Güzel Türkistan senge ne boldu
Sebeb vakitsiz gullerning soldu
Çemenler berbad kuşlar hem feryad
Hemmesi mahsun bolmazmı dil şad
Bilmem ne içün kuşlar uçmaz bahçeleringde

Birligimizning teprenmes tagı
Ümdimizning sönmez çıragı
Birleş ey halkim kelkendür çagı
Bezensin indi Türkistan bağı
Kozgal halkım yeter şunca cevrü cefalar

Devamıda var bu güzel ezginin. Her dinlediğimde gözlerim yaşarır.Bir Millet’in yaşadığı acıları çok güzel anlatır.

Doğu Türkistan…Çin’in batısında Uygur-Sincan Özerk Bölgesi adı ile varlığını sürdürüyor.Tabi bu ad ile var olmasının sebebi politikacıların beceriksizlikleri ve korkaklığıdır.Doğu Türkistan,bağımsız bir Devlet iken Çin tarafından pek çok hile ile esaret altına alınmıştır.

İşte ne oluyorsa bundan sonra oluyor.Çin,bu güzel Atayurdu’nu müthiş bir şekilde ezmeye başlıyor.

*Önce doğurganlığı düşürtüyor.Sebebi ise Çin’lilerin nüfus politikası olarak gösteriliyor.Ancak,yabancı gözlemciler bile,Doğu Türkistan’ın geniş coğrafyasının bu yüzden boş ve değerlendirilemeyecek olduğunu söylüyor.

*En yeni Çin işkencelerini bizim soydaşlarımız üzerinde uyguluyor.

*Piskopat mahkumları,Doğu Türkistan’a salıyorlar.Bu yüzden çok kayıp veriyoruz.

Ve daha pek çok etken ile,Doğu Türkistan’da nüfusumuz geriliyor ve 50 Milyon civarına düşüyor.

Peki,Doğu Türkistan neden Çin için bu kadar önemli?

Nedeni,Doğu Türkistan’ın tam bir cennet olmasıdır.Mesela,yer altı kaynakları müthiş zengindir.Yer üstü kaynaklarıda aynı şekildedir.

Ekonomide,sadece doğallığı değil,Tarihi zenginlikleride müthiş gelir getiriyor.Çin içerisinde böyle bir bölgeyi görenler şaşırıp kalıyor!

Çin’de birde İhtilalcilerimiz var.Bu örgüt,en son Olimpiyatlarda bombalı saldırı tehdidi ile ortaya çıktı.Tabi,bu bir dengesizlik olacaktı ve muhtemelen Türk İstihbaratı bu örgütü bu isteğinden vazgeçirdi.

Liderleri,tam bir Türk!Bağımsızlık hastası,tıpkı önceki liderleri gibi.Ama ne yazıkki,şartlar bu örgüt içinde çok zor.Örneğin,Türkiye bu örgüte resmi olarak kurtuluş örgütü diyemiyor.(Tabi,Filistin’den daha fazla işkence gören,müthiş bir katliama uğrayan Doğu Türkistan’daki bu örgüt için söylenmiyor!Ama Filistin’deki canlı bombalar özgürlükçü!)

Dilide,tıpkı diğer benlik unsurları gibi asimile edilmeye çalışılıyor.Çin,her konuda olduğu gibi bu konudada pek azimli!

Hani,bir tane medya veya basın mensubu sesini çıkarsa ya!(Büyük olanlar için geçerli.)

Bir tanesi,Terörist başını Türk’lere lütuf gibi göstereceğine,oradaki zulme ses olsa ya!

Gerçi,bunlar köşe yazılarında,bırakın Vatan sevmeyi gidin evlerinizde karılarınızı sevin diye yazılar yazandır,kadın göğsüne Vatanı satabileceğini yazandır!Bunlara neden sesleneyim ki?

Geçen,gerçekleşen Doğu Türkistan konferansına ne kadar kişi katıldı…

Birde internette,Tayyip Erdoğan’ı Davos’tan dönerken karşılayan tekbircilerin birisinin yorumuna hayret ettim.Aynen şöyle diyor halifemiz(!):

"Hristiyan veya Musevi bir Türk olmaktansa Arap olmayı tercih ederim.Hatta,Müslüman Türk’lerde önceliği Arap kardeşlerine vermelidir!"

