Kategoriler
Güncel Haberler

İki yüzlü ABD ve ABD yardakçıları!

Filistinde kaçırılan 1 israil askerinden haberiniz vardır. Şu ana kadar ABD ve yardakçılarından gelen açıklamalardan da haberiniz vardır. Ancak bu olay iki yüzlü ABD ve yönetiminin pislik yüzünü herkese yansıtıyor şimdi.. Ölen binlerce filistinli çocuk ve masum insan adına herhangi bi çaba sarfetmeyen ABD ve obama yönetimi, kaçırılan 1 israilli asker için her yolu deniyor ve üstüne Türkiyeninde bu konuda arabuluculuk yapmasını istiyor. Ha bunun içinde bayağı bir diplomasi yaptığınıda vurgulayalım.

Ne demek mi oluyor bu? 1 israil askeri == 2 bin masum çocuk

İnsanlıktan ve demokrasiden bahseden batı, iki yüzünüzüde şimdi görmeye başladık, umarım bunu herkes görecek. Dünyada çok güzel bir propaganda yürüttünüz, devam da ediyorsunuz. Filmler, şarkılar, medya. Her konuda ABD kurtarıcı, barıcı, demokrasiyi getiren ülke olarak bilinsin diye milyonlarca yatırım yaptınız sinemaya. İşede yarıyor, insanlar ABD’yi kurtarıcı sanıyor ancak sizin nefsiniz israil tarafına kaymış. ABD aslında gerçek amerikalıların yönettiği bir ülke değil, israilli amerikalıların yönettiği bir ülke haline gelmiştir. Dünya üzerinde güçlü olan, şirketleri ve insan gücü bakımından zengin olan ülkelerin lobileri kendi ülkelerinden bile daha fazla söz sahibiyken, nasıl bir ülkeye barış getirebilsin ? Kendi memleketi bile başka ülkelerin lobilerinin kontrolünde..

Son sözüm: Boş yere ABD den yardım beklemeyin, boş yere onlarla işbirliğide yapmayın. Filistinde yaşanan savaşda ölen binlerce masum için hiçbir diplomasi uygulamayan abd başka insanlar için bunu yapıyorsa bizim için bitmiş demektir. Bu diplomasiye Türkiyenin katılmaması çok yerinde olacaktır. Bırakalım bu problemi israil ile Filistin kendi aralarında halletsin.

Filistin israil savaşını kazanmak istiyorsa, savaşı cephede yapmayı bırakıp israil içine onların yaptığı gibi sivil insanlara götürmesi gereklidir. Bunu ben söylemiyorum, savaş zaten bunu gerektirir.. Bir barış olmadığı sürece iki taraf da kaybedecektir.. Kazananı ise… Sizce kazanan olabilir mi ki ?….. Asla..

Dişe diş, kana kan..

Kategoriler
Güncel Haberler

Biriside çıkıp “Filistin devlet olsun” demiyor!

Kimi görsem yada hangi sosyal medya sitesine baksam “Türkiye israil’e saldırsın” naraları atıyor. Yav arkadaşım biriside çıkıp “Filistin devlet olsun” demiyor. Bir tek benmiyim bunu düşünen ? En başından buyana israil’in eline bir fırsat verilmemesi gerektiğini savundum. Çünkü adamlara hiç bir ülke karşı çıkamıyor. En başta Arap ülkelerine bakınız, hangisi çıkıp karşı çıkıyor yada hangisi israil’e saldırıyor ? İlk zamanlar yapılan saldırıları unutmayalım, israil’in üstünlüğü ile sonuçlanmıştı hani. Belkide bu arapların bilinçaltına yerleşmiş bir korku haline geldi ve hiçbirinden ses çıkmıyor.

Ülkemizde ise nedense Türkiye savaşa girsin havaları var. Arkadaşım savaş iyi bişey olsa size hak vereceğim ama amaçsız olacağı için çok gereksiz ve zaman kaybı olacağını, inanılmaz hatalara neden olacağını biliyorum. Lütfen ayağa kalkıp Osmanlıydı, çanakkale ruhuydu diye söylenmeyin ikisi farklı durum. aynı şey şuanda gerçekleşse bu sefer misli ile o ruhu ortaya çıkartabilecek bir ecdadın evlatlarıyız unutmayın.

