Kategoriler
Güncel Haberler Rusya üzerine

Rusyada ikinci çocuk için 15 bin dolar (peh)

Rusyada ikinci çocuk için 15 bin dolar
Rusyada ikinci çocuk için 15 bin dolar

Belçikada çocuk başı 1.000 euro prim veriliyor, Rusyada ise 15 bin dolar. Vay canına diyeşim geliyor, yani 3 çocuk yap 1 ev al, ne kira öde, ne banka kredisi :) Napsak Rusyayamı taşınsak ? Aslında adamlarda haklı, yaşlı nüfusu o kadar fazlaki 2050 yılına gelindiğinde 24-25 milyon insanını yolcu etmiş olacak, buda şimdilerde 141 milyon olan nüfusunun 116 milyona düşeceği anlamına gelir. Böyle bir durumda halkı 2-3 çocuk yapmaya ikna etmek çokda zor olmasa gerek.

Türkiyede durum nedir dersek şükürler olsun bizim insanımıza prim versende vermesende en az 3-5 çocuk yapıyor zaten :) Ha bakabiliyormu ? öldüğü kadar. Bunun sonucunda sağlıklı bireylerin yetişmesi zorlanıyor ama sonucda nüfus hep genç. Başbakanımızda demiş zaten en az 3 çocuk, bakmana gerek yok at sokağa, bişey olmaz. Ya balıcı olur, yada zaten askere gidince birileri kaçırır, şehit eder. Sen bişey yapmazsın. Ne çocuk yardımı yaparsın, ne prim verirsin ama çocuk yap demeye gelince o kadar rahatsındırkı insan seni görünce hemen işe koyulur. Zaten öyle bişey arıyor millet :)

Avrupanın bir çok ülkesinde bu primler var zaten, ama buna en çok ihtiyacı olan Türkiye. Çünkü işsizlik oranı fazla olduğu için doğan çocuk aç ve borçlu doğuyor. Bu çok üzücü. Umarım bu ve bunun gibi sorunların çaresine bakar bay 3 severler ;)