Kategoriler
Günlük hayat iletişim Şair Sevgi ve Ask Dünyası Şiirler Videolar

Hoşçakal Ey Aşk – Hatice KUNDAKÇI [GÖZYAŞLARIMDAKİ TEBESSÜM]

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere sesiyle ve yüreğiyle çok büyük başarılara imza atan Hatice KUNDAKÇI hakkında bir şeyler karalamak istedim. Şans eseri rast geldiğim şiir videosunu dinlediğimde bu başarılarının gerçekten hakedildiğini gördüm. Sitemizde de bir çok şiir yürekli yazar arkadaşım var eminim beğenecekleri ve dinleyecekleri bir saair olarak göreceklerdir Hatice KUNDAKÇIyı.

Bugün dinlediğim Hoşçakal Ey Aşk şiirini seslendirdiği videoyuda yazıya ekliyorum. Sözlerinin yanında hatice arkadaşımdaki sesde gerçekten insanın yüreğine işliyor. Selçuk Erat arkadaşımın radyoda şiirsel anlatımına da biraz benzettiğim KUNDAKÇI İlerleyen zamanlarda çok daha büyük başarılara imza atacağa benziyor. Buradan Selçuk Erat Kardeşimede seslenmek istiyorum, imkanı olursa Hatice arkadaşımı radyo programına konuk olarak bağlayabilirse canlı olarak güzel sesinden bir şiir dinletmesini isteriz. Çok fazla konuyu dağıtmak istemiyorum, Bu konunun üzerinde Hoşçakal Ey Aşk isimli şiirinin kendisi tarafından seslendirilmiş halini izleyebilirler.

Yüzündeki Güzelliği kadar sesininde çok değerli olduğunu ve yumuşak, anlam dolu şiirleri ile insana huzur verdiğini yazdıktan sonra Hatice KUNDAKÇI hakkında küçük bir biyografik yazıyla bitirmek istiyorum.

Hatice KUNDAKÇI Kimdir? Hayatı hakkında kısa biyografik bilgiler:

Hatice KUNDAKÇI
Hatice KUNDAKÇI

28 Eylül 1990 yıllın da Kayseri’de doğdu. Altı yaşına kadar Kayseri’de büyüdü. Ailesiyle İstanbul’a geldiğinde, bir sene sonra eğitim öğretim hayatı başladı. İlk okulu, İlhami ertem İ.Ö.O’da bitirdi. Liseyi ,”Kadıköy İntaş lisesin’de” okudu. Hayatının en güzel cağını lise yıllarında gerçekleştirdi. Kendine güvenmeyi ve çalışarak her şeyi başarabileceğine inandı. Her girdiği sınıfta şiirleriyle konuşmak istedi ve hep öle oldu. Daha küçük yaşta şiirlerle yaşamaya başlayan şairin , en büyük hayali kendi kitabını çıkarmak olmuştu.

Lise ikide il genelinde düzenlenen Çanakkale ile ilgili şiir kompozisyon yarışmasına katıldı, fakat yazıları yetişmeyince sınıflar arası yarışmaya tabi tutuldu kompozisyon 2.si şiir dalının 1.si oldu.
Bu yıl(2009) Yedigün içecek firmasıyla , kral tv’nin ortaklaşa yürüttüğü yedigünyildizları yetenek yarışmasına katıldı. Şiirleriyle yarışan şair orada da büyük bir kitleye erişti. ve 4. lükle ayrıldı.
Şairin bu başarıları, hayallerine daha yakın olma konusunda güzel bir adım olmuştu. Lise hayatı 3 sene sürdü ve mezun oldu. Bu yıl “Doğuş Üniversitesi İç Mimarlık bölümünü %50 bursla kazandı.”

Ailesi ve öğretmenlerinin desteğiyle azmetti, hayaletti ve hiç pes etmedi. ve sonunda en büyük hayaline kavuştu…
Doksan altı sayfalık ,içerisinde aşkın saf halini ,ayrılık acından yanan kalplerin kokusunu alıcağınız, aşkı yaşayan çiftlerin sesini duyucağınız ,katıksız bir şiir kitabı çıkardı.”GÖZYAŞLARIMDAKİ TEBESSÜM” ŞİİR KİTABI.
Şairin şimdiki hayali , şiir kitabını bir çok kesime ulaştırmak,okuyucularıyla buluşturmak, olucak. Ve ilerde başarılı bir iç mimar olmak..

Gözyaşlarınızın Tebessümlerle son bulması dileğiyle..