Kategoriler
Doğa ve Yaşam Eğitim - öğretim Günlük hayat iletişim Sevgi ve Ask Dünyası

Kararsız Gün Batımı (isimsizler parkından)

“yaşadığım yerlerin hiçbiri, onun yanında olduğum kadarıyla mutlu etmedi beni. Böylesine rahat olduğum, huzura sarıldığım başka bir yer hatırlamıyorum. O benim ruhum, sırdaşım; o benim kararsız gün batım!”

Bir gün daha bitti; çaresizliğimde, yorganımla örtülmüş bir haldeyim. Kadınsal içgüdülerin hesabını soruyorum bedenime ve cezamı gözyaşlarımla yıkayıp, bırakıyorum zamana… Öyle kolay değil yaşanmışlıklarla yaşlanmak, inan ölüm, her anı başka bir kefen anı; günlerdir, susmayan bir haykırış içimde, sussam-daha da bağırıyor “sen” yanlarım.

Kararsız Gün Batımı
Kararsız Gün Batımı

Kategoriler
Günlük hayat

Az gelen bir gün – 365 günün özeti

Telefonuzun çalar saatinin çalmasıyla gün başlıyor.

Öncelikle hafiften gözlerinizi kaldırıyor hafifçe gerilme esneme hareketleri yapıyorsunuz. Hava aydınlık. Gözleriniz kısılıyor. Aklınızdan kısa bir düşünceyle 5 dakika daha geçiyor.

Ama işe gitmek lazım. Yatağınızdan doğruluyorsunuz yavaşça. Ayaklarınızı yere koyup terliklerinizi ayağınıza geçiriyorsunuz. Yataktan güç alıp ayağa kalkıyorsunuz. Ayaklaranızı sürttüre sürttüre isteksizce lavoboya doğru yürüyüşe geçiyorsunuz. Kapının kolunu aşağıya doğru çekip kapıyı açıyorsunuz.

Ve halen ilerliyorsunuz. Musluğu yukarı doğru kaldırıp. suyun akmasını sağlıyorsunuz. Önce bir eliniz sonra diğer elinizi uzatıp elleriniz ıslatıyorsunuz. Bir yandanda gözlerinizi ovuşturuyorsunuz. Sonrasında iki avcunuzun içine suyu doldurup yüzünüze doğru götürüyorsunuz. Bir kaç defa daha..

Ve elinizi havluya uzatıyorsunuz. Alıyor ve elinizi yüzünüzü siliyorsunuz. Ve tekrar odanızın yolunu tutuyorsunuz. Giysi dolabınızı açıp ne giysem diye düşünüyorsunuz. Ve seçtiklerinizi giyip bu sefer de mutfağa doğru ilerliyorsunuz. Eşiniz kahvaltınızı hazırlamış , günaydın diyip öpücük verip masaya oturuyorsunuz.

Kahvaltınızı yapıp evden çıkıyorsunuz. Şimdi de işe geç kalma derdi baş gösterdi. Hızlı adımlarla durağa doğru ilerliyorsunuz. Durağa ulaşınca aynı sizin gibi 20-30 kişinin otobüs beklediğini farkediyorsunuz.  İçinizden lanet olsun yine oturucak yer bulamıyacağım diye düşünürken otobüsünüz geliyor ve biniyorsunuz. Otobüs ana halterde yola çıkınca trafik yoğunluğu baş gösteriyor bu seferde. Hay aksi diyorsunuz ama bekliyorsunuz Beklerkende etrafınızdakileri inceliyorsunuz.. Derken 1 saat sonra işinize yakın olan durakta iniyorsunuz.

İşyerinizin kapısından girip çalışma arkadaşlarınıza günaydın derken patron geliyor ve bu saate kadar neredeydin diyor. E sizde haliyle patrona trafiği gösteriyor ve masanızın başınıza oturuyorsunuz.