Kategoriler
Aklımdan geçenler Öylesin Esti Spor Şuan Düşündüklerim

58 Değişmesin Düşen Şerefiyle Düşsün


58. Madde Değişsin Diyen Çevremde Bir İnsan Bile Görmemişken Çıkıp Kulüp Başkanları Neler Yapmaya Çalışıyorlar Anlamadım.Bence Şuan Twitterdada Gündem Olduğu Gibi #58degissinDiyenSikeYapmistir.58 Değişmemeli Bence 3 Maçtan Fazla Yapan Bank Asya’ya 6 Dan Fazla Yapan TFF 2. Lige 12’den Fazla Yapanda TFF 3. Lige Kadar Düşürülmeli Hatta. 1-2 Maçta Şike Yapanda -Puan Almalıdır Bence. Bu Senenin Şampiyonuda Belli Bence Bu Sene Galatasaray Şampiyon Olucak Ama Galatasaray Taraftarı Sevinemiyecek.Çünkü Şampiyon Olmasının Nedeni Beşiktaş ve Fenere Verilecek Cezalar Olucak.Yapılan Bu Şike Operasyonu Herkezi Üzecek Ama Bence 1 Senelik Herkez Holiganlığı Bırakıp Sakin Olmalı.Şike Şuan Bize Basit Bir şey Gibi Geliyor.1 Maçta Şike Yapmak Bile Ne Kadar Büyük Bir şey.Bütün Sene Uğraşan Bir Takımın 1 Maçta Şampiyonluğunu Bile Alabilirsininiz.O zaman 6 Maçtan Fazla Yapanında Büyük Bir Ceza Alması Dediğim Cezayı Alması Bence Normal.

Hatta Bir Beşiktaşlı Olarak Beşiktaş’ında Düşmesini İsteyen Biriyim.
Bankasya’ya Düşersek Türk Futbolunda Müthiş Bir Dönem Yaşanıcak Bence. Hem Beşiktaş Hem Fener Müthiş Yıldızlar Çıkarıcaklar. Çünkü Bankasya’da Gençleri Oynatacaklarından Yeni Genç Yetenekler Bulacaklar Birde Şu (Bienvenu,Holosko,Bilica,İsmail,Edu gibi.) Futbolculardan Kurtulup Yeni Ekol Oluşturacaklar.Bence İyi Olacak.
Hele Hele Birde Milli Takımın Başında Abdullah Avcı Varken.

58 Değişmesin Türkiye Milli Takımı Değişsin.(Üstte Dediklerimle. )

Değişik Bir Yazı Oldu.Takımların Düşmelerinede Olumlu Yönden Baktım.Hemde Takımların Düşmesi Gerektiğini Yazdım.

Kategoriler
Güncel Haberler Spor

Fener”Bahçesinde Güzel!!

Spor Toto Süper Lig 21. hafta maçında Kayserispor’u 4-0 mağlup eden Fenerbahçe sahasında oynadığı son 33 lig maçında yenilmedi.
Yazının Devamında Evinde Yenilmeme Serisi Yakalayan Takımlar  Vardır.

Fenerbahçe böylece Avrupa’nın önde gelen ligleri arasında sahasında en çok maç yenilmeyen 2. takım oldu. Portekiz’in Porto takımı sahasında son 50 lig maçını kaybetmezken, Fenerbahçe 33 maçla 2. sırada yer aldı.

Yunanistan’ın Olympiakos takımı normal sezon lig maçlarında 29 maçtır (şampiyonluk için oynanan play-off maçları hariç), İspanyol devi Barcelona lig’de sahasında 28 maçtır, Belçika’dan Anderlecht normal sezon lig maçlarında 27 maçtır (şampiyonluk için oynanan play-off maçları hariç), İngiltere’den Manchester City lig’de sahasında 20 maçtır kaybetmiyor.

