Kategoriler
Genel Konular Güncel Haberler Günlük hayat Kişisel makaleler Toplumsal Konular Türk Tarihi Türkiye üzerine

İçler acısı durumun, gülünecek değil ağlancak yanı!!!

Türkiye nerede,nereye gidiyor, neler yapılıyor… ?    Herkes soruyor.Görünüme geldiğinde herkes kendince biliyor oysaki tarihini bilen bilmeyenlerin yanında lanetliymiş gibi görünüyor.Cahil kesim o kadar çok ki artık bilen değil bilmeyen değerli.Evet Türkiye bir yöne doğru gidiyor.Hemde çok güzel ilerliyor boğaz manzaralı bir mezara doğru koşar adımlarla ilerliyor.

Türkiye ölüyor halk sızlanıyor.Halk mutsuz,halk ağlıyor… peki sızlanmak neye yarıyor? Yapanmı suçlu yaptıranmı.Liderler yönetmeyi bilmiyor sömürmeyi biliyor.Herkes lider olamaz lider olamayanı lider yapmazsın.Anlatma yeteneği olmayan,kendini ifade edemeyen bir öğretmen nasıl başa belaysa yönetmesini bilmeyen liderde o derece başa beladır. Seçen mi  suçlu seçilen mi? Kendini kandırdığı için biliyor diyen mi yoksa yanlışları düzelttiği için hapse giren mi?Kim suçlu? Suç nedir?Kim kime neye göre hatalı?Bilen bildiğini savunduğu için,yönetmesini değil sömürmesini bilen sömürdüğü için,cahil kendini eğiticek yol bulamadığı bulduğundada vurmak zorunda olduğu için,liberal davranıp karışmayan tarafsız kaldığı için… Bakıyorumda ülkede herkes suçlu?

Söylenmek değil söyleneni uygulamaktadır marifet.Susmakta değil hakkı bulmaktır meziyet.Sömürmek değil zengin olurken zengin edebilmektir yönetmek.Tarihini bilendir halka seslenen.Cumhuriyetin 87. yılındayken 85. yılındayız diye saçmalamak değildir.En içler acısı durumda bu olsa gerek.kızmamak lazım iki yıl boyunca uykudaydı ülkemiz uyanamadı kaç yıl geçerse geçsin ilerleyemiyoruz çünkü uyku ilacı aldık dozu yüksek uyku bastırdı bedenimizi.

Şimdi sormak lazım rüyalar gerçekleşirmi dünyada?