Kategoriler
Güncel Haberler

İki yüzlü ABD ve ABD yardakçıları!

Filistinde kaçırılan 1 israil askerinden haberiniz vardır. Şu ana kadar ABD ve yardakçılarından gelen açıklamalardan da haberiniz vardır. Ancak bu olay iki yüzlü ABD ve yönetiminin pislik yüzünü herkese yansıtıyor şimdi.. Ölen binlerce filistinli çocuk ve masum insan adına herhangi bi çaba sarfetmeyen ABD ve obama yönetimi, kaçırılan 1 israilli asker için her yolu deniyor ve üstüne Türkiyeninde bu konuda arabuluculuk yapmasını istiyor. Ha bunun içinde bayağı bir diplomasi yaptığınıda vurgulayalım.

Ne demek mi oluyor bu? 1 israil askeri == 2 bin masum çocuk

İnsanlıktan ve demokrasiden bahseden batı, iki yüzünüzüde şimdi görmeye başladık, umarım bunu herkes görecek. Dünyada çok güzel bir propaganda yürüttünüz, devam da ediyorsunuz. Filmler, şarkılar, medya. Her konuda ABD kurtarıcı, barıcı, demokrasiyi getiren ülke olarak bilinsin diye milyonlarca yatırım yaptınız sinemaya. İşede yarıyor, insanlar ABD’yi kurtarıcı sanıyor ancak sizin nefsiniz israil tarafına kaymış. ABD aslında gerçek amerikalıların yönettiği bir ülke değil, israilli amerikalıların yönettiği bir ülke haline gelmiştir. Dünya üzerinde güçlü olan, şirketleri ve insan gücü bakımından zengin olan ülkelerin lobileri kendi ülkelerinden bile daha fazla söz sahibiyken, nasıl bir ülkeye barış getirebilsin ? Kendi memleketi bile başka ülkelerin lobilerinin kontrolünde..

Son sözüm: Boş yere ABD den yardım beklemeyin, boş yere onlarla işbirliğide yapmayın. Filistinde yaşanan savaşda ölen binlerce masum için hiçbir diplomasi uygulamayan abd başka insanlar için bunu yapıyorsa bizim için bitmiş demektir. Bu diplomasiye Türkiyenin katılmaması çok yerinde olacaktır. Bırakalım bu problemi israil ile Filistin kendi aralarında halletsin.

Filistin israil savaşını kazanmak istiyorsa, savaşı cephede yapmayı bırakıp israil içine onların yaptığı gibi sivil insanlara götürmesi gereklidir. Bunu ben söylemiyorum, savaş zaten bunu gerektirir.. Bir barış olmadığı sürece iki taraf da kaybedecektir.. Kazananı ise… Sizce kazanan olabilir mi ki ?….. Asla..

Dişe diş, kana kan..