Kitaplar intihar ediyor

Günümüzün gençleri; BİLGİSAYAR, TABLET, TELEFON gibi insanı boş yere oyalayacak elektronik cihazlarla vakit geçiriyorlar. Facebook, Twitter, Instagram derken gün geçip gidiyor.

Ancak; bu gençlerden bir tanesi bile elektronik eşyadan vazgeçip kitap okumuyor. Kendini geliştirmiyor. Anlamak istemedikleri şeyde şu ki! Sosyal medyada harcadıkları zaman onlara hiçbir şey kazandırmayacak.. Aksine hayatlarından birer parça koparacak.. Bir parça dediğime bakmayın aslında hayatları bundan ibaret..

“KÜLTÜR” kitap okumayan yeni nesil kültürden kopuyor. Zamanla pasifleşen sosyal medya mağdurları kitap okumadıkça, toplumda insanlarla iç içe gelmeyi unutuyor. Ve iki cümleyi bir araya getiremez hale geliyor. Elbetteki bizler İnternet ya da Elektronik cihazların düşmanı değiliz. Fakat insanlar internette zaman geçirdikçe BİR KİTAP İNTİHAR EDİYOR. Yani kitaplar birer birer değerlerini kaybediyorlar. Aslında bu konuda saygı değer ailelere de çok iş düşüyor. Çocuklarınızı internet ve kitap okuma alanında bilinçlerdirmelisiniz. Örneğin; çocuğunuz belirli bir zaman diliminde internette vakit geçirsin. Ve günde en az yarım saat çocuğunuz ile oturup kitap okuyun. Bu size bir şey kaybettirmez inanın, aksine size kültüre ve kitaplara sahip çıkan, bilgiye aşık bir çocuk kazandırır. Bu durumu göz ardı etmek size çok büyük kayıplar yaşatacaktır.

Aslında ellerindeki bu imkanı olumlu alanlarda araştırmak ve öğrenmek için kullansalar sorun bu kadar büyük olmaz. Ancak ne yazık ki ! İnternet dendiğinde akla araştırmak ve öğrenmek gelmiyor. Sosyal siteler geliyor. Bu sosyal siteler sayesinde de kitaplar değerini yitirirken çocuklar pasifleşerek bilgi yönünde eksik birer birey oluyor. Çok nadirde olsa elbette bu imkanları bilgiye çevirenler var. Ama dediğim gibi çok nadir. Bu sorunların doğmasının en büyük nedeni aslında, bilinçsiz aileler..

Eğer aileler sorumluluklarının farkına vararak çocukları bu alanlarda bilgilendirip, yönlendirseydi. Çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesi emin olun ELEKTRONİK CİHAZLAR VE İNTERNET olmazdı… Hali ile de kitap okumama sorunuda doğmazdı..

LÜTFEN ÇOCUKLARIMIZI, KARDEŞLERİMİZİ BU ALANLARDA BİLİNÇLENDİRELİM VE ONLARI KİTAP OKUMAYA SEVK EDELİM.. EMİN OLUN KİTAP OKUYAN BİREYLERİN KENDİNİ
İFADE ETMEKTE, KONUŞMAKTA VE İNSANLARLA İLETİŞİM KURARAK SORUNLARI ÇÖZMEKTE DAHA BAŞARILI OLDUKLARINI GÖRECEKSİNİZ.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.