Ana Sayfa Düşüncelerimiz Pazardaki Hayat

Pazardaki Hayat

0
Pazardaki Hayat

Pazara küçük köylerden gelen, yaşlı insanlarla neden pazarlık yapıyorsunuz?

Siz parayı zorluklarla kazandığınız gerçeğinin arkasına sığınıyorsunuz. Ancak, o insanlar kendileri ile ilgilenmeyen evlatlarının acısı yanında birde ekmek parası derdine düşüyorlar. Pazarda karın buzun arasında titreyerek ekmek paralarını kazanmak için bekliyorlar. Üstelik sattıkları malların ne zorluklarla elde edildiği de cabası…

Sürekli bir noktaya parmak basıyorum farkındayım. Ancak, bu hatırlatmayı gerçek bir çözüm için yapıyorum. “EMPATİ” lütfen Empati kurun. Kendinizi o yaşlı teyzelerin ve amcaların yerine koyun kim bilir ne acılar çektiler. Kim bilir ne zorlukların üstesinden geldiler. Siz alacağınız şeylere 50 kuruş az vermekle zengin olmazsınız. Ama onlar evlerinin ihtiyaçlarını gidermek için bir kazanç elde ederler.

Düşünsenize her müşteri 50 kuruş 1 TL indirim isterse. Bu insanlar nasıl kazanç elde edecekler. Ki inanın çoğu çalışan yaşlılarımızın ne yanında bakanı var ne de arayıp ilgilenen birer evladı. Belkide yazdığım bu yazılar sizin canınızı sıkıyor. Ancak ben upuzun bilimsel makaleler yazarak bilginizi çoğaltmak yerine, kısa ve öz yazılar yazarak. Bir nebze dahi olsa insanların gözünü açmaya çalışıyorum. LÜtfen pazarlık yapmadan önce bi düşünün..

YAPMANIZ GEREKİYOR MU YOKSA GEREKMİYOR MU ?

Önceki İçerik Sosyafobik Hayatlar
Sonraki İçerik John Adams Kimdir?
Konya İl'inin Akşehir İlçe'sinde doğdum. Çanakkale 18 Mart Üniversite Yenice MYO'da İşletme Yönetimi okuyorum. Kitap okumayı, yazı yazmayı, gezmeyi ve kendimi geliştirmeyi seviyorum. Hayatımdaki en büyük hayalim ise bir kitap bastırmakk.. Evet eveet.... Doğru duydunuz yazdığım şiiirlerden bir kitap çıkartmak istiyorum. Umarım bu alanda başarılı olur ve hayallerimi gerçekleştiririm. Yazacağım yazıların makale tarzından çok güncel konularla ilgili olacağını ve benden yararlanabileceğinizi canı gönülden söylüyorum . Saygılarımla.....

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.