Merhabalar,

Bugün size, kullandığım bir sürü Media Player arasından en iyilerini seçip anlatmaya çalışacağım. Bu liste tamamen kişisel görüşlerimden oluştuğu için bana katılmak zorunda değilsiniz:)

 

KMPlayer

Benim en çok sevdiğim programdır kendisi. Kullanışlı ve sade arayüzü, kullanım kolaylığı, ekstra codec aramadan hemen hemen bütün video ve ses formatlarını oynatabilmesi, ayar sayfasının Türkçe oluşu ve bilgisayarı yormaması beni kendisine bağlayan bazı özellikleridir. Herhangi bir eksi yönünü bulamadığım programın tek eksi yönü VLC Player’dan birkaç milisaniye geç açılması:)

İNDİR

VLC Player

Bu programı da severim çünkü ekstra codec istemeden bilinen-bilinmeyen bütün ses ve video dosyalarını açabilmektedir. Eksi yönü bence çok var. Mesela; arayüzü çok kötü, kullanımı kolay değil, iddia edildiği gibi videoların seslerini iki katına çıkarmıyor. Aksine KMPlayer’dan daha kısık sesi oluyor.

İNDİR

DAUM Pot Player

İddiaya göre KMPlayer satıldıktan sonra KMPlayer’ın üreticileri bu programı ortaya çıkarmışlardır. İsmi biraz tuhaf olsada abisi KMPlayer gibi gayet kullanışlı ve hafif bir programdır. Birçok formatı desteklese de her formatı açamadığına bizzat şahit oldum.

İNDİR

GOM Player

İlk keşfettiğimde görünüşü ve kullanışlılığıyla beni kendisine bağlayan bu program, her formatı açamayışı ve açamadığı formatlar için internete bağlanıp codec aramasıyla beni kendisinden soğutmayı başarmıştır. Yine de video ve seslere koyduğu çok tatlı ikonlarıyla ilginizi çekecektir:)

İNDİR

ZOOM Player

Aslında kullandığım en eski media player’lardan birisidir. Neden kendisinden soğudum hatırlamıyorum ama özellikle son sürümünün özellikleri kendisini biraz sevdirdi:)

İNDİR

Mirillis Splash HD Player

Yakın zamanda tanıştığım bu program özellikle HD videoları oynatmakta ustadır. Ama normal videoları da çok kaliteli olarak göstererek diğer media Player’lara fark atmıştır. Bunu nasıl yapıyor bilmiyorum ama bence çok süper bir özellik:)

Kaliteli DVD ya da Blu-Ray videolar için en ideal programlardan birisi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca arayüzü çok hoş.

İNDİR

Media Player Classic Home Cinema

Gelelim listemizin en basit en sade en eski ve en bilinen programına. Kendisi çocukluğumuzdan beri bizimle olup basitliği ve birçok formatı oynatabilmesiyle ismini unutturmamıştır. Basit ve kullanışsız olsa da o bizim en eski dostumuzdur:)

İNDİR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here