Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Türkiye üzerine

Bingölde saldırı – 1 köy korucusu şehit edildi!

Karlıovada Koruculara ateş açıldığı bilgisini aldık şuanda. 1 korucunun olduğu ve ilçenin jandarma ve asker tarafından kapatıldığı belirtiliyor. İlçe içinde bulunan bdp li millet vekilleri ile korucu yakınlarının tartıştığı, gerginliğin devam ettiği belirtiliyor. Öte yandan söz konusu saldırıyı yapan teröris gruba yönelik operasyonlar hızla devam ediyor, bunun yanında operasyona savaş helikoperleride katılıyor.

İlçede hala silah seslerinin devam ettiğini, an ve an sıcak çatışmanın yaşandığını bildiriyorlar. Karlıovada halk şuanda evlerinden çıkamıyorlar, ancak ortam çok fazla gergin durumda, asker halkın sakin olması konusunda uyarı yaparken güvenlik önlemleri almayada devam ediyorlar.

Söz konusu saldırıda bir köy korucusunun olduğu bildiriliyor, köy korucusunun ismi henüz net şekilde elimize ulaşmadı ancak olayın sıcak saatleri olduğu için gelecek bilgilerin doğruluğunun değişebileceğininde altını çizmek lazım..

Yeni bilgi:
Öldürülen köy korucusunun ismi: Hacı Alan ve daha öncedend e pkk tarafından tehtil edildiği öğrenildi. Bunun sebebi yakın zamanda gerçekleşen bir operasyonda 1 pkk teröristin öldürülmesinden Hacı Alan isimli köy korucusunun sorumlu tutulmasıydı. Bunun sonucunda hayın bir şekilde yakın mesafeden tabanca ile başından vurularak şehit edildi. Ayrıca 3 kürsünün başına isabet ettiğide velirtiliyor..