Kategoriler
Güncel Haberler

İki yüzlü ABD ve ABD yardakçıları!

Filistinde kaçırılan 1 israil askerinden haberiniz vardır. Şu ana kadar ABD ve yardakçılarından gelen açıklamalardan da haberiniz vardır. Ancak bu olay iki yüzlü ABD ve yönetiminin pislik yüzünü herkese yansıtıyor şimdi.. Ölen binlerce filistinli çocuk ve masum insan adına herhangi bi çaba sarfetmeyen ABD ve obama yönetimi, kaçırılan 1 israilli asker için her yolu deniyor ve üstüne Türkiyeninde bu konuda arabuluculuk yapmasını istiyor. Ha bunun içinde bayağı bir diplomasi yaptığınıda vurgulayalım.

Ne demek mi oluyor bu? 1 israil askeri == 2 bin masum çocuk

İnsanlıktan ve demokrasiden bahseden batı, iki yüzünüzüde şimdi görmeye başladık, umarım bunu herkes görecek. Dünyada çok güzel bir propaganda yürüttünüz, devam da ediyorsunuz. Filmler, şarkılar, medya. Her konuda ABD kurtarıcı, barıcı, demokrasiyi getiren ülke olarak bilinsin diye milyonlarca yatırım yaptınız sinemaya. İşede yarıyor, insanlar ABD’yi kurtarıcı sanıyor ancak sizin nefsiniz israil tarafına kaymış. ABD aslında gerçek amerikalıların yönettiği bir ülke değil, israilli amerikalıların yönettiği bir ülke haline gelmiştir. Dünya üzerinde güçlü olan, şirketleri ve insan gücü bakımından zengin olan ülkelerin lobileri kendi ülkelerinden bile daha fazla söz sahibiyken, nasıl bir ülkeye barış getirebilsin ? Kendi memleketi bile başka ülkelerin lobilerinin kontrolünde..

Son sözüm: Boş yere ABD den yardım beklemeyin, boş yere onlarla işbirliğide yapmayın. Filistinde yaşanan savaşda ölen binlerce masum için hiçbir diplomasi uygulamayan abd başka insanlar için bunu yapıyorsa bizim için bitmiş demektir. Bu diplomasiye Türkiyenin katılmaması çok yerinde olacaktır. Bırakalım bu problemi israil ile Filistin kendi aralarında halletsin.

Filistin israil savaşını kazanmak istiyorsa, savaşı cephede yapmayı bırakıp israil içine onların yaptığı gibi sivil insanlara götürmesi gereklidir. Bunu ben söylemiyorum, savaş zaten bunu gerektirir.. Bir barış olmadığı sürece iki taraf da kaybedecektir.. Kazananı ise… Sizce kazanan olabilir mi ki ?….. Asla..

Dişe diş, kana kan..

Kategoriler
Güncel Haberler

Biriside çıkıp “Filistin devlet olsun” demiyor!

Kimi görsem yada hangi sosyal medya sitesine baksam “Türkiye israil’e saldırsın” naraları atıyor. Yav arkadaşım biriside çıkıp “Filistin devlet olsun” demiyor. Bir tek benmiyim bunu düşünen ? En başından buyana israil’in eline bir fırsat verilmemesi gerektiğini savundum. Çünkü adamlara hiç bir ülke karşı çıkamıyor. En başta Arap ülkelerine bakınız, hangisi çıkıp karşı çıkıyor yada hangisi israil’e saldırıyor ? İlk zamanlar yapılan saldırıları unutmayalım, israil’in üstünlüğü ile sonuçlanmıştı hani. Belkide bu arapların bilinçaltına yerleşmiş bir korku haline geldi ve hiçbirinden ses çıkmıyor.

Ülkemizde ise nedense Türkiye savaşa girsin havaları var. Arkadaşım savaş iyi bişey olsa size hak vereceğim ama amaçsız olacağı için çok gereksiz ve zaman kaybı olacağını, inanılmaz hatalara neden olacağını biliyorum. Lütfen ayağa kalkıp Osmanlıydı, çanakkale ruhuydu diye söylenmeyin ikisi farklı durum. aynı şey şuanda gerçekleşse bu sefer misli ile o ruhu ortaya çıkartabilecek bir ecdadın evlatlarıyız unutmayın.