İsrail-Filistin ikilemindeki çözüm noktası aslında çok basit. Filistin yapısı, ekonomisi ve demokrasisi ile bütün bir devlet yapısına sahip olmalı. Kendini savunacak alt yapı ve yeteneğe sahip olmalı. Uluslar arası arenada kendini kabul ettiren, varlığını kanıtlamış, insanını koruyabilen bir ülke konumuna yükselmeli.

filistin - tek yumruk

 

Senin attığın roketler daha bir israilliye çizik dahi yapamıyorken, köpeğe taş atarak neyi amaçlıyorsun ? Unutmayalım bir köpeği kızdırdığınızda, oda doğal olarak size saldıracaktır. Bu konuda israil’i çoğu ülkenin de söylediği üzere kendini savunma hakkını doğru buluyorum ama bunun bir sınırı var, ötesi insanlık dışı. Savaş devletler, ülkeler ve ordular arasında olmalı, sivil halk, günahsız çocuklar, kadınlar bunun dışında kalmalı. Yani sonuç insanlık suçu işleniyorsa burda hiç kimse nefsimüdafa hakkımı kullanıyorum ayakları yapmasın. Ve siz Filistin’in amaçsız köpekleri (ki ben israil’i kışkırtan ve onların eline bir sebep verenlere diyorum) mümkünse Filistin topraklarından çıkın, gidin kuzey kutbunda yaşayın, çünkü sizin Filistine tek verdiğiniz katkı acı, kan, gözyaşı olmuştur..

Benim Türkiye cumhuriyetinden beklediğim tek hareket Filistindeki ayrılmışlığı ve çift başlılığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olması, hızlı bir şekilde devlet yapısının oluşturulması, ülke bütünlüğünün sağlanması, Demokrasinin hızlı bir şekilde ülkeye hakim olmasına katkı sağlamasıdır. bunun için gerekli birliklerin oluşturulması, gerekiyorsa dünya ülkelerinden ekonomik yardım talep edilmesi. Neden diye soranlar mümkünse bu yazıyı okumayı bırakıp farklı bir sayfaya doğru yönelsinler, mesela ünlülerin frikik resimlerini yayınladığım bir konu vardı, onu bulabilirler..

Filistin daha kendi içerisinde bir devlet olmayı becerememiş, ülkeyi ikiye bölen El fetih, Hamas (yanlışda yazmış olabilirim) sorarım size ne fayda sağladı şimdiye kadar ? Bir devlete iki kafa değil, tek kafa ve tek doğru gerekli. Sizin tek doğrunuz kendi çıkarlarınız doğrultusunda hareket etmek, en azından birinin. İllaki iyinin karşısında bir kötü bulunur değil mi?

Sözüm ona acıyı çeken ise filistinli masum ve zavallı kadınlarımız. Kardeşiminde bir twit’inde yazdığı gibi: “Ulan israil sayende hitleri sever olduk” dememek için kendimi zor tutuyorum.

Milletimizi bilinçlendirelim ve mümkünse bunu onlara aşılayalım: Filistin’in ekmek, şu yada savaşta yanına asker lazım değil. Onlar insan gibi yaşayabilecekleri bir devlet ve ülke demokrasisine muhtaçlar. bunu onlara vermediğimiz her gün, onların çektiği acıya katkı sağlamış olacağız..

En içten ve küfürlü Saygılarımla, Selçuk kılıç..

Kategoriler
Dünya ülkeleri Genel Konular Güncel Haberler Günlük hayat Günün Tarihi Kişisel makaleler Toplumsal Konular

Bir Rezil Ulus israil

“eğer vicdanın rahatsa, bu yazıyı okuma! Yok değilse, senin insanlığına düşen; bir insanın ırkı, dini, dili ne olursa olsun, herkesin “yaşama hakkının, özgürlük hakkının” elinden alınmasına-asla kayıtsız kalma! Bunu hiç değilse sen yapma!”

Hayatta en güzel şey, tevazu sahibi olmaktır! Olayları hoşgörü ve iyimser bir bakış açısıyla görebilmektir! Bunu yapmayı insanlık bilenler, asla canice, vicdansızca, kendilerine karşı savunmasız olanlara karşı asla herhangi bir saldırıda bulunmazlar… Zaten kendi ülkesini savunmaya kalkan bir insan en özgür hakkını, yaşama hakkını kullanıyor demektir… Filistinli, Lübnanlı; daha önceleri Bosnalı, Afganlı cesur insanların yaptığı mücadeleye destek vermemek, sanırım en büyük vicdansızlık olacaktır!