Almanya, İtalya, Fransa, Rusya gibi üst düzey liglerde 18 maçın üstünde sahasında yenilmezlik serisine sahip takım bulunmuyor.

Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Spor Türkiye üzerine

Uzmanlar Ürkütücü Diyor.. Ama Çözüm Burda..

Türkiye’deki milyonlarca sporseverin son zamanlarda yaşanan şike iddialarından dolayı futbolu yönetenlere karşı güvenleri sarsılırken, Fenerbahçe taraftarının yaşadıkları travmanın ürkütücü boyutlara ulaşılabileceği uyarısında bulunuldu.

Ülkemizde en çok sevilen ve takip edilen spor dallarının başında gelen futbolda, son zamanlarda yaşanan şike olaylarından ötürü sporseverlerin bu spor dalına güvenlerinin sarsıldığı gözlemleniyor.

Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda görev alan Doç. Dr. Perican Bayar, Türk futbolunda, Fenerbahçe ve birçok kulübün adının karıştığı şike iddialarından sonra oluşan mevcut durumdan dolayı futbolseverlerin ”psikolojik sarsıntı” yaşadığını söyledi.

Türk spor tarihi boyunca futbolun her zaman insanların gözünde farklı bir yerde durduğunu belirten Bayar, ”Türk insanı için böylesine önem taşıyan bir spor dalında yaşanan bu kaos ortamı, bütün sporseverleri olumsuz etkilemiş durumda. Ülkemizde bir futbolsever, artık izleyeceği her maça belli bir şüpheyle yaklaşacak. Bundan sonraki süreçte insanların güveni nasıl kazanılacak bilemiyorum, ancak futbolseverlerin büyük bir psikolojik sarsıntı yaşadığı gerçek” dedi.

Türk futbolunu yöneten insanların bundan sonra çok dikkatli davranması gerektiğini kaydeden Bayar, ”İlerleyen dönemlerde bütün yöneticilerin daha dikkatli davranması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü artık herkes futbola genel anlamda şüpheyle yaklaşacak.

Yeniden bir güven ortamının oluşması için futbol camiasının her konuya çok hassas yaklaşması gerekiyor. Türk futbolu umarım, insanların gözündeki eski prestijini ve saygınlığını geri kazanır” diye konuştu.

-”FENERBAHÇE TARAFTARI TFF’YE KARŞI SALDIRGANCA TAVIRLARA GİREBİLİR”-

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) kararıyla Şampiyonları Ligi’ne katılmayacağı açıklanan Fenerbahçe’de ise taraftarın yaşadığı travmanın ürkütücü boyutlara ulaşmasından çekindiğini ifade eden Bayar, şöyle devam etti:

”Yaklaşık 3 ay önce Fenebahçe’nin şampiyonluğunu kutlayan ve yeni sezon öncesinde sarı-lacivertli takımı hem Şampiyonlar Ligi ve hem de Spor Toto Süper Lig’de izleme hazırlığı yapan taraftar, şu anda bir travma yaşıyor. Taraftarlar, yaşanan süreçten dolayı demoralize olmuş durumda. Kendilerinin ciddiye alınmadığı arka plana itildiği bir takım duygular taşıyor olmaları gerekir. Yargıyla ilgili henüz net bir kararın çıkmamasına rağmen, TFF’nin sarı-lacivertlileri Şampiyonlar Ligi’ne katılmayacağını açıklaması, fenerli taraftarlar tarafından haksızlık olarak yorumlanabilir. Bu durum da onları hırçınlaşmaya itebilir.”

Bayar, Fenebahçe taraftarı ile TFF arasında ”soğuk rüzgarların” esmesinin kaçınılmaz olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

”Taraftarların tabii ki saldırgan bir takım davranışlara girmeleri arzu etmediğimiz bir şey. Taraftarlar TFF’deki üst kurumlara karşı ciddi tepkiler içerisine girebilirler. Bugünlerde basında çıkan beyanlarda bunu gösteriyor. TFF’ye karşı saldırganca tavırlar içerisine girebilirler. Bu da çok ürkütücü bir boyutlara gelebilir. Umarım bu tür olaylar yaşanmaz ve Türk futbolu eski güzel günlerin geri döner.”