İsrail-Filistin ikilemindeki çözüm noktası aslında çok basit. Filistin yapısı, ekonomisi ve demokrasisi ile bütün bir devlet yapısına sahip olmalı. Kendini savunacak alt yapı ve yeteneğe sahip olmalı. Uluslar arası arenada kendini kabul ettiren, varlığını kanıtlamış, insanını koruyabilen bir ülke konumuna yükselmeli.

filistin - tek yumruk

 

Senin attığın roketler daha bir israilliye çizik dahi yapamıyorken, köpeğe taş atarak neyi amaçlıyorsun ? Unutmayalım bir köpeği kızdırdığınızda, oda doğal olarak size saldıracaktır. Bu konuda israil’i çoğu ülkenin de söylediği üzere kendini savunma hakkını doğru buluyorum ama bunun bir sınırı var, ötesi insanlık dışı. Savaş devletler, ülkeler ve ordular arasında olmalı, sivil halk, günahsız çocuklar, kadınlar bunun dışında kalmalı. Yani sonuç insanlık suçu işleniyorsa burda hiç kimse nefsimüdafa hakkımı kullanıyorum ayakları yapmasın. Ve siz Filistin’in amaçsız köpekleri (ki ben israil’i kışkırtan ve onların eline bir sebep verenlere diyorum) mümkünse Filistin topraklarından çıkın, gidin kuzey kutbunda yaşayın, çünkü sizin Filistine tek verdiğiniz katkı acı, kan, gözyaşı olmuştur..

Benim Türkiye cumhuriyetinden beklediğim tek hareket Filistindeki ayrılmışlığı ve çift başlılığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olması, hızlı bir şekilde devlet yapısının oluşturulması, ülke bütünlüğünün sağlanması, Demokrasinin hızlı bir şekilde ülkeye hakim olmasına katkı sağlamasıdır. bunun için gerekli birliklerin oluşturulması, gerekiyorsa dünya ülkelerinden ekonomik yardım talep edilmesi. Neden diye soranlar mümkünse bu yazıyı okumayı bırakıp farklı bir sayfaya doğru yönelsinler, mesela ünlülerin frikik resimlerini yayınladığım bir konu vardı, onu bulabilirler..

Filistin daha kendi içerisinde bir devlet olmayı becerememiş, ülkeyi ikiye bölen El fetih, Hamas (yanlışda yazmış olabilirim) sorarım size ne fayda sağladı şimdiye kadar ? Bir devlete iki kafa değil, tek kafa ve tek doğru gerekli. Sizin tek doğrunuz kendi çıkarlarınız doğrultusunda hareket etmek, en azından birinin. İllaki iyinin karşısında bir kötü bulunur değil mi?

Sözüm ona acıyı çeken ise filistinli masum ve zavallı kadınlarımız. Kardeşiminde bir twit’inde yazdığı gibi: “Ulan israil sayende hitleri sever olduk” dememek için kendimi zor tutuyorum.

Milletimizi bilinçlendirelim ve mümkünse bunu onlara aşılayalım: Filistin’in ekmek, şu yada savaşta yanına asker lazım değil. Onlar insan gibi yaşayabilecekleri bir devlet ve ülke demokrasisine muhtaçlar. bunu onlara vermediğimiz her gün, onların çektiği acıya katkı sağlamış olacağız..

En içten ve küfürlü Saygılarımla, Selçuk kılıç..

Kategoriler
Dünya ülkeleri Genel Konular Güncel Haberler Günlük hayat Günün Tarihi Kişisel makaleler Toplumsal Konular

Bir Rezil Ulus israil

“eğer vicdanın rahatsa, bu yazıyı okuma! Yok değilse, senin insanlığına düşen; bir insanın ırkı, dini, dili ne olursa olsun, herkesin “yaşama hakkının, özgürlük hakkının” elinden alınmasına-asla kayıtsız kalma! Bunu hiç değilse sen yapma!”

Hayatta en güzel şey, tevazu sahibi olmaktır! Olayları hoşgörü ve iyimser bir bakış açısıyla görebilmektir! Bunu yapmayı insanlık bilenler, asla canice, vicdansızca, kendilerine karşı savunmasız olanlara karşı asla herhangi bir saldırıda bulunmazlar… Zaten kendi ülkesini savunmaya kalkan bir insan en özgür hakkını, yaşama hakkını kullanıyor demektir… Filistinli, Lübnanlı; daha önceleri Bosnalı, Afganlı cesur insanların yaptığı mücadeleye destek vermemek, sanırım en büyük vicdansızlık olacaktır!