Asla, hiçbir şey yapamıyorum deme! Bunu sakın söyleme… Artık,” coca cola, marlboro, mc donalds, mobil” gibi, herkesçe bilinen ve çok kullanılan ama savaş malzemesine destek olarak üretilen, zevk ürünlerini artık kullanma! Unutma, bir gün sana da bu ürünler “bomba” olarak geri dönebilir! Boykot et! Bunu insanlık için yap… Korkma bu ürünleri kullanmazsanız-ölmezsiniz; işsiz kalırım diye eğer bu ürünlerin işletmelerinde çalışıyorsanız, yarın en çok vicdanı rahatsızlığı sizler çekersiniz… O kurşun sizi bulur!

İsrail, Almanya Nazi lideri Adolf hitlerin “ bir gün tüm Yahudileri öldürmediğim için bana küfredeceksiniz” diyen komutan, bazen söylemlerinde haklı çıkıyor gibi sanki… Ve Atatürk’ün soykırımdan kurtardığı yirmi bin İsrailli insanların vefasını da bugünlerde çok iyi görmekteyiz. Tarih kolaylıkla yanılmıyor işte! Atamızın kesinlikle İsrail Filistin’e saldırabilir ve ülke olarak bunlara kayıtsız kalmamız mümkün değildir demesi, Türk halkına bir vasiyetidir. Bu sadece atamızın değil, Peygamber Efendimizin de din kardeşlerimize ve insan özgürlüğü adına yapılmasının şart olduğunun bir işaretidir!

“Biz, buraya özgürlüğü vermeye geldik” diyen, yalancı İsrail hükümetinin yalanlarına ne kadar daha göz yumacağız! Kendi peygamberlerine bile öldürmeye kalkan bir ulusun yapmacık insanlarına, daha ne kadar tahammül edeceğiz! Sorarım size, İsrail hükümetin orta doğuya yapmış olduğu tek bir güzel uğraş var mı? Bunlar değil mi 1950’den sonra toprak satın alarak Filistin topraklarında genişlemeye çalışan… Korkarım ki aynı uygulamayı ülkemiz toprakları içinde yapıyorlar. Güney doğu Anadolu toprak alıyorlar, kendi insanlarını buraya göç ettirip, ev yapıp, bedava maaş veriyorlar! Bunların hiçbiri sizce tesadüf olabilir mi?

ATATÜRK İSRAİL İÇİN DİYOR Kİ: “Ortadoğu”da bütün bir bölgede çıbanbaşı olacak bir
Yahudi Devleti”nin kurulma aşamasında olduğunu sezinledikten sonra “Filistin’e el sürülemez. Türkler bölgedeki yabancı işgali kabul edemez. Hz. Muhammed ve
kutsal değerlerin hürmetine İslam”ın mukaddes topraklarının Yahudilerin ve Hıristiyanların nüfuzuna girmesine engel olacağız” M. K. ATATÜRK. 27.07 1937

“Yurtta sulh, cihanda sulh” “Yurtta barış, dünyada barış” manasına gelen bu söz Atatürk tarafından 20 Nisan 1931`de söylenen, evrensel bir barış politikasıdır. Ulus sorunlarının akışkan olduğunu ve birbirlerini etkileyebileceğini, bu nedenle ulusların birbirlerine kayıtsız kalmaması gerektiğini ifade eder.

Unutmayalım, tarih kolaylıkla yalan söylemez! Tarihinizi unutmayın, unutturmayın! Büyük Şair Necip Fazıl Kısakürek’in; “Yahudiler mi dediniz? Onlar, yumurtalarını pişirmek için, Dünyayı ateşe vermekten çekinmezler” sözü bir hakikati ifade etmeye yetiyor!

EMRE ONBEY

not: lütfen yazıda belirtilen adolf hitlerin sözüyle ilgili, hitler hayranı olunduğumuz gibi, onu desteklediğimiz gibi bir sonuç çıkmasın… o sözün sonunda geçen “bazen” kelimesinin anlamının önemi belirtmek isterim… unutmayalım, bizler her zaman atamız gibi dünya barışından yanayız!

Kategoriler
Dünya ülkeleri Genel Konular Yazar

Israil Kusmugu!

ISRAIL ve KUSMUGU

( Israelischen Staatsterrorismus killer! )

http://img2.blogcu.com/images/r/e/s/resulsarica/filistinin_i_c5_9fgal_haritas_c4_b1_2_.jpg


Israil hayvan gibi salyasini akitarak insanligin üzerine kusmugunu bulastirmaktan zevk alan, obsesyon-psikolojik ruh yapisi bozuk olan milletlerin basinda gelir!

