ciddi ise bir onceki arkadaslarin yaptigi acemilikleri ve bilgisizlikleri tekrarlamamalidirlar. Helede piyasada LIMITSIZ adi ile sunulan hostlara dikkat edin. Bu hostlarin sinirsiz olmasi sizi cezbedebilir, ancak sitenizin harcadigi islemci gucu fazla ise projeniz ve hesabiniz kapanabilir..

Simdi sorar arkadaslar, neden kapatiliyor hersey sinirsizdir hani??

Arkadaslar sinirsiz olan ozellikler bellidir: TRAFIK, ALAN

diger kisimlarda kullaniciyi cezbetmek icin artirilabilir, ancak ALAN ve TRAFIK kadar onemli olan bir diger konu  CPU kullanimidir.

Yani sitenizde kullandiginiz kodlama ve veritabani kullaniyorsaniz DB sorgulari ana host makinesi ucerinde belli bir  CPU tuketir. Eger bu CPU kullanimi asiri derecede artarsa, dogal olarak hem kendi sitemizi hemde Ayni sucunucu uzerinde barindirilan diger siteleri etkileyecektir..

Host islemcisini (CPU) ‘sini neler etkiler: Onceki bolumde belirttigim gibi siteniz komple HTML ile yapilmis olsa bu limiti fazla zorlamayacaktir. Ancak  diger kodlama gruplari php, asp en basit kodlama bile olsa, coderlerin gozunden kacan kucuk bir nokta, kodlamayi bozacaktir. Bu gibi durumlarda host islemcimiz yazdigimiz kodlamayi islemeye calisirken karsilasacagi hatali sorgular sebebiyle kendini cok yoracaktir, ve yorumlamaya calistigi donguler, sonsuz bir dongude devam ediyorsa kisa surede hesabiniz SUSPENDED edilecektir. Diger bir konu eger sisteminizde veritabani kullaniyorsaniz ve bu sorgularda yanlislik var ise yada veritabaniniz cok kullaniliyorsa sitenizde hatali kodlama ve veritabanindaki fazla yuk dosyalari sebebiyle CPU zorlanacak ve hesabiniz durdurulacaktir.

Bir ornek vermek gerekirse: phpbb3 sisteminde veritabaninda session tablosu vardir, bu tablo asiri kullanimlarda hasar alabilir ve ek yuk bolumu artabilir, bunun sonucunda host php ile bu tabloyu islemeye calistiginda tablodaki sorunlar nedeniyle sitenizde yavaslamalar olacak, hatalar cikacaktir. Ve dogal olarak bu hatalarin sonucunda da Siteniz kisa bir sure SUSPENDED edilecektir..

Eger cok ziyaret edilen ve bir cok kategoriden olusan bir forumunuz var ise veritabaninizi devamli olarak onarmanizi tavsiye ediyorum ve hatali kodlamalardan uzak durmanizi oneriyorum.. Bunu onermemim sebebi, sitenizdeki bozuk php yada asp betikleri CPU yu zorlayacagi icin hesabiniz kisa surelide olsa Durdurulur ve sitenize 5-10 dakika giremezsiniz.