Kategoriler
Faydalı Bilgiler Günlük hayat İnternet Dünyası Internet Teknolojileri

Facebook yorum sistemi ve Yahoo, AOL, Hotmail hesabınızla yorum yapma dönemi!

Güç dengelerinin googlenin attığı plus adımı ile bozulmaya başladığı bir dönemde facebook un yorum sistemine kattığı yeni özellikle ve yeni ortaklar bu durumu değiştirmeye yönelik gibi görünüyor. Artık sitelerde gördüğünüz facabook yorum sistemini Yahoo, AOL ve Hotmail hesabınızla giriş yaparak kullanabilirsiniz. Burda da görüldüğü üzere facebook google ye karşı ciddi bir korku içindeki yanına müttefikler alma ve katma peşinde. Bu siteler arasında googleyi görmememiz süpriz değil. Çünkü Facebook hızla büyüyen google plus tehlikesine karşı yeni arayışlar içinde..

Açıldığı kısa bir süre sonra 10 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan google plus, şimdilerde ciddi rakamlara varmıştır diye düşünüyorum. Özellikle beta aşamsında olması ve kısıtlı üyelik alımınıda düşünürsek facebook gelecekteki tehlikenin farkında demektir. Zira son yaptığı atılımlarda da bunu belirgin şekilde hissediyoruz. Durum güncelleme kısmında yaptığı yenilikler, mesajlaşma kısmındaki düzenlemeler, şimdide sitelerde gördüğümüz yorum sistemine kattığı müttefikleri ile gelecek olan google tehlikesini göğüslemeye çalışıyor facebook.

Facebook yorum sistemi - Yahoo, AOL, Hotmail hesaplariyla yorum yapma kismi
Facebook yorum sistemi - Yahoo, AOL, Hotmail hesaplariyla yorum yapma kismi

Zaman ne gösterir bilinmez, ancak zaman dev siber savaşlarının uzun süre soluksuz devam edeceği anlamına geliyor, ve bence bu savaşta kazanan taraf google olacaktır..

Kategoriler
Güncel Haberler Günün Tarihi İnternet Dünyası

Hotmail ve 15. yaşgünü..

Bilmeyen yoktur, hatta ilk zamanlarımızda kendimize hesap açalım diye heycanlanırdık. 2 mb di o zamanlar hotmailin kotası, şimdi baktığımızda vay be diyeşim geliyor. Zaman geçtikçe insanların ihtiyaçlarıda artıyor, buna bağlı olarak hizmet, ve teknolojide büyüyor, alıp başını gidiyor..

Belki hatırlayanınız vadir, bir ara hotmail kotamızı 2 mb dan 250 mb a çıkartmak için ayarlar vardı, onları yapardık, yada yapmaya çalışırdık, bazıları becerirdi, bazıları yapamazdı. Neden bilmiyorum ama kotanın 1% ini bile kullanmazken neden biz daha fazla alan isterdik ? Belkide insan oğlununherzaman daha fazlasını istemesinden kaynaklanıyor. Yakında dünyamızı yeyip bitireceğimiz gibi bu his insan oğlunun nefsinden gelen bişey.

Hotmail’i dünyada 360 milyon kişi kullanıyor, bu sayının 20 milyonu Türkiyeden. İnternetle tanışan herkesin ilk önce başvurduğu hotmail su zamanlarda 2 milyar civarında dosya paylaşımının yapıldığı bir mecraya dönmüş durumda. Hatta bu sayının bazı kesimlerce sadece resim dosyası olduğunu gerçekten dosya paylaşım sayısının 2-3 katı olduğunu söyleyenler var. Ama çeşitlilik fazla, rakamlara fazla güvenmemek lazım. Belki hotmail msn üzerinden yapılan resim paylaşımlarınıda bu listeye katıyor olabilir.

Geçenlerde Hotmailin 15. yaş günüydü, ıyıkı doğdun hotmail, bir zamanların kahramanı. Belki hala öyledir..