Gecmis dönemlerde Mose Dayan,in bir sözü vardi tam olarak animsayamasam da;

“Israil kuduz köpekleri gibi olmali ki kimse yaklasmaya cesaret edemesin”

Bunu gectigimiz yilda Davos Zirvesinde Türkiye Cumhuriyeti Basbakan Recep Tayyip ERDOGAN Peres,e

” Hoşt ” diyerek Türk Milletinin adeta duygu ve düsüncelerini olmustur.

Savas karsiti İsrailli ünlü caz müzisyeni, besteci, yapımcı ve yazar Gilad Atzmon,in su sözleri cok manidardir;  ” İsrail Barbarlığı Zalimliğin de Ötesinde! ” derken;

Gazze’deki son tahrip edici İsrail saldırısını kavramak için, insan, derinden İsrail kimliğini, Yahudi olmayan herhangi birine karşı kalıcı nefreti ve özelde de Araplara karşı nefreti anlaması gerekir. Bu nefret, İsrail ders müfredatlarında aşılanmıştır..

Ben 1970′lerde İsrail’de büyüdüm. Benim neslimin insanları, bu günlerde İsrail ordusunda, siyasetinde, ekonomisinde, üniversitelerinde ve sanatında lider durumdalar. “İyi bir Arap, ölü bir Arap’tır” sözüne inanmak üzere eğitildik.

Dis politikamizin günübirlik programlanip sorunlarin asilmaya calisildigi bir dönemde, ileriye dönük kalici türk siyasetinin varligindan bahsetmek olanaksiz gibi gözükmekte. Bir Venezuela ya da Bolivya bile olamadik. Venezuela, İsrail ile diplomatik ilişkilerini tamamen kesti. Keza, bir diğer Latin Amerika ülkesi olan Bolivya da, İsrail ile diplomatik ilişkilerini kesme kararı aldı. Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, İsrail hükümet yetkililerinin soykırımla suçlanması için Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne başvuracağını açıkladı.
Israil, Dünya Barisinin önünde duran bir engel. Israil ve onun borazanciligini yapan arsiz Amerika ve Avrupa israile karsi bir sucluluk duygusu ile yatip-kalkmakta ve israilin bütün insanlik sucu yaptiklarina göz-yummakta ve israil karsiti beyanlardan siddetle kacinmakta. Hatta; ” Yahudi soykırımı (Holocaust) kutusu üzerindeki kilidi kırmanın, Siyonist rejimin şahdamarını kesmeyle eşdeğer olduğunu ve Siyonist felsefenin çökeceğini” öne sürülüyor. Gecmiste bir cok arastirmaci ilim-bilim adamlari “soykirim yalanlari” zinciri altinda yaptiklari arastirmalrada gerecekleri dile getiriyor olmalarindan dolayi ya islerinden olmuslardir ya da öldürülüp sürülmüslerdir.
Bakiniz…
Israilin bir vampir, kene, duygu sömürüsü yapabilen en muhtesem yalanci, duygusuz-acimasiz olmasinin sebepleri nelerdir? Bunu tarihine bakip tahmin etmemek elde degil sanirim.

Adamlarin küstahligina bakin; İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, Kurtlar Vadisi’yle ilgili rahatsızlığını bildirmek üzere çağırdığı Türkiye’nin İsrail Büyükelçisi Oğuz Çelikkol ile görüşmesinde gazetecilerin ısrarına rağmen tokalaşmadı ve ardından İbranice ” Onun bizden daha aşığıda oturduğunun görülmesini istedik. Masada sadece İsrail bayrağı var ” ifadesini kullandı. Israille oyalanacak zamanimizin olmadigini kendimize haykirmanin zamaninin geldigini haykirmaliyiz ve sagduylu akilli ve mantikli bir dis politika ile Türkiye gecmiste oldugu gibi simdi de GÜCÜNÜ göstermelidir. Hükümeti ve muhalefeti ile birlikteligi görmek TÜRK MILLETINI mutlu eder…

Yakup Icik

Kategoriler
Geçmiş Tarih Orta Doğu siyasetci Yazar

İsrail Barbarlığı Zalimliğin de Ötesinde!

TÜRKÇE: “İsrail Barbarlığı Zalimliğin de Ötesinde!”