*Üstekiler Birkaç Uzmanın Yorumu

İşte Benim Yorumum:

Bence Eğer Fenerbahçe Küme Düşer ve Herkes Önünü Düşünmeye Başlar Birde Milli Takım Maçlardan İyi Skorlarla Ayrılırsa Bırakın Şikeyi Ş Harfini Unuturuz.

Birde Özellikle Fenerbahçenin İlk Maçları TRTde Yayınlandıktan Sonra Birçok Fenerlilerin Afferin Aziz Yıldırıma İyiki Lig Düşürmüş Diyeceğini Görüceğimize Eminim Futbol Öyle Bir Oyun ki Maçtan Önce Ne Olursa Olsun Maç İçinde Maç Düşünülür.O An Hiçbirşey Düşünemez Maça Adapte Olursun.

Fenerbahçeliler Tabiki Bir Sene Hep Süper Futbol İstiyecekler Ligden Rahat Çıkmak İsteyecekler.Rekor Puanlar İsteyecekler.Eğer Fenerbahçe Taraftarının Bu İsteğini Yapamaz ve Ligde Başarılı Olamazsa O Zaman Oklar Fenerbahçeye Döner Ve Batar. İşte O Zaman Kriz Olur…

İlaç Şudur Ki:

2-3 Dk Öncede TFF Toplandı.Belkide Küme Düşürülme Kararı Çıkacak.

Devam Edelim İlaç Kısaca Fenerin Düşürülmesi ve Zamandır.Fakat Asıl Panzehir Fenerbahçe Takımının 2.Ligtede Başarılı Skorlar Almasıdır.Aksi Taktirde Ne Fener Kalır Ne Bahçe.

 

Muhammed Emin Aykaç

Genç Yazar :)

Kategoriler
Anketler Deneme Yazıları Güncel Haberler Spor

Şike Soruşturması Gündem de ki Yerini Koruyor

2 gün önce başlatılan ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırımla beraber birçok teknik direktör ve futbolcunun gözaltına alınmasıyla birlikte gündeme bomba gibi düşen ‘şike soruşturması’ hala gündemin ilk maddesini oluşturuyor.

Soruşturmayla ilgili her saat yeni bir iddia ortaya atılıyor. Polisin elinde birçok kamera görüntüsü olduğu iddiası da bunlardan bir tanesi. Polisin özellikle Eskişehir’de ki bir gece kulubünde para alış verişini görüntüleyerek şikenin belgesini elinde bulundurduğu söyleniyor. Tabiki bunların hepsi birer iddiadan ibaret.

Futbolculardan İbrahim Akın’ın kendisine maçta verimli oynamaması karşılığında 100 bin Euro teklifini kabul etmeden önce tanıdığı bir din görevlisini arayarak parayı alıp almama konusunu görüştüğü, din görevlisinin parayı almasında bir sakınca olmadığını söylemesi üzerine aracılarla Etiler’de bir kafe’de buluşarak 100 bin Euro’yu siyah bir poşet içinde teslim aldığıda yine iddialar arasında. Bu iddia bugün birçok gazetenin manşet ya da sürmanşetinde yer alıyor.

İstanbul’da ki Beşiktaş Adliyesi’nde yürütülen soruşturmanın daha çok fazla gündemde kalacağı ve beraberinde birçok gündem maddesi oluşturacağı aşikar.

En merakla beklenen konu ise; Fenerbahçe’nin ligden düşürülüp düşürülmeyeceği. Federasyon Başkanı’nın yaptığı açıklamaya göre davanın sonuçlanmasını beklemeden bu yönde bir karar alınacak.

[poll id=”11″]