Kategoriler
Dünya kupası 2014

İsviçre – Fransa: 2-5 [Fifa 2014 dünya kupası resimleri]

İsviçre ile fransanın karşı karşıya geldiği karşılaşmada fransa 5-2 lik skor ile isviçreyi yenerek ikinci galibiyetine ulaştı. Kosta rika dan sonra iddalı olduğunuda göstermiş oldu..

Kategoriler
Görsel Sanatlar Grafik & Tasarım Ressam Yazar

Ressam Suzy Hart

Ressam Suzy Hart, eserlerindeki insan bakışları, insanı büyüler. Sanatçı Suzy Hart, İngiliz bir baba ve Fransız asıllı Kanadalı bir anneden Devonshire,de doğdu. O, Montreal,e yakın Güney Carolina eteklerinde neşeli çocukluk geçirdi. O, üniversiteye girmek için erken liseden mezun oldu ama, gerçek eğimin sanat olduğunu fark etti. Ressam 1980 yılında New York’a taşındı ve Ulusal Akademisyen Frank Mason ve Gustav Rehberger ile figür çizimi üzerine efsane ile dört yıl okuduktan sonra, New York Sanat Öğrencileri Ligi “Life of” Üyesi oldu. O, daha sonra Bozeman,a taşındı ve Montana Şehir Üniversitesi, Heykel ve Sanat Tarihi Lisansı kazandı. 1993 yılında, Montana ve Kumamoto sehirleri arasında bir kültürel değişim üyesi olarak portre çizmek için Japonya’ya gönderildi. 19. yüzyıl Kızılderili fotoğraf çizimleri New York’ta Bartfield Galerileri tarafından temsil edilmiştir. O, 2007 Uluslararası Portre Yarışması’nda Amerika Portre Derneği ve 2010 yılında Üye Yarışması’nda pastel dalında Mükemmellik Ödülü kazandı. O, 2013 Eyalet Pastel Yarışması ve 2012 “Appalachian Pastel Society” Ulusal Sergisi’nde ödül aldı. Suzy Hart, halen Appalachian Pastel Derneği başkanıdır. Suzy Hart eserlerine sahip olmak istiyorsaniz lütfen (web portali),nde e-mail yolu ile iletişime geçiniz!

SuzyHart1d

Kategoriler
Aklımdan geçenler Dünya ülkeleri Fransa uzerine Öylesin Esti Şuan Düşündüklerim

Gün Gelir Devran Döner…

  Fransaya Öncelikle Teşekkür Ederim.Yıllardır ”Müslüman Ülkelerde Düşünce Özgürlüğü Yok” Söylemini Dile Getirip Bugün Böyle Bir Tasarıyı Gündeme Getirerek Fransada Artan Müslüman İnsan Sayısına Müthiş Bir Katkı Yapmışlardır.Yıllardır Birçok Hristiyanın Müslümanları Yanlış Tanımasından Sonra Artık Müslümanlarında Eline Bir Koz Geçmiştir.

Bir Kıbrıs Tartışmasında Mesela Gelip Bize : ‘Sizin ükenizde Özgürlük Yok Buraya mı? Getireceksiniz.’ Derseler. Sizki Bir Cümlenin Söylenmesini Yasaklayan Bir Ülkesiniz. Gelip Bizimle Rum Kesimi Arasındaki Tartışmaya Ne  Hakla Girersiniz.

Fransa Artık Fransızın Dışında Kimsenin Yaşayamayacağı Bir Ülke Konumuna Geliyor ki S&P’de Fransanın Kredi Notunu İndirmişken Fransaya Yatırım Yapan Müslümanlarında Paralarını O Ülkeden Çekeceğine İnanarak Fransa Ekonomisinin Yerle Bir Olacağını Tahmin Etmek Zor Olmayacak.

Seçimle Birlikte Bunlar Birleşecek ve Fransa Ekonomisi Türklere Bile İhtiyaç Düşer Hale Gelecek Ve Biz O Gün Yine Bunu Söyleyeceğiz :

 

Ben ki,

     Sultanlar sultanı, hakanlar hakanı hükümdarlara taç veren Allah’ın yeryüzündeki gölgesi, Akdeniz’in ve Karadeniz’in ve Rumeli’nin ve Anadolu’nun ve Karaman’ın ve Rum’un ve Dulkadir Vilayeti’nin ve Diyarbakır’ın ve Kürdistan ve Azerbaycan’ın Acem’in ve Şam’ın ve Halep’in ve Mısır’ın ve Mekke’nin ve Medine’nin ve Kudüs’ün ve bütün Arap diyarının ve Yemen’in ve daha nice memleketlerin ki, yüce atalarımızın ezici kuvvetleriyle fethettikleri ve benim dâhi ateş saçan zafer kılıcımla fetheylediğim nice diyarın sultanı ve padişahı Sultan Bayezıd Hân’ın torunu, Sultan Selim Hân’ın oğlu, Sultan Süleyman Hân’ım.

 

     Sen ki,

     Françe vilayetinin kralı Françesko (François, Fransuva)’sun.

 

     Sultanların sığınma yeri olan kapıma, adamın Frankipan ile mektup gönderip, memleketinizin düşman istilâsına uğradığını, hâlen hapiste olduğunuzu bildirip, kurtulmanız hususunda bu taraftan yardım ve medet istida etmişsiniz (istemişsiniz). Her ne ki demiş iseniz benim yüksek katıma arz olunup, teferruatıyla öğrendim.

 

     Padişahların mağlup olması ve hapsolması tuhaf değildir. Gönlünüzü hoş tutup, hatırınızı incitmeyiniz. Bizim ulu ecdadımız, daima düşmanı kovmak ve memleketler fethetmek için seferden geri kalmamıştır. Biz dahi onların yolundan yürüyüp, her zaman memleketler ve kuvvetli kaleler fetheyleyip gece, gündüz atımız eğerlenmiş ve kılıcımız kuşanılmıştır. Allah hayırlar müyesser eyleyip meşiyyet ve iradatı neye müteallik olmuş ise vücuda gele. (Allah hayırlar versin ve iradesi neyse o olsun.) Bunun dışındaki vaziyet ve haberleri adamınızdan sorup öğrenesiniz. Böyle bilesiniz.