Yazar: Gilad Atzmon

http://www.jazzinstitut.de/jazzforum/Jazzforum2007/Atzmon_seat.jpg

Gazze’deki son tahrip edici İsrail saldırısını kavramak için, insan, derinden İsrail kimliğini, Yahudi olmayan herhangi birine karşı kalıcı nefreti ve özelde de Araplara karşı nefreti anlaması gerekir. Bu nefret, İsrail ders müfredatlarında aşılanmıştır..

Ben 1970’lerde İsrail’de büyüdüm. Benim neslimin insanları, bu günlerde İsrail ordusunda, siyasetinde, ekonomisinde, üniversitelerinde ve sanatında lider durumdalar. “İyi bir Arap, ölü bir Arap’tır” sözüne inanmak üzere eğitildik.

1980’lerin başlarında IDF’e(İsrail askeri istihbarat birimi) katılmamdan bir kaç hafta önce, o sıralarda bölüm şefi olan General Rafael Eitan; “Araplar, bir şişeye tıkılmış hamam böcekleridir” derdi. Birinci Lübnan savaşında, Lübnanlı sivillerden binlercesini katlederek, yakasını kurtardı. Kısacası, İsrailliler, katlederek yakalarını kurtarabiliyor.

Oldukça şanslı bir şekilde ve idrakimin hâlâ çok ötesinde olan nedenlerle, belli bir aşamada, o ölümcül İbranice rüyadan uyandım. Bir noktada, Yahudi devletini bıraktım, Yahudi nefret tacirliğinden kaçtım. Yahudi devletin ve her türlü Yahudi politikasının, muhalifi haline geldim. Bununla beraber, neye karşı olduğumuz hakkında dinlemek isteyen her canlıyı bilgilendirmenin başlıca görevim olduğuna ikna oldum.

Yahudileri dönüştürmek ve “onlara kendilerine ait bir Devlet vererek” diğer insanlar gibi yapmak, her ne kadar Siyonizm olsa da, sefil bir şekilde başarısız oldu. Bu hafta ve daha önce pek çok kez gördüğümüz gibi; İsrail barbarlığı, zalimliğin de çok ötesinde bir şey. Öldürme aşkıyla öldürüyorlar. Ve öldürürken, ayırım gözetmiyorlar.

Batı’daki pek çok insan, Arapları ve özellikle Filistinlileri öldürmenin, çok etkin bir İsrail siyasi reçetesi olduğu tahrip edici gerçeğinin farkında değil. İsrailliler, aslında akılları karışmış insanlardır. Kendilerini, “Shalom” (*) ulus olarak görmekte ısrar etseler de; şaşırtıcı derecede kanunsuz, katledici eylemlerle yöneten politikacılar tarafından yönetilmeyi de seviyorlar. Sharon, Rabin, Begin, Shamir ya da Ben Gurion olsun fark etmez, İsrailliler, “demokratik olarak seçilen liderlerinin”, insanlığa karşı kesin cinayet kanıtlarıyla desteklenen ve kan damlayan elleriyle, savaşçı şahinler olmasını seviyorlar..

Hem Livni hem de Barak, İsrailli seçmenlerine, gerçek bir harap edici katliamı göstermeleri gerekirdi ki İsrailliler, liderliklerine güvenebilsinler. Bu onların Netanyahu karşısındaki tek şanslarıydı. Görünen o ki Livni ve Barak Filistinli sivillerin, okulların ve hastanelerin üzerine tonlarca bomba yağdırıyor. Çünkü bu İsraillilerin, tam olarak görmek istediği şey.

Maalesef, İsrailliler, merhamet ve lütuf etmekle tanınmazlar. Tam tersi, misilleme yapmak ve öç almakla tatmin olurlar. Kendi sınırsız vahşilikleriyle neşelenirler. Eski İsrail Hava Kuvvetleri Baş Kumandanı Dan Halutz’a, Gazze’de çok nüfuslu komşularına bomba yağdırmanın, nasıl bir duygu olduğu sorulduğunda, cevabı kısa ve kesindi:

“Sağ kanatta hafif bir şişlik gibiydi.”

İsrail ordusunu, ikinci Lübnan savaşına götüren General Halutz idi. Lübnan’ın altyapısının çökerten ve Beyrut’un büyük kısmını harap eden bu adamdı.

