öss hersene genclerimiz  öss`ye hazırlanıyor.Neden?çünkü daha iyi bir  gecek ,daha iyi bir yasam sürmek ve en önemlisi de yeni yetişen çocuklarımıza yol göstermek onları bilinçli bir birey yapabilmek için bu sınavı gecmeleri gerekiyor.Gençler bu sınavı verebilmek için tam bir sene boyunca yemeden içmeden kesilip sadece bu   sınava  hazırlanıyolar.Ama sonuc ne oluyo sınav yaklaşınca ÜNAL YARIMAGAN yok sorular şöyle kolay yok böyle kolay bu seneden sonra sistem diğişecek kolay cıkacak diyo.Sonrada öyle bir sorular hazırlıyor ki; bütün bir sene katıksız calışan bu ögrencilerin hayallerini boşa cıkarıyolar.Sonra sınavı kötü gecen bu ögrencilere ne oluyo sizce ya depresyona giriyolar ya da kafasına sıkıyolar ailelerin baskısı sonucu.İşte bir tane adana ilinin ceyhan a bağlı bi köyünde bu olay gercçekleşiyor.bir sene boyunca bu sınava hazırlanan bir genç bunun yüzünden hayatına son veriyor.Böyle bu gencelerimize yol gösteremeyiz bu gençlerimizi daha iyi yerlere mevkilere getiremeyiz bu ülke bu gençler sayesinde kalkınacak onların bu yoluna ışık tutmamız gerekmektedir.onları bu yolda karanlığa bırakmak hiçte doğru bi davranış olamaz.Bunun için gelin gençlerimize sahip cıkalım onlara yol gösterelim ki onlarda bir sonraki gençliğe sahip cıksınlar yani ülkelerine.Bir ülkenin gelişmesi kalkınması bu gençlere baglı sözüm size ülke yönetenler.gençl ere sahip cıkalım onlara yol gösterelim.Çünkü onlar bu ülkenin yarınları, geleceğidir…

2 YORUMLAR

  1. Büyük küçük harf kullanımı yanlış olduğu gibi bazı kelimelerin yazılışı da yanlış olmuş. Örnek vermek gerekirse “hazırlanıyolar, diğişecek, diyo, çıkarıyolar, giriyolar, sıkıyolar…” gibi pek çok kelime var.

    Yazı hatalarla dolu başlıkla metin uyumsuz, yazarın ne demek istediğini az çok anlıyoruz ama yazar kendi düşüncelerini anlatmayı beceremiyor. Cümle kurulumların çok başarısız buluyorum. Noktalama işaretleri yanlış kullanılmış. Detaylı incelenecek bir yazı değil. Şu anki puanlama sisteminde verilebilecek en az puan 20 olduğu için mecburen 20 veriyorum ama diğer 20 verdiğim yazılar bundan daha iyiydi, puanlama beşlik değil de onluk olsaydı keşke.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.