Kategoriler
Genel Konular Güncel Haberler İslam Dini Toplumsal Konular Türkiye üzerine

HÜKÜMETLE CEMAATİN ARASI BULUNMALI

 

Bir düşündüm. Baktım ki herkes bir taraf oluyor. İşte Cemaat şöyle haklı böyle haklı. Bir kısım da Hükümet haklı vs…  Daha öncesinde birbirlerinin dostu, arkadaşı, kardeşi olan bu insanları, kardeşlerimizi neden barıştırmak için gayret sarf etmiyoruz ? Kavgayla, hakaretle, yıkmakla, nefretle, sevgisizlikle sorunlar çözülebilir mi hiç ? Ya da daha önce hiç çözüldüğü oldu mu ?  Elbette ki hayır….  Dünyada hiçbir sorun sevgisizlikle çözülemedi. Allah insanların fıtratını sevgi,dostluk,kardeşlik,iman bağı üzerine kurmuş.Bunlar zarar gördüğünde hemen sorunlar başlıyor. Şu anda da olan budur.

 

Mesela ben durup biraz düşündüm ve nacizane kendi aklımca çözüm için birkaç düşüncem oldu. Mesela,  Cemaat, kendi içerisinde bir durum değerlendirmesi yapabilir. Biz daha önce bu hükümeti destekliyorduk. Ne oldu da içimizden bir kısmı hükümete karşı değişik organize faaliyetler içine girdiler. Kim bunlar vs…. gibi sorular sorarak bir oto kontrol sağlanabilir.Çok çok az bir kesmin yaptığını, çok büyük bir cemaate mal etmek doğru olmaz. Hükümeti destekleyen kardeşlerimiz de bunu iyi fark etmelidir. Yıkıcı, nefret ve kin dolu sözlerden özenle kaçınılmalıdır. Bir hata yapan var ise onun tespit edilmesini beklenilmelidir. Her kim fitne çıkartmaya çalışıyor ise aklı selim davranılarak bu kişiler uzaklaştırılmalıdır. Hükümet, nurlu imanlı bu kardeşlerimizi topyekün silen tarzda ifadelerden kaçınmalıdır. Derin bir yapılanma olduğu hissediliyor. Bu çeşitli birimlerin içine sızmış olabilir. Bu fitnecilerin temizlenmesinin üzerine özenle gidilmelidir. Ayrıca daha fazla şefkat,merhamet ve sevgi içeren bir üslupta olunmalıdır. Bütün Müslüman kardeşlerimiz şeytanı sevindirecek hareketlerden özenle uzak durmalıdır.  Her Müslüman barış için bir adım atabilir. Bir insan bir insanla birleşerek büyük bir güç doğar ortaya. Ben ne yapabilirim dememeliyiz.

 

 

Bakıyoruz ki iki grupta Müslüman. İkisi de aynı Allah’a aynı kitaba aynı peygambere iman ediyor. O halde çok hızlı bir şekilde aradaki sorunları akılla,sevgiyle,merhametle,şefkatle çözmeye gayret etmeliyiz. Allah bizim bunu yapmamızı istiyor,bizim kardeş olduğumuzu bildiriyor ;

 

“Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah’tan korkup-sakının; umulur ki esirgenirsiniz.” (Hucurat Suresi 10)

 

Unutmayalım ki bu dünya geçici. Yarın ahirette pişman olacağımız bir duruma sokmayalım kendimizi.  Rabbimiz, sevecen, şefkatli, sevgi dolu ve merhametli insanları sever.

 

Sevgi ve Saygılarımla

Hüseyin Uçkun

 

Kategoriler
Aklımdan geçenler

Seçim Sonuçları Cemaat ve Derin Devlet

Aslında yazımın içeriği ile pek alakalı olmaya bilir yazıcaklarım yada çok fazla yazıyı harmanlaya bilirim ama oda ülke insanının ruhi hali gibi oldugundandır…

Bu aralar hangi konularla içim dolduysa onları sizlerle paylaşmak isterim. Malüm ülkem seçim dönemine girdi ve bu seçim döneminden  kazasız belasız çıktı Allahımın yardımı ile. Bir çok başkan çıktı yok süikast dedi yok seçimlerde adam vurcaklar dediler ortalıgı maşallah canlı tuttular.

Cemaat içinde sözü geçenlerin Ak parti düşmanlıgı karşısında bir çok muhalefet partisinin iştahlandıgı bir dönemde bence karınlarını doyurmadan seçimleri tamamladılar.

Cemaat içinde ülke düşmanlıgı yapan erkeklere pek sözüm yok herpsi kazandıgı para peşinde nasıl çorbamız dahada büyür daha nasıl yükseliriz derdindeler..

Peki ablalarım size ne demeli bu ak parti sizin başınızdaki başörtüsüne saygı duyup herşeyi göz alarak sizi kamuda, sizil hayatta özgürleştirmediler mi? Siz degilmiydiniz üniversitelerden, derslerden kovulan sokak ortasında laf yiyen. Askeri alanlarda analarımız yemin törenlerinde içeri alınmazdı. Şimdi devam etsem bu yazı bunlardan geçilmez. Bunları size hürlügü veren bu parti degilmiydi. Siz bu dönemlerde çeplerini dolduran insanların peşinde olmak yerine oturup düşünüp ya bize kim ne verdi kim ne yaptı demeyi seçmeliydiniz.

Dersane meselesine geri döneyip cemaat denilen grubun bu ülkeden en büyük kazancı dersanedendir. O dersanelerden kazandıkları ne personeline dagıtır ne de bu ülkede köklü yatırım yapar. Hiç düşündünüz mü ben çok düşündüm ya neden bu adamlar bu ülkede okul yapmıyorda afrikanın en bilinmeyen yerinde en iyi okulu yaparak türkiyede en iyi okulu en iyi dereceyle bitiren adamı oraya götürürler..

Bunu körfez dersanesinden bir yönetici ögretmene soralı tam 4 sene oldu.. İbretle verdigi cevabı sizlere aktarmak isterim. O zaman duydugumda gülerek vay yok artık ya falan deyip arkadaşlarımla gülmüştüm. Ama o andan sonra da bu cemaat altındaki heryerden elimi etegimi çektim..

Soru: şuydu hocam neden bu sizin dersanelerin isimleri bölge bölge değişiyor ? İzmir de körfez, istanbulda fem, bursa da ışık vb..

Cevap : Bak şimdi bu kurumlar hep ayrı çatı altında izmir bölgesinde bir sorun olsa bütün bölgelerin kapanması gerekir o yüzden yüzeysel sadece oradakiler kapanır digerlerine zarar gelmez… 

Çok hayret içinde kaldım vayyyy dedim kafa zehir bunlarda…

Soru 2: Neden bu ülkede en iyi okulları yapmıyosunuz bu ülkedeki en iyi ögrencileri elde etmeye ugraşmıyorsuz?

Cevap: Şimdi biz afrikada en kalkınmamış bölgeye, bosnada en zengin bölgeye böyle böyle avrupanın çeşitli yerlerinde yerleşiyoruz. Oranın en iyi okulunu yaratıyoruz. Eğitim, mekan herşeyi ile en iyisi oluyor ve bizim oradaki ögrencimi oranın Başbakanın oglu, kızı – oranın en zengin adamının oglu – kızı, o bölgenin en zengin insanın oglu – kızı bizim ögrencimi oluyor. o bölgeler küçük başkan olanın ogluda başkan, muhtar olanın oglu muhtar oluyor dedi. Biz bu çocuga türkçe ögretiyoruz ve bize karşı ilişkileri hep sadık ve minnettar kalıyor. Bundan 5 – 10 sene sonra bu ülkeyi yöneticek insan allahın izni ile bizim aramızdan olursa dünya üzerinde çok büyük bir hakimiyet kurucak dedi…

Ben biraz hayretler içinde kaldım, fazlasyılada arkadaşlarımla birlikte güldük..

Ardından bu kaset olayları çıkınca dedimki harekete geçtiler…

Ama anlamadıkları bir şey vardı bu ülke insanı 2 büyül 1 küçük darbe görmüştü bu küçük oyunlara gelmezdi…

Benim kısacası sandık sonuçlarından anladıgım bu. O kadar olay ardından AKP %46 çıktıysa olaylar olmasa %60 çıkacagına eminim…

Sonuç olarak kim derin kim devlet bilmem ama bu ülkenin içine durmadan çomak sokmaya çalıştıkları kesindir….