Öyle görünüyor ki İsrail politikasında Arap kanı, oylara dönüşüyor. Livni, Barak ve mevcut IDF Bölüm Şefi Ashkenazi’yi, birinci sınıf katil olarak, insanlık cinayetiyle ve Cenevre Sözleşmesinin açık ihlaliyle suçlamak oldukça akla yatkın olacaktır. Burada kana susamış ve ölümcül eyilimlerle siyasi olarak teşvik olan barbar bir toplumla uğraşıyoruz. Hata yapılmamalı, bu insanlar için uluslar arasında bir yer yok. Yani bir nevi Nazilerin işlediği suçlardan dolayı Filistinlileri cezalandırıyorlar..

“Arkadan vuran” İsraillinin, aslında ayrım gözetmeksizin öldürme ustası olduğunu anlamam yirmi yıl kadar uzun sürdü. Barak, 1967’lerin kahramanlarından biriydi, usta bir ayrım gözetmeyen katildi. Görünen o ki, İsrail kabinesi, 1967’den beri Gazze’deki en büyük hava saldırısı planını yeni onayladı. Livni, aşağı yukarı benim yaşlarımda. Şimdi ayrım gözetmeyen bir katil olarak gerekli delilleri topluyor. Hem Barak hem de Livni, İsrail’i ve Filistin’i katliam kampanyasıyla seçime götürüyorlar. Arap ve Filistinli kanı, İsrail politikasının yakıtıdır.

Livni ve Barak’a, sadece şunu önerebilirim ki; bunu yapmaları, oy anketlerinde bir işlerine yaramayacak. Netanyahu hakiki bir şahindir. Katil gibi davranmasına gerek yok ve ben onu ne kadar küçümsesem de, İsrail’i savaşa götürecektir. Belki de caydırma gücünün ne demek olduğunu, onlardan daha iyi anlıyordur.

(*) “Shalom” kelimesini; “barış” ya da “selam” ile karıştırmayın. Barış ve selam, uzlaşma ve barışmayı kastederken; shalom, Yahudi halkına, çevresindekilerin zararına güvenlik anlamına geliyor.

***

ENGLISH: How Israeli leaders kill for their people’s votes

Author By Gilad Atzmon

Israeli-born musician and writer Gilad Atzmon, who has renounced his Jewishness and Israeli nationality, explains Israel’s massacre of Palestinians in Gaza in terms of Israeli culture, which is imbued with racism and a murderous hatred of Arabs in general and Palestinians in particular.

In order to grasp the latest devastating and murderous Israeli expedition in Gaza, one must deeply comprehend the Israeli identity and its inherent hatred towards anyone who is not Jewish and towards Arabs in particular. This hatred is imbued in the Israeli curriculum, it is preached by political leaders and implied by their acts, and it is conveyed by cultural figures, even within the so-called “Israeli left”.

I grew up in Israel in the 1970s. People of my generation are nowadays leaders in the Israeli army, politics, economy, academia and the arts. We were trained to believe that “a good Arab is a dead Arab”. A few weeks before I joined the Israeli armed forces in the early 1980s, General Rafael Eitan, the chief of staff at the time, announced that the “Arabs were stoned cockroaches in a bottle”. He got away with it; he also got away with the murder of many thousands of Lebanese civilians in the first Lebanon war. In a word, Israelis manage to get away with murder.

Luckily enough, and for reasons that are still far beyond my comprehension, at a certain stage I woke up out of that lethal Hebraic dream. At some point I left the Jewish state, I evaded the Jewish hate-mongering, I had become an opponent of the Jewish state and any other form of Jewish politics. However, I am utterly convinced that it is my primary duty to inform every being that is willing to listen about that which are we up against.

Although the central purpose of Zionism was to transform Jews by “giving them a state of their own” and making them like any other people, it has failed miserably. The Israeli barbarism that we saw this week and too many times before is far beyond bestiality. It is killing for the sake of killing. And it is indiscriminate.

Fews people in the west are aware of the devastating fact that killing Arabs and Palestinians in particular is a very effective Israeli political recipe. The Israelis are indeed a confused people. As much as they insist upon seeing themselves as a “shalom-seeking” nation, they also love to be led by politicians with an astonishing record of murderous activity. Whether it was Sharon, Rabin, Begin, Shamir or Ben Gurion, Israelis love their “democratically-elected leaders” to be belligerent hawks with their hands dripping with blood and backed by a solid record of crimes against humanity.

We are weeks before an election in Israel and it would seem that both the prime ministerial candidates of Kadima and Labour, Foreign Minister Tzipi Livni and Defence Minister Ehud Barak, are trailing well behind the Likud candidate, the notorious hawk Binyamin “Bibi” Netanyahu. Livni and Barak need their little war. They must prove to the Israelis that they know how to engage in mass slaughter.

