Kategoriler
Şuan Düşündüklerim

Claudia Roth Sen Kimsin?


Gezi olayları malüm dünya ve ülkemizde gündümin 1 numaralı maddesi yaklaşık 10 gündür. Fakat bu olaylar sırasında çok fazla buda ney, bunlara ne alaka, sen kimsin? diyebileceğimiz anlar oldu bunlardan biri de Claudia Roth.

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Claudia Roth sen hangi dünya örgütüne üyesin, hangi amaçla olaylarda Türkiye’ye gelip gezi parkına girmeye çalışıp polisle tartışıyorsun?

Frankfurt occupy olaylarında neden kendi insanının yanında yer almadında bu olaylarda üklemize gelip bu olayları kışkırtmaya çalıştın. Hangi güçler sana ne vaat etti ? Ne verdi ? Ajanmısın ? Para mı ? Verdiklerinin 2 katını verelimde ülkeye bir daha asla giriş yapma.

Frankfurt occupy olaylarında bizim siyasetçilerimizden biri meydan lara gidip aynısını yapsa ne dicektin ? ne dicektiniz ?

Claudia Roth denilen maşanın ülke içindeki faliyetlerinin araştırılmasını buradan talep ediyorum.

Claudia Roth hakkında alman medyasıda aslında bizim bu düşüncelerimizden farkılı degil o yazılardan bir kaçı.

– Jenny Repanic: Alman politikacıların demokratik seçilmiş bir başbakana destek çıkması gerekirken Claudia Roth’un anarşistlerin tarafında saf tutması inanılır gibi değil, Almanya’yı rezil etti. Türk polisinin esasında tutuklaması gerekirdi. Roth dış güçlerin Türkiye’deki ispatı.

– Hartmut Kasper: Hangi politik zaruret olabilir ki Claudia Roth’un başkalarının içişlerine karışmasını meşrulaştıracak. Romantizme gerek yok. Erdoğan’ı halk seçti halk seçimle gerekirse indirir. Roth orada umarım protestoculara seçimde yanlışınızı düzeltin telkininde bulunuyordur.

– Gerd Stanhoener: Almanya’daki selde kum torbaları doldurmaktansa, o ülkeyi terk ediyor, bu onun Alman halkına tutumunu gösteriyor.

– Rudi Rentner: Erdoğan Frankfurt occupy’da yer alsa veya Abdullah Gül Stuttgart 21’de halkla birlikte boy gösterse, yer yerinden oynar.

– Christian Lange: Erdoğan’ın hep yabancı güçler Taksim’i tetikliyor demesi demek ki doğruymuş, Claudia Roth maalesef bunun ispatı.

– Florian Ledderbogge: Polisin müdahale edeceğini bilmesine rağmen orada durması bir hesap mı gözetti yoksa aptal mı sorusunu akla getirir.

– Udo Frohnapfel: Gezi’ye gerek yoktu. 01.06.2013’de Frankfurt Blockupy’da neredeydiniz. Polis orada da şiddet gösterdi. Neredeydiniz sayın Roth.

– Mia Mayer: Bizde mi demokrasi çalışıyor, Mollath ile emekliye sorun bakalım, onun da gözü tazyikli su ile çıkmadı mı?

– Franz Kassekert: Neden Roth Alman askerlerini Afganistan’a savaşa gönderiyor peki? Roth hep çelişkili konuşuyor.

– Mirco Cramer: Dua etsin ajan muamelesi görmedi.

– Sinan: Erdogan kesinlikle despot değil. Halk onun yaptığı işleri çok beğeniyor. Üç defa seçimlerden zaferle ayrıldı. Dengesizler her yerde olabilir. Almanya’da bir parkı iki hafta işgal altında tutsak herhalde ne olacağını biz Almanya’dakiler çok iyi biliyoruz.

– Volker Heinrichs: Roth bana da tek bunu cevapla. Seni kim görevlendirdi ve kimden para alıyorsun?

haberci kaynakları : sabah.com.tr