Kategoriler
Dünya kupası 2014

Luis Suarez’e verilen ceza biraz ağır kaçtı!

2014 dünya kupası‘nı özelliklede tempolu karşılaşmalarını takip etmeye çalışıyorum, şuana kadar fazla maç kaçırmadım ama izleyemediğim anlarda oluyor. İlginç ısırığı ile gündeme gelen Luis Suarez‘e verilen cezayı duyunca yok artık dedim gerçekten bu kadar ağır bir cezayı veren fifa yetkililerini allah top etsin diyede oruçlu oruçlu dua ettiriyorlar adama :)

Dünya kupası bu, kaybetmek yada berabere kalmak çoğu zaman elenmene neden oluyor. Orda oynayanların psikolojisini kimse tahmine demez. Ben ediyorum tabi o ayrı konu :) Ancak o ortamda oluşan psikoloji ile ağır bir hareket olmamasına karşın Fifanın Luis Suarez için verdiği 4 ay oynamama ve 9 dünya kupası karşılaşmasından men kararı gerçekten ağır olmuş. 4 ay oynamama cezası kendi oynadığı ligde de ilk yarıda ekibinde yer alamayacağı anlamına geliyor ki bu gerçekten çok üzücü. çünkü harika bir performansı vardı, iyide gidiyordu.

2014 Dünya kupasında favorilerimden biriside Uruguaydı, sırf Luis Suarez ‘li bir ekip olduğundan mıdır bilmem ama onun bu takıma çok katısı vardı ve en son oynanan İtalya-uruguay karşılaşmasında etkili olmasada hala onsuz bir Uruguay takımı düşünemiyordum. Malum cezanın gelmesine neden olan olayda İtalyan oyuncu Giorgio Chiellini dahi verilen cezanın çok ağır olduğunu söylemiştir.. E biz daha nediyelim Sayın Fifa.

Acaba Uruguay’in harika ilerleyicinin kesilmesine mi neden oldular?? ki bence oldular. Allah seni bildiği gibi etsin Fifa ne diyim daha :)

Bu yazıyı yazarken Uruguay milli takımı kolombia karşısında yenilerek kupaya veda ediyor.

Şimdi bazı arkadaşlar Luis Suarez’i çok savunduğumu ve tuttuğumu iddaa edebilir ancak onunda uslu bir oyuncu olmadığını biliyorum. Bu kupada yapmaması gereken bir hareket yaptı ama bu ilk değil :) isterseniz daha önce ne delilikler yapmış izleyin. Hoş çok şaşıracağınız kesin, çünkü akıl karı olmayan cinlikte hareketler bunlar ve futbolda bazen ne kadar ileri gidilebileceğini göstermiyorda değil.

http://youtu.be/Sr22NPWxK88