Kategoriler
Güncel Haberler Günün Tarihi Türkiye üzerine

13 Şehit ile ilgili Genelkurmaydan açıklama

Burada olayla ilgili habere yer vermiştik, bir süredir beklediğim genelkurmay açıklaması geldi. Standart şeylerdi ki umuyorum bu sefer farklı olur ve bu konuda ciddi adımlar atılır, son olayda artık sabır denen şeyin kalmadığını genelkurmay dahil hükümetimizinde bilmesi gerek..

İşde Genelkurmay’ın konuyla ilgili yaptığı basın açıklaması:
“Diyarbakır ili Silvan ilçesi kırsal kesiminde operasyon için arazide bulunan bir birliğimiz, bugün saat 14.45 sularında ormanlık bir alanda, bir grup terör örgütü mensubu ile karşılaşmış ve yakın mesafeden sıcak temasa girilmiştir.

Çatışmada ve ormanlık alanda teröristlerce atılan el bombalarının etkisiyle çıkan yangından dolayı 13 askeri personelimiz şehit olmuştur. Ayrıca, ikisi ağır olmak üzere 7 askeri personelimiz yaralanmıştır. Yaralı personel Diyarbakır Asker Hastanesinde tedavi altına alınmıştır.

Yapılan ilk tespitlere göre, çıkan çatışmada 7 teröristin etkisiz hale getirildiği anlaşılmıştır.

Şehit ve yaralılarla ilgili detaylı açıklama kimlik tespiti ve ailelerine haber verildikten sonra ayrıca yapılacaktır.”

Türkiye ordusunun teknolojik olarak geliştiğini düşünmeye başlamıştım ama böyle tehlikeli bölgelerde insansız hava ve keşif araçlarının neden kullanılmadığını hiçbir şekilde anlayamıyorum. Pkk’nın en çok etkili olduğu bir bölge ve siz elinizdeki imkanları kullanmak yerine şehit verme pahasınada olsa onları ölüme gönderebiliyorsunuz. Burdan genelkurmay başkanına sesleniyorum: O yeri haketmek için elinden geleni yap, yada bir daha arkana bile bakmadan çek git…