Kategoriler
Güncel Haberler

“Ülkemin Gazze politikasını daha fazla savunamayacağım” diyerek istifa etti

İngiltere’de İnanç ve Toplumlardan Sorumlu Bakan, “Ülkemin Gazze politikasını daha fazla savunamayacağım” diyerek istifa etti

Kategoriler
Dünya ülkeleri Genel Konular Güncel Haberler Günlük hayat Günün Tarihi Kişisel makaleler Toplumsal Konular

Bir Rezil Ulus israil

“eğer vicdanın rahatsa, bu yazıyı okuma! Yok değilse, senin insanlığına düşen; bir insanın ırkı, dini, dili ne olursa olsun, herkesin “yaşama hakkının, özgürlük hakkının” elinden alınmasına-asla kayıtsız kalma! Bunu hiç değilse sen yapma!”

Hayatta en güzel şey, tevazu sahibi olmaktır! Olayları hoşgörü ve iyimser bir bakış açısıyla görebilmektir! Bunu yapmayı insanlık bilenler, asla canice, vicdansızca, kendilerine karşı savunmasız olanlara karşı asla herhangi bir saldırıda bulunmazlar… Zaten kendi ülkesini savunmaya kalkan bir insan en özgür hakkını, yaşama hakkını kullanıyor demektir… Filistinli, Lübnanlı; daha önceleri Bosnalı, Afganlı cesur insanların yaptığı mücadeleye destek vermemek, sanırım en büyük vicdansızlık olacaktır!

Asla, hiçbir şey yapamıyorum deme! Bunu sakın söyleme… Artık,” coca cola, marlboro, mc donalds, mobil” gibi, herkesçe bilinen ve çok kullanılan ama savaş malzemesine destek olarak üretilen, zevk ürünlerini artık kullanma! Unutma, bir gün sana da bu ürünler “bomba” olarak geri dönebilir! Boykot et! Bunu insanlık için yap… Korkma bu ürünleri kullanmazsanız-ölmezsiniz; işsiz kalırım diye eğer bu ürünlerin işletmelerinde çalışıyorsanız, yarın en çok vicdanı rahatsızlığı sizler çekersiniz… O kurşun sizi bulur!

İsrail, Almanya Nazi lideri Adolf hitlerin “ bir gün tüm Yahudileri öldürmediğim için bana küfredeceksiniz” diyen komutan, bazen söylemlerinde haklı çıkıyor gibi sanki… Ve Atatürk’ün soykırımdan kurtardığı yirmi bin İsrailli insanların vefasını da bugünlerde çok iyi görmekteyiz. Tarih kolaylıkla yanılmıyor işte! Atamızın kesinlikle İsrail Filistin’e saldırabilir ve ülke olarak bunlara kayıtsız kalmamız mümkün değildir demesi, Türk halkına bir vasiyetidir. Bu sadece atamızın değil, Peygamber Efendimizin de din kardeşlerimize ve insan özgürlüğü adına yapılmasının şart olduğunun bir işaretidir!

“Biz, buraya özgürlüğü vermeye geldik” diyen, yalancı İsrail hükümetinin yalanlarına ne kadar daha göz yumacağız! Kendi peygamberlerine bile öldürmeye kalkan bir ulusun yapmacık insanlarına, daha ne kadar tahammül edeceğiz! Sorarım size, İsrail hükümetin orta doğuya yapmış olduğu tek bir güzel uğraş var mı? Bunlar değil mi 1950’den sonra toprak satın alarak Filistin topraklarında genişlemeye çalışan… Korkarım ki aynı uygulamayı ülkemiz toprakları içinde yapıyorlar. Güney doğu Anadolu toprak alıyorlar, kendi insanlarını buraya göç ettirip, ev yapıp, bedava maaş veriyorlar! Bunların hiçbiri sizce tesadüf olabilir mi?

ATATÜRK İSRAİL İÇİN DİYOR Kİ: “Ortadoğu”da bütün bir bölgede çıbanbaşı olacak bir
Yahudi Devleti”nin kurulma aşamasında olduğunu sezinledikten sonra “Filistin’e el sürülemez. Türkler bölgedeki yabancı işgali kabul edemez. Hz. Muhammed ve
kutsal değerlerin hürmetine İslam”ın mukaddes topraklarının Yahudilerin ve Hıristiyanların nüfuzuna girmesine engel olacağız” M. K. ATATÜRK. 27.07 1937

“Yurtta sulh, cihanda sulh” “Yurtta barış, dünyada barış” manasına gelen bu söz Atatürk tarafından 20 Nisan 1931`de söylenen, evrensel bir barış politikasıdır. Ulus sorunlarının akışkan olduğunu ve birbirlerini etkileyebileceğini, bu nedenle ulusların birbirlerine kayıtsız kalmaması gerektiğini ifade eder.

Unutmayalım, tarih kolaylıkla yalan söylemez! Tarihinizi unutmayın, unutturmayın! Büyük Şair Necip Fazıl Kısakürek’in; “Yahudiler mi dediniz? Onlar, yumurtalarını pişirmek için, Dünyayı ateşe vermekten çekinmezler” sözü bir hakikati ifade etmeye yetiyor!