Asla, hiçbir şey yapamıyorum deme! Bunu sakın söyleme… Artık,” coca cola, marlboro, mc donalds, mobil” gibi, herkesçe bilinen ve çok kullanılan ama savaş malzemesine destek olarak üretilen, zevk ürünlerini artık kullanma! Unutma, bir gün sana da bu ürünler “bomba” olarak geri dönebilir! Boykot et! Bunu insanlık için yap… Korkma bu ürünleri kullanmazsanız-ölmezsiniz; işsiz kalırım diye eğer bu ürünlerin işletmelerinde çalışıyorsanız, yarın en çok vicdanı rahatsızlığı sizler çekersiniz… O kurşun sizi bulur!

İsrail, Almanya Nazi lideri Adolf hitlerin “ bir gün tüm Yahudileri öldürmediğim için bana küfredeceksiniz” diyen komutan, bazen söylemlerinde haklı çıkıyor gibi sanki… Ve Atatürk’ün soykırımdan kurtardığı yirmi bin İsrailli insanların vefasını da bugünlerde çok iyi görmekteyiz. Tarih kolaylıkla yanılmıyor işte! Atamızın kesinlikle İsrail Filistin’e saldırabilir ve ülke olarak bunlara kayıtsız kalmamız mümkün değildir demesi, Türk halkına bir vasiyetidir. Bu sadece atamızın değil, Peygamber Efendimizin de din kardeşlerimize ve insan özgürlüğü adına yapılmasının şart olduğunun bir işaretidir!

“Biz, buraya özgürlüğü vermeye geldik” diyen, yalancı İsrail hükümetinin yalanlarına ne kadar daha göz yumacağız! Kendi peygamberlerine bile öldürmeye kalkan bir ulusun yapmacık insanlarına, daha ne kadar tahammül edeceğiz! Sorarım size, İsrail hükümetin orta doğuya yapmış olduğu tek bir güzel uğraş var mı? Bunlar değil mi 1950’den sonra toprak satın alarak Filistin topraklarında genişlemeye çalışan… Korkarım ki aynı uygulamayı ülkemiz toprakları içinde yapıyorlar. Güney doğu Anadolu toprak alıyorlar, kendi insanlarını buraya göç ettirip, ev yapıp, bedava maaş veriyorlar! Bunların hiçbiri sizce tesadüf olabilir mi?

ATATÜRK İSRAİL İÇİN DİYOR Kİ: “Ortadoğu”da bütün bir bölgede çıbanbaşı olacak bir
Yahudi Devleti”nin kurulma aşamasında olduğunu sezinledikten sonra “Filistin’e el sürülemez. Türkler bölgedeki yabancı işgali kabul edemez. Hz. Muhammed ve
kutsal değerlerin hürmetine İslam”ın mukaddes topraklarının Yahudilerin ve Hıristiyanların nüfuzuna girmesine engel olacağız” M. K. ATATÜRK. 27.07 1937

“Yurtta sulh, cihanda sulh” “Yurtta barış, dünyada barış” manasına gelen bu söz Atatürk tarafından 20 Nisan 1931`de söylenen, evrensel bir barış politikasıdır. Ulus sorunlarının akışkan olduğunu ve birbirlerini etkileyebileceğini, bu nedenle ulusların birbirlerine kayıtsız kalmaması gerektiğini ifade eder.

Unutmayalım, tarih kolaylıkla yalan söylemez! Tarihinizi unutmayın, unutturmayın! Büyük Şair Necip Fazıl Kısakürek’in; “Yahudiler mi dediniz? Onlar, yumurtalarını pişirmek için, Dünyayı ateşe vermekten çekinmezler” sözü bir hakikati ifade etmeye yetiyor!

EMRE ONBEY

not: lütfen yazıda belirtilen adolf hitlerin sözüyle ilgili, hitler hayranı olunduğumuz gibi, onu desteklediğimiz gibi bir sonuç çıkmasın… o sözün sonunda geçen “bazen” kelimesinin anlamının önemi belirtmek isterim… unutmayalım, bizler her zaman atamız gibi dünya barışından yanayız!