Pazardaki Hayat 2

Pazara küçük köylerden gelen, yaşlı insanlarla neden pazarlık yapıyorsunuz?

Siz parayı zorluklarla kazandığınız gerçeğinin arkasına sığınıyorsunuz. Ancak, o insanlar kendileri ile ilgilenmeyen evlatlarının acısı yanında birde ekmek parası derdine düşüyorlar. Pazarda karın buzun arasında titreyerek ekmek paralarını kazanmak için bekliyorlar. Üstelik sattıkları malların ne zorluklarla elde edildiği de cabası…

Sürekli bir noktaya parmak basıyorum farkındayım. Ancak, bu hatırlatmayı gerçek bir çözüm için yapıyorum. “EMPATİ” lütfen Empati kurun. Kendinizi o yaşlı teyzelerin ve amcaların yerine koyun kim bilir ne acılar çektiler. Kim bilir ne zorlukların üstesinden geldiler. Siz alacağınız şeylere 50 kuruş az vermekle zengin olmazsınız. Ama onlar evlerinin ihtiyaçlarını gidermek için bir kazanç elde ederler.

Düşünsenize her müşteri 50 kuruş 1 TL indirim isterse. Bu insanlar nasıl kazanç elde edecekler. Ki inanın çoğu çalışan yaşlılarımızın ne yanında bakanı var ne de arayıp ilgilenen birer evladı. Belkide yazdığım bu yazılar sizin canınızı sıkıyor. Ancak ben upuzun bilimsel makaleler yazarak bilginizi çoğaltmak yerine, kısa ve öz yazılar yazarak. Bir nebze dahi olsa insanların gözünü açmaya çalışıyorum. LÜtfen pazarlık yapmadan önce bi düşünün..

YAPMANIZ GEREKİYOR MU YOKSA GEREKMİYOR MU ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.