Bak sen şuna!Bu adam biliyormu ki,Peygambersiz Tek Tanrı inancını yayan,Asya’da putperestliği sona erdiren Atalarının hangi dine mensup olduğunu?

Bu konuyada değineyim,Türk’ler Arap’lardan daha iyi müslümandır!Arap’lar yüzünden bugün abdest alma şeklimiz bile Arap Paganlarınınki ile birebirdir!

Tanrı demeye karşı çıkar bu tekbirciler.Ama,Tanrı ile Allah demenin aynı olduğunu bilmezler!

Allah adı Al-İlah’tan gelir.Al-İlah ise İslamiyet öncesi en büyük Putun adıdır!

Şimdi bu zihniyetteki adamlara sorarım,Müslüman bir Arap,Gök-Tengri inancına mensup bir Türk eder mi?Bir Doğu Türkistan’lı savaşçı edermi?

Dünyada,Doğu Türkistan kominist bir ülkede tek özerk cumhuriyet olmanın acısını yaşıyor!

Şimdi söyleyin bana,Müslüman olmadan önce bile Tek Tanrı inancını yayan,Asya’da putperestliği sona erdiren,Hristiyan kafilelerin kendilerinin bizzat Gök-Tengri inancına geçmek istiyoruz diye yanlarına geldiği,zulüm gören Doğu Türkistan’lı bir Türk’mü?Yoksa,Hz.Muhammed gibi Ulu bir insanın soyundan gelmesine rağmen petrol düşkünü haline gelmiş,zulüm görmenin acısını,küçük çocuklaran çıkararak almaya çalışan,İslamiyet’i yozlaştıran Arap’larmı?

Eğer hala Arap’lar diyorsanız,benim diyecek birşeyim kalmamış demektir…

Esenlikler…

7 YORUMLAR

  1. super bi yazi olmus, yusuf, ellerine yuregine saglik, senin su makalelerin olmasa inan bir cok seyi hala siradan bilecegiz, bu konuda gercekten cok az bilgim vardi, bu yazini zevkle okudum, cok tesekkurler..

  2. bu yazıyı yazana diyorumki din ne bı alakan yoksa bırak şu boş konulmaları yalış fetva verıp durma herkese hiç Allah demeyle tanrın demek aynı olurmu Allah tanrının belasını versin…

  3. allah belanızı versin şerefsiz itleer türkiye uyusun daha millette tepkide ölmüş insanlar uyuşmuş düşünce sıfıra
    yaklaşmış insanların kafalarında değer denilen birşey kalmamış

  4. genelde devlet yönetimine yazıyordum bu konuyu uygurları çine geri teslim ediyorlar diye. çin ile türkiyedeki yapılan uygurlara yapılan muammeleyedir. yani doğu türkistandan kaçıp türkiyeye sığınanlar için .he bu arada yazınıda okudum yazında araplar derken neyi kasdediyorsun biz müslüman olarak allahın elçisi olarak görüyoruz PEYGAMBERİ yani öğretmen olarak tanımlıyoruz. peki senin algıladığın çizgi ne. bizi araplar veya türkler veya herhangi bir kavim fark etmez. eğer müslümansan yapılan haksızlıksa her durumda tepkini koyacaksın filistin konusuna gelince ne rahatsız etti seni burada evet oradaki şeyh dediğin kimseye katılıyorum. hristiyan veya musevi türk olmaktansa. müslüman arap olmayı tercih ederim. bu durumda müslümanlar adalet veya başka bir konuda zaaf gösterdiği zaman (emri bin maruf) kötülükten sakındırıp iyilik tavsiye edilir. tavsiye yönetimide şudur bir yerde kötülük gördüğünüz zaman . ona gücünüzle müdahale edin. gücünüz yetmiyorsa. dilinizle karşı koyun. onada cesaretiniz yetmiyorsa. kalbinizle küsün nefret edin . bu imanın en küçük mertebesidir. deniyor. yani doğu türkistanada flistinede takılınacak tavır zaten islami bir bilincte yer alıyor. konuları bir birine sokup saçmalamayın. bu makale ne anlatmışki aydınlandın birden bu konuda onuda anlamadın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.