Both Livni and Barak have to provide the Israeli voter with some real exhibition of devastating carnage, so that he Israelis can trust their leadership. This is their only chance against Netanyahu. Seemingly, Livni and Barak are throwing tons of bombs on Palestinian civilians, schools and hospitals because this is exactly what the Israelis want to see.

Unfortunately, Israelis are not known for mercy and grace. Instead, they are appeased by retaliation and vengeance, they are cheered by their own limitless brutality. When former Israeli Air Force commander Dan Halutz was asked how it feels to drop a bomb on a highly populated neighbourhood in Gaza, his answer was short and precise. “It feels like a light bump on the right wing,” was his reply. Halutz’s cold, deadly manner was enough to secure his promotion to armed forces chief of staff shortly thereafter. It was General Halutz who led the Israeli army into the second Lebanon war. It was this man who perpetrated the destruction of Lebanese infrastructure and large parts of Beirut.

Seemingly, in Israeli politics Arab blood is translated into votes. It would obviously be very reasonable to charge Livni, Barak and the current armed forces chief of staff, Gabriel Ashkenazi, with first-degree murder, crimes against humanity and obvious breaches of the Geneva Conventions. But it would be far more meaningful to take into account that Israel is a “democracy”. Livni, Barak and Ashkenazi are giving the Israeli people that which they want: it is called Arab blood and it must come in vast quantities. This repetitive murderous practice, conducted by Israeli politicians, reflects on the Israeli people as a whole rather than just a few politicians and generals. We are dealing here with a barbarian society that is politically driven by bloodthirstiness and lethal inclinations. There should be no mistake: there is no room for these people among civilized nations.

Why the Israeli people are so remote from any notion of humanism is a big question. The generous and naïve humanists among us may argue that the Shoah, or Holocaust, left a big scar in the Israeli soul. This may explain why Israelis are obsessively cultivating that very memory with the support of their Diaspora brothers and sisters. The Israelis say “never again” and what they mean is that Auschwitz should never reoccur. This somehow allows them to punish the Palestinian for the crimes committed by the Nazis.

However, the realists among us do not buy this argument anymore. They are now beginning to acknowledge that it is more than possible that the Israelis are so incredibly brutal just because this is how they are. It goes far beyond rationality or pseudo-analytical assumptions. They say: “this is what the Israelis are and there is not much we can do about it anymore”. The realists among us have come to admit that killing is how the Israelis interpret the meaning of being Jewish. Gravely, many of us are coming to admit that there is no alternative humanist secular Jewish value system to replace the murderous Hebraic one. The Jewish state is there to prove that Jewish national autonomy is an inhuman concept.

I grew up in post-1967 Israel. I was raised in the wake of the Israeli mythical victory. We were trained to worship the “Israeli who shoots from the hip”, the platoon commando who shoots his Uzi automatic rifle in the direction of the Arabs and manages to win against four armies in just six days.

It may have taken me two decades too long to understand that the Israeli who “shoots from the hip” was actually the master of indiscriminate killing. Barak was one of those 1967 heroes, he was a master indiscriminate killer. Apparently, the Israeli cabinet has just approved his plan for the biggest raid on Gaza since 1967. Livni is more or less my age and, as we know from the news, she has internalized the message. She is now accumulating the necessary credentials as an indiscriminate murderer. Both Barak and Livni are taking Israel and Palestine into an election campaign of slaughter. Arab and Palestinian blood is the fuel of Israeli politics.

I may just suggest to Livni and Barak that it may not help them in the polls. Netanyahu is a genuine, authentic hawk. He doesn’t have to pretend to be a murderer, and as much as I despise him, he has yet to take Israel into a war. He probably understands better than them what the power of deterrence is all about.

….Gilad Atzmon is an Israeli-born musician, writer and anti-racism campaigner. This article appeared in Palestine Think Tank.
http://www.kuaza.com/out.php/i371228_gal-2338.jpg

Kaynak: Gilad Atzmon, “Eine Kleine Nacht Murder: How Israeli Leaders Kill for their People’s Votes”, palestinethinktank

Baglanti: 30 December 2008

Gilad Atzmon: İsrailli ünlü caz müzisyeni, besteci, yapımcı ve yazar

Araştirma: Yakup Icik

Kategoriler
Makale Yazıları - Yarışma Orta Doğu

Olası İran-İsrail savaşı ve Türkiye’ye Etkileri

Bildiğiniz üzere İsrail , İran’ın nükleer çalışmalarını bahane ederek İran’ı vurmak için fırsat kolluyor.En azından olayı televizyonlardan izleyen halkımız böyle düşünüyor.Hemen içlerinde İran’ı koruma isteği uyanıyor. Ama işin geçmişini , bugününü ve geleceğini araştırdığınızda fikirleriniz tamamen değişebilir.Birazdan basitçe bunları öğreneceksiniz.

Konuyu ülke ülke işlemek istiyorum ! 

İsrail

İsrail yüzölçümü ve sayısal olarak küçük, teknolojik olarak büyük bir devlet.Şuanda ortadoğuda Türkiye’den sonraki ikinci büyük güç.Teknolojik olarak Türkiye’den üstünler.Bizimle müttefik durumdalar.Yani bizimle bölgede çıkarlarına veya bizim çıkarlarımıza ters düşen birşey yok.Dünya’nın tüm ülkelerinde ciddi lobi faaliyetleri var.Genellikle zengin çoğu iş adamı Yahudi.Yani dolaylı yoldan İsrail’in yanında.İsrail’in maddiyat yönünden hiç sıkıntısı yok.İran’la husumetinin sebebi ise Hizbullah denen terörist örgüt.Şii İran’ın destekleri ile ayakta kalan bu terörist örgüt İsrail’in PKK’sı.İsrail ne kadar Hizbullahı bitirmeye çalışıyorsa İran okadar diriltmeye çalışıyor.Yani sonu gelmez bir çekişme var.Bu çekişmeden zararlı çıkan tarafta İsrail oluyor.Hem Hizbullah’ı bitirmek hem de bölgede kendinden başka nükleer güç olmasın istemesinden dolayı İran’a karşı yakın bir tarihte savaş ilan edebilir !

İran

İran yüzölçümü ve saysal olarak büyük, teknolojik olarak küçük bir ülke.İçinizden adamlar 2000-3000 Km menzilli füzeler yapıyorlar neden böyle diyorsun diyebilirsiniz.Ama o şahab füzelerini incelediğinizde Rus füzelerinin allanıp pullanmışı olduğunu rahatça görebilirsiniz.İran’ın amacı kısa sürede nükleer silah üretip ülkesini garantiye almak.İsrail ebedi düşmanı.Bu yüzden İsrail üzerinde teröristçe faaliyetler yürüten Hizbullah’ı destekliyor.Bunu ne kadar inkar etsede istihbarat örgütleri tarafından bu açıkça biliniyor.Coğrafyasının verdiği avantaj ile karadan ülkesine girmeye kalkacak İsrail birliklerini Gerilla taktiği kullanarak kolayca defedebilir.

 

Türkiye

Türkiye bölgenin barış güvercini ! Bölgedeki bütün olaylara barışçıl yaklaşarak Dünya siyasetinde elini güçlendirme çabasında.Bölgenin süper gücü konumunda.İsrail’in müttefiki.İran’a olası bir operasyonda ses çıkarmayacaktır.Çünkü nükleer bir İran , İsrail kadar Türkiye’nin de zararınadır.Olası bir İsrail – İran savaşı ciddi siyasi sonuçlar doğurabilir.Ama bir safta bulunmak yerine tarafsızlık en iyi politika olacaktır.

 

Araplar

Sünni Araplar Şii İran’a karşı ciddi bir kin besliyorlar.İran’ın yüzyıllar sonra bölgede Şiileri başa geçirme çabası ciddi şekilde kızdırıyor Arapları.İsrail ile birçoğunun diplomatik ilişkisi bulunmasa da , açıkça İsrail’e destek vereceklerini yalanlayacak olsalarda bir savaş durumunda İsrail’e ciddi yardımlar yapacaklardır.

 Savaş

 

Olası bir savaş durumunda Türkiye kesinlikle hava sahasını İsrail’e açmamalıdır.İsrail ise Suudi Arabistan üzerinden gitmeyi tercih edecektir.İran nükleer çalışmalarını 100’ün üzerinde bölgede yürütüyor.Bu yüzden İsrail tek sortide bütün bunları yok edemez.İkinci sortiyi gerçekleştirene kadar da İran kendini toparlamış olur.Rusya’dan S-300 Hava savunma sistemlerini envanterine katmış ise ( Resmi kaynaklar tarafından yalanlanıyor ama aldığına dair söylentiler var) İsrail Hava Kuvvetlerine (IAF) ciddi kayıplar verebilir.