EMRE ONBEY

not: lütfen yazıda belirtilen adolf hitlerin sözüyle ilgili, hitler hayranı olunduğumuz gibi, onu desteklediğimiz gibi bir sonuç çıkmasın… o sözün sonunda geçen “bazen” kelimesinin anlamının önemi belirtmek isterim… unutmayalım, bizler her zaman atamız gibi dünya barışından yanayız!

Kategoriler
Dünya ülkeleri Genel Konular Yazar

Israil Kusmugu!

ISRAIL ve KUSMUGU

( Israelischen Staatsterrorismus killer! )

http://img2.blogcu.com/images/r/e/s/resulsarica/filistinin_i_c5_9fgal_haritas_c4_b1_2_.jpg


Israil hayvan gibi salyasini akitarak insanligin üzerine kusmugunu bulastirmaktan zevk alan, obsesyon-psikolojik ruh yapisi bozuk olan milletlerin basinda gelir!

Gecmis dönemlerde Mose Dayan,in bir sözü vardi tam olarak animsayamasam da;

“Israil kuduz köpekleri gibi olmali ki kimse yaklasmaya cesaret edemesin”

Bunu gectigimiz yilda Davos Zirvesinde Türkiye Cumhuriyeti Basbakan Recep Tayyip ERDOGAN Peres,e

” Hoşt ” diyerek Türk Milletinin adeta duygu ve düsüncelerini olmustur.

Savas karsiti İsrailli ünlü caz müzisyeni, besteci, yapımcı ve yazar Gilad Atzmon,in su sözleri cok manidardir;  ” İsrail Barbarlığı Zalimliğin de Ötesinde! ” derken;

Gazze’deki son tahrip edici İsrail saldırısını kavramak için, insan, derinden İsrail kimliğini, Yahudi olmayan herhangi birine karşı kalıcı nefreti ve özelde de Araplara karşı nefreti anlaması gerekir. Bu nefret, İsrail ders müfredatlarında aşılanmıştır..

Ben 1970′lerde İsrail’de büyüdüm. Benim neslimin insanları, bu günlerde İsrail ordusunda, siyasetinde, ekonomisinde, üniversitelerinde ve sanatında lider durumdalar. “İyi bir Arap, ölü bir Arap’tır” sözüne inanmak üzere eğitildik.

Dis politikamizin günübirlik programlanip sorunlarin asilmaya calisildigi bir dönemde, ileriye dönük kalici türk siyasetinin varligindan bahsetmek olanaksiz gibi gözükmekte. Bir Venezuela ya da Bolivya bile olamadik. Venezuela, İsrail ile diplomatik ilişkilerini tamamen kesti. Keza, bir diğer Latin Amerika ülkesi olan Bolivya da, İsrail ile diplomatik ilişkilerini kesme kararı aldı. Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, İsrail hükümet yetkililerinin soykırımla suçlanması için Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne başvuracağını açıkladı.
Israil, Dünya Barisinin önünde duran bir engel. Israil ve onun borazanciligini yapan arsiz Amerika ve Avrupa israile karsi bir sucluluk duygusu ile yatip-kalkmakta ve israilin bütün insanlik sucu yaptiklarina göz-yummakta ve israil karsiti beyanlardan siddetle kacinmakta. Hatta; ” Yahudi soykırımı (Holocaust) kutusu üzerindeki kilidi kırmanın, Siyonist rejimin şahdamarını kesmeyle eşdeğer olduğunu ve Siyonist felsefenin çökeceğini” öne sürülüyor. Gecmiste bir cok arastirmaci ilim-bilim adamlari “soykirim yalanlari” zinciri altinda yaptiklari arastirmalrada gerecekleri dile getiriyor olmalarindan dolayi ya islerinden olmuslardir ya da öldürülüp sürülmüslerdir.
Bakiniz…
Israilin bir vampir, kene, duygu sömürüsü yapabilen en muhtesem yalanci, duygusuz-acimasiz olmasinin sebepleri nelerdir? Bunu tarihine bakip tahmin etmemek elde degil sanirim.

Adamlarin küstahligina bakin; İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, Kurtlar Vadisi’yle ilgili rahatsızlığını bildirmek üzere çağırdığı Türkiye’nin İsrail Büyükelçisi Oğuz Çelikkol ile görüşmesinde gazetecilerin ısrarına rağmen tokalaşmadı ve ardından İbranice ” Onun bizden daha aşığıda oturduğunun görülmesini istedik. Masada sadece İsrail bayrağı var ” ifadesini kullandı. Israille oyalanacak zamanimizin olmadigini kendimize haykirmanin zamaninin geldigini haykirmaliyiz ve sagduylu akilli ve mantikli bir dis politika ile Türkiye gecmiste oldugu gibi simdi de GÜCÜNÜ göstermelidir. Hükümeti ve muhalefeti ile birlikteligi görmek TÜRK MILLETINI mutlu eder…

Yakup Icik