Kategoriler
Kişisel makaleler

BOŞ MEŞGALE

Belki de meşgaleyle boş birbirine tamamen zıt iki kavram. peki bu zıt iki kelime yan yana gelince anlamlı bir bütün oluşturuyor mu? Evet. Hem de yanlışların doğru olarak benimsendiği ,geçmişten günümüze baştan ayağı değişen ülkemizde iki zıt kelime bir çok şeyin açıklayıcısı olabiliyor.
Artık hayatımız bizim olmazsa olmaz dediğimiz , adeta hayatımızın kalbi durumuna gelmiş bir sürü boş meşgalelerden oluşmaktadır.magazin programlarının müptelaları , sanal alemde büyüyen çocuklar,alışveriş fedaileri….
Bireylerin boş zaman bulamıyoruz demeleri de bu gibi boş meşgaleleri hayatın olmazsa olmazları olarak kabul etmiş olmalarından olsa gerek.Çağımızda yaşayan bireyin hiçbir zaman spora okumaya… vakti yoktur.Bunları boş meşgalelerden kalan artı zamanda yapmakta bile zorluk çekerler.
Her gün gazetenin bir sayfasını monitöre yapıştırsak kimse bilgisayar başına oturup da o ekrana bakmaz ama güya bilgisayarlarımız gazetenin derginin güncel haberlerin ekrana aktarılmış hali ve biz bilgisayarı sadece bu amaçla kullanıyoruz. Ne kadar inandırıcı???
24 saatimizin yarısı bizim için nefes almak kadar önemli olan boş meşgaleler geçmekte ve biz bunu görmemekte ısrar etmekteyiz…