Kategoriler
Film Görüşleri

Need for Speed: Hız Tutkusu ‘izlemeden geçmeyin’

Az önce Dünyanın en iyi araba yarısı oyunlarından birisi olan need for speed’ e adanmış 2014 yapımı intikam filmini izlemiş bulundum. Dünyanın en iyisi diyorum çünkü dünyada en fazla satan araba yarısı oyunu. Tabiki teknoloji geliştikçe ondan daha gelişmiş ve kaliteli oyunlar çıkmıştır ancak her bilgisayar ve video oyunları tutkunlarının mutlaka bir kerede olsa oynadığı bir oyundur. Modası geçsede sevgimiz daimi :) Need for Speed (2014)

Özet: 240 milyondan fazla satılmış olan en başarılı yarış oyunundan uyarlanan Need for Speed oyundaki heyecanı gerçek dünyaya yansıtıyor. 1960’lı ve 70’li yılların harika otomobil kültürü filmlerine geri dönüş yapan Need For Speed Amerikan açık yol mitini böylesine heyecan verici kılan konsepti inceliyor
Hikayede zamana karşı imkansıza yakın bir yarışı; intikam görevi olarak başlayıp sonunda kurtuluş serüvenine dönüşen bir yarışı anlatıyor. Kapanmak üzere olan garajını kurtarmak isteyen mavi yakalı tamirci Tobey Marshall (Aaron Paul) çok da istememesine rağmen, zengin ve küstah bir eski NASCAR sürücüsü Dino Brewster ile (Dominic Cooper) ortak olur. Araba simsarı Julia Bonet’e (Imogen Poots) işi kurtaracak bir satış yapmak üzereyken, feci bir yarış sonucunda Dino Tobey’e tezgah kurar ve cinayetle suçlanmasına neden olur.
İki yıl sonra hapishaneden çıkan Tobey Dino’yu alaşağı etmek ve intikam almak için yüksek bahislerin döndüğü De Leon yarışına katılır. Oraya zamanında ulaşabilmek için, Tobey birçok zorluğu aşmak zorundadır. Ona sadık ekibi ve Julia’nın yardımıyla, Tobey her zorluğu aşar ve egzotik süper otomobillerin parlak dünyasında zayıfların da birinci gelebileceğini kanıtlar. [* divxplanet]

İzlemenizi tavsiye ederim, sürükleyici ve izleyiciyi sıkmayan güzel bir film ortaya çıkmış. Sözüm ona çakma ve artık filmleri sıradanlık kisfesi altında yorumlayan, sözüm ona yorumculara aldanmayın. İzleyin çok zevkliydi, özellikle intikam teması harika işlenmiş, sonunda da insanlık dersi verilmiş. Herkesin bir kulak küpesi çıkartabileceği hoş zaman geçireceğiniz need for speed filmini kaçırmamanızı öneririm. Başrolün yanındaki sarışın kız da fena değildi, oyunculuğu bence harikaydı ve filme en çok yakışan karakterlerdendi. doğallığı, saflığı ve sadeliği ön planda olması, başrol oyuncusunu tamamlıyor olması ayrı bir güzellik tabiki.. Bekleme yapmayın, izleme salonuna alalım sizi, lütfen bileyli izleyiciler buyursun..