Kategoriler
İnternet Dünyası Makale Yazıları - Yarışma

Iyiye mi Kötüye mi ?

Net alemi sigara ve alkol gibi yaş sınırlamasının git gide düştüğü bir ortam oldu. Bugünlerde insanlar Webmasterl’lığa başlarken ilk hedefleri yüksek Miktarda para kazanmak oluyor, bunun yolununun da yüksek hitlerden geçtiğini sanıyorlar. Bu uğurdada ellerinden geldiğince hit çekmeye ve böylece insanlara faydalı olmaktan çok onları 1 kereliğinede olsa sitelerine çekip para kazanmayı hedefliyorlar. Peki gerçekten yalnızca insanları siteye çekmekle para ve başarı elde ediliyor mu ?

Bu sorunun cevabı açık ortada, kesinlikle hayır ! Neden mi ? Bırakalım tüm bu muhabbeti büyük siteleri ele alalım. Google’ı her zaman doğru örnek olarak görmüşümdür. Çünkü insanları istediklerini veriyor, onlara faydalı oluyor ve bir kere ziyaret eden bir kere daha ziyaret ediyor. Facebook, insanların gerçek hayatta da aradığı fakat her zaman elde edemediği "sosyal ortamı" insanlara veriyor. Bu sebeple sürekli ziyaret ediliyor. Bu örnekler çok fazla çoğaltılabileceği için ben 2 tanesiyle yetindim. Ama hiçbir zaman başka sitelerden içerik çekerek veya insanları yalnış yerlere yönlendirerek büyük parayı görmüş olanı bilmiyorum. Her ne kadar insanımız "Kolay Para"yı elde etmeye çalışsada genelde, ters köşe oluyor ve bu şekilde başladığı her işte olduğu gibi Webmaster’lıktanda soğuyor.

Ben tüm bu anlattıklarımı tek bir sonuca bağlamak için yazıyorum, Türkiye’deki internet alemi iyiye mi gidiyor ? Eğer gitmiyorsa iyiye Gitmesi için neler Yapılmalı ? Her işte olunması gerektiği gibi çalışmalı ve Sabırlı olunmalıdır. Benim sitem ettiğim tek noktada budur.

Kalın Sağlıcakla…