Kategoriler
Amatör fotoğrafcılık Dünya ülkeleri Günlük hayat Kişisel makaleler Resim galerileri

Haziran 28 / 2010 – Hayata Dair – 1 [Resimlerle Belçika]

Ilk seriye cok daha onceleri baslamam gerekiyordu, itiraf etmeliyim sanirim biraz tembel ve usengeclik var bende ;) O serileride zaman icerisinde derleyerek burada yayinlayacagim. Aralarinda cok guzel cicek ve doga resimlerininde bulundugu bu seride sizlere Belcikada hayati ve yasami, insan kareleriyle, doga ve cevre temalariyla aktarmaya calisacagim.

Her ne kadar Fotograf cekmek benim icin zevkli olsada bazen guzel bir kare yakalamak zor olabilir. Sizlerinde boyle hobileri v.s var ise sitemize uzerinden yayinlayabilirsiniz. Isterseniz lafi fazla uzatmadan resimlere gecelim. Genelde resimlerde bulunduklari yere ve cekilmeanisana kadar detay vermeye calisacagim ancak hepsi Belçikadan bunuda unutmamaniz da yarar var :)

Kategoriler
Eğitim - öğretim Genel Konular Günlük hayat iletişim Kişisel makaleler Toplumsal Konular

Hayata Dair…

“Güneş balçıkla sıvanmaz”

Peki asıl soru bu mu olmalıdır??? Yoksa var mıdır farklı yaklaşımlar??? Hangi zeki insan güneşi balçıkla kapatmayı dener ki yada hangi zihniyet bunu düşünür???

Amaç ışığın ve sıcaklığın ulaşmasını engellemek ise alıcılara, neden efor güneşi kapatmaya hele ki yanma pahasına!!!!

Peki ne olmalıdır diyeceksin esas olan soru ve cevap??? Yanmaktan kolay bir çözüm yok mudur  güneşi kapatırken balçıkla….. Elbette vardır yeter ki düşünebilmeli önemli olanın kesmek olduğunu ışığı ve ısıyı!!!!

Düşünmektir çözüme giden ilk anahtar, öyleyse düşünce gücüdür her soruya yanıt olan!!!

Güneşi sıvamak yerine balçıkla, güneşe bakan gözleri sıvamak beklide esas olandır bu soru…..!!!! Ne dersin mümkün olabilir mi???  Şimdi düşünelim biraz ; güneşimi kapatmak mı zordur , güneşe bakan gözlerimi……

Eğer yanacaksa güneşi kapatan eller, güneşe bakan gözlerdir tabi ki kapatılmaya imkan sağlayan…..

Fark budur beklide hayatta imkansızı isteyenler ile imkansızı elde edenler arasındaki!!!!!!!!! Ne dersin düşünmeye değmez mi??? Bence bir kez daha düşünmelisin bundan sonra imkansızı geçirirken zihninden ve dökülürken bu kelime dudaklarından….

Evet bir kez daha düşün ve hatırla güneş kapanmasa da, güneşe bakan gözleri kapatacak bir yol vardır daima……..

B.U.Ş.