Kategoriler
Güncel Haberler

Biriside çıkıp “Filistin devlet olsun” demiyor!

Kimi görsem yada hangi sosyal medya sitesine baksam “Türkiye israil’e saldırsın” naraları atıyor. Yav arkadaşım biriside çıkıp “Filistin devlet olsun” demiyor. Bir tek benmiyim bunu düşünen ? En başından buyana israil’in eline bir fırsat verilmemesi gerektiğini savundum. Çünkü adamlara hiç bir ülke karşı çıkamıyor. En başta Arap ülkelerine bakınız, hangisi çıkıp karşı çıkıyor yada hangisi israil’e saldırıyor ? İlk zamanlar yapılan saldırıları unutmayalım, israil’in üstünlüğü ile sonuçlanmıştı hani. Belkide bu arapların bilinçaltına yerleşmiş bir korku haline geldi ve hiçbirinden ses çıkmıyor.

Ülkemizde ise nedense Türkiye savaşa girsin havaları var. Arkadaşım savaş iyi bişey olsa size hak vereceğim ama amaçsız olacağı için çok gereksiz ve zaman kaybı olacağını, inanılmaz hatalara neden olacağını biliyorum. Lütfen ayağa kalkıp Osmanlıydı, çanakkale ruhuydu diye söylenmeyin ikisi farklı durum. aynı şey şuanda gerçekleşse bu sefer misli ile o ruhu ortaya çıkartabilecek bir ecdadın evlatlarıyız unutmayın.

İsrail-Filistin ikilemindeki çözüm noktası aslında çok basit. Filistin yapısı, ekonomisi ve demokrasisi ile bütün bir devlet yapısına sahip olmalı. Kendini savunacak alt yapı ve yeteneğe sahip olmalı. Uluslar arası arenada kendini kabul ettiren, varlığını kanıtlamış, insanını koruyabilen bir ülke konumuna yükselmeli.

filistin - tek yumruk

 

Senin attığın roketler daha bir israilliye çizik dahi yapamıyorken, köpeğe taş atarak neyi amaçlıyorsun ? Unutmayalım bir köpeği kızdırdığınızda, oda doğal olarak size saldıracaktır. Bu konuda israil’i çoğu ülkenin de söylediği üzere kendini savunma hakkını doğru buluyorum ama bunun bir sınırı var, ötesi insanlık dışı. Savaş devletler, ülkeler ve ordular arasında olmalı, sivil halk, günahsız çocuklar, kadınlar bunun dışında kalmalı. Yani sonuç insanlık suçu işleniyorsa burda hiç kimse nefsimüdafa hakkımı kullanıyorum ayakları yapmasın. Ve siz Filistin’in amaçsız köpekleri (ki ben israil’i kışkırtan ve onların eline bir sebep verenlere diyorum) mümkünse Filistin topraklarından çıkın, gidin kuzey kutbunda yaşayın, çünkü sizin Filistine tek verdiğiniz katkı acı, kan, gözyaşı olmuştur..

Benim Türkiye cumhuriyetinden beklediğim tek hareket Filistindeki ayrılmışlığı ve çift başlılığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olması, hızlı bir şekilde devlet yapısının oluşturulması, ülke bütünlüğünün sağlanması, Demokrasinin hızlı bir şekilde ülkeye hakim olmasına katkı sağlamasıdır. bunun için gerekli birliklerin oluşturulması, gerekiyorsa dünya ülkelerinden ekonomik yardım talep edilmesi. Neden diye soranlar mümkünse bu yazıyı okumayı bırakıp farklı bir sayfaya doğru yönelsinler, mesela ünlülerin frikik resimlerini yayınladığım bir konu vardı, onu bulabilirler..

Filistin daha kendi içerisinde bir devlet olmayı becerememiş, ülkeyi ikiye bölen El fetih, Hamas (yanlışda yazmış olabilirim) sorarım size ne fayda sağladı şimdiye kadar ? Bir devlete iki kafa değil, tek kafa ve tek doğru gerekli. Sizin tek doğrunuz kendi çıkarlarınız doğrultusunda hareket etmek, en azından birinin. İllaki iyinin karşısında bir kötü bulunur değil mi?

Sözüm ona acıyı çeken ise filistinli masum ve zavallı kadınlarımız. Kardeşiminde bir twit’inde yazdığı gibi: “Ulan israil sayende hitleri sever olduk” dememek için kendimi zor tutuyorum.

Milletimizi bilinçlendirelim ve mümkünse bunu onlara aşılayalım: Filistin’in ekmek, şu yada savaşta yanına asker lazım değil. Onlar insan gibi yaşayabilecekleri bir devlet ve ülke demokrasisine muhtaçlar. bunu onlara vermediğimiz her gün, onların çektiği acıya katkı sağlamış olacağız..

En içten ve küfürlü Saygılarımla, Selçuk kılıç..

Kategoriler
Güncel Haberler

Gazzede yaşanan soykırıma Rus spikerden tepki!

Gazzede şuanda yaşanan, israil’in akıl almaz bir şekilde sivilleri hedef alan saldırısına RUS televizyonlarından bir spikerin tepkisini görüyorsunuz arkadaşlar. Ancak bu tepki aynı zamanda benim, benim gibi düşünenlerinde… Amerikayı dünyanın barış temsilcisi yerine koyacakken bu olay karşısında verdiği tepki, takındığı tavır ne kadar da yanlış düşündüğümüzü göstermiyormu.

Bu dünyaya birşeyleri değiştirecek, haksızlıkları giderecek büyükler lazım…

Kendi kişisel görüşlerimide yinelemek istiyorum. filistin den israile atılan roketler her ne kadar birilerine zarar vermesede bu onlara saldırmak için bir sebep veriyor. Her defasında oldu, yinede filistinden israil’i kışkırtan hareketler yapılıyor. Kurban olduğum çocuklara, masumlara üzülmesem israil haklı diyeceğim. Henüz bir devlet olmayı beceremeyen, birlik olamayan, kendi menfaatleri yüzünden birlik olmak istemeyen bir ülke için: ektiklerini biçiyorlar demek yanlış olmaz. Ancak babaların ölen çocuklarına sarılıp ağlamaları beni insanlığımdan utandırıyor. Ve Allaha tekrar tekrar şükrediyorum: Allahım sana şükürler olsun, Atatürk ve silah arkadaşlarının, Türk ve Türkiye halklarının çabalarıyla kurulan yeni türkiye devletini bizlerden eksik etmesin, birliğini ve beraberliğini korusun. Allaha şükür şuanda iyi gidiyoruz, devamını temenni